Last Updated on 4 בספטמבר 2018 by יוסי זאבי

ישנם מספר דגשים חשובים שכדאי לשים לב אליהם כאשר מחפשים מאמן כושר אישי במרכז. כשמדברים על אזור המרכז כמובן שיש להכליל את הערים: תל אביב יפו, גבעתיים, פתח תקווה, קריית אונו, גבעת שמואל, רמת גן, בני ברק, גני תקווה, ראש העין, המושבים והקיבוצים הסמוכים לה כגון קיבוץ עינת וקיבוץ נחשונים.

מהו שירות מאמן כושר אישי במרכז

בדרך כלל מתאמנים אשר מחפשים מאמן כושר ירצו כי אותו מדריך יגיע אליהם עד מפתן הדלת לאימון אישי או זוגי בנוחות ביתיהם. כמובן שיש בכך יתרונות רבים ולא מבוטלים כגון:

  • אינטימיות ופרטיות של אימון בין כותלי הבית
  • חסכון עצום בזמן
  • חסכון בכסף
  • מחויבות לתהליך
  • שליטה על גירויים חיצוניים

אז בואו ונרחיב מעט על כל אחד מהדגשים שהוזכרו.

אינטימיות ופרטיות של אימון בין כותלי הבית

מתאמנים רבים אינם מעוניינים להתאמן כאשר הם במחיצת מתאמנים אחרים. לעיתים מטעמי צניעות ולעיתים מביישנות. אצל אחרים זאת דווקא הסחת הדעת הנוצרת מהסביבה בעת האימון. עבור מקרים כאלו אין ספק כי לאימון בבית ישנם יתרונות משמעותיים.

‎חסכון עצום בזמן

ברור שאין כל כך מה לפרט בנושא זה. כל שירות המתקבל בנוחות ביתך חוסך לך זמן רב לעומת קבלתו בבית העסק או באזור בו הוא ניתן. עבור מרבית האנשים זמן בהחלט שווה כסף.

מחויבות לתהליך

לא אחת שמעתי ממתאמנים שנעזרו בשירותיו של מאמן כושר אישי על כך שאותו מאמן היה מתייצב על מפתן דלתותיהם ומושך אותם מהמיטה לאימון שקבעו עימו. קשה מאוד להתנער ממחויבות לאימונים בסיטואציה כזאת ועבור אלו שממש מתקשים להתמסר לתהליך, אימון עד הבית – זאת בהחלט אופציה ששווה וכדאי לשקול.

שליטה על גירויים חיצוניים

טמפרטורה של מזגן, מוזיקה מתנגנת או לחילופין סביבה שקטה עבור החפצים בכך, כל אותם גורמים שלא ניתנים לשליטה כאשר נתאמן במקום ציבורי – נעלמים כאשר אנו מתאמנים בבית.

אז כפי שקראתם ישנם מספר יתרונות חשובים כאשר מתאמנים בבית. אך מדוע להגביל את עצמנו רק לאימון בבית כאשר מזג האוויר יפה בחוץ וכל אותן הגבלות אינן חלות עלינו? צודקים אין סיבה! במיוחד בשל כך ניתן גם להתאמן בחוץ, באחד הפארקים או הגינות היפות.

שירות מאמן כושר אישי במרכז מתאפשר גם בפארקים

יש המון פארקים יפים באזור המרכז בהם ניתן לעשות אימון כושר. כמאמן כושר, ברבות השנים למדתי להכיר כמה מהפארקים היפים והאיכותיים ביותר שיש בגוש דן. כמובן שגם לאימון בפארק ישנם יתרונות ייחודיים כגון:

  • פעילות גופנית עוד לפני שהתחלנו להתאמן
  • אימון באוויר הצח ובטבע
  • מתקנים ומסלולי הליכה

מכיוון שאלו הן נקודות מעניינות גם עליהן ארצה להרחיב מעט.

פעילות גופנית עוד לפני שהתחלנו להתאמן

ההתארגנות והיציאה מהבית למעשה מגדילה את ההוצאה האנרגטית ואת רמת הפעילות שלכם אפילו עוד לפני שביצענו תרגיל אחד במהלך האימון. נשמע זניח על פניו אך זאת עובדה ברורה לכל מומחה כושר כי לפעילות גופנית שאיננה יזומה (Neat) ישנם יתרונות מהותיים והשפעה עצומה עלינו.

אימון באוויר הצח ובטבע

עד כמה שזה מפתה להתאמן בבית, אימון בחיק הטבע ובאוויר הצח עושי לעורר גם את האדישים ביותר. תופסים פינה בצלו של עץ, אליו קושרים רצועות לאימון TRX או שפשוט מתחילים בהליכה באחד מהמסלולים היפים שקיימים בפארקים. אני יכול לגלות לכם כמה מסלולים מהנים במיוחד.

מתקנים ומסלולי הליכה

נגענו בכך בנקודה הקודמת אך נושא זה ראוי להתייחסות משל עצמו. בכל הפארקים בהם אימנתי ישנם מסלולי הליכה פשוט נהדרים, מרוצפים, חלקם מוצלים, לאורכם פרוסות ברזיות, שירותים לנוחיות הצועדים ועוד המון בונוסים לרווחת התושבים. כמובן שלא אפסח על כך וארצה לשתף אתכם בכמה מהמסלולים הכיפיים שאני מכיר.

פארקים ומסלולים שווים לאימון כושר אישי באזור המרכז

רמת גן – הפארק הלאומי

מדשאה בפארק הלאומי

אפשר לומר שהמסלול בפארק הלאומי נחלק לכמה מסלולים באורכים שונים המקיפים את האגם היפיפה ושוקק החיים שבמרכז הפארק, בו חיים דגים והמון עופות מים. המסלולים מתאימים לכל דרגת כושר ולכל דרישה ספורטיבית שקיימת. כמובן שניתן לשלב בין כולם ועבור אלו המחפשים צעידה או ריצה ארוכה מאוד ניתן להקיפם מספר פעמים. כמעט בכשל שעות היום פוקדים את הפארק המוני מתעמלים ומתעמלות מכל האזור. זאת ועוד, הפארק מלא בפינות נהדרות ובהמון עצים שיוצרים צל נעים המאפשר קיום אימון כושר נעים.

קריית אונו – פארק רייספלד

פארק רייספלד הממוקם בשכונות החדשות של קריית אונו הוא פארק קטן יחסית אך נעים מאוד. אורכו של מסלול ההליכה/ריצה שבו מספק בהחלט. המסלול מוקף בבניינים השכנים ובמרכז המסלול מטופחת מדשאה נעימה.

קריית אונו – הספורטק

הספורטק בקרית אונו מאפשר גם אימון כיפי עם נוף אורבני יותר לצד מגרשי כדורסל וספורט. מוקף במסלול הליכה מספק ומצויד בשירותים ומתקנים לרווחת התושבים.

גבעתיים – פארק וויצמן

מאחורי קניון גבעתיים שוכן אחד הפארקים הנעימים המציע מסלול הליכה לא ארוך במיוחד אך מאתגר מעט מכיוון שחלקו משופע מעט. עבור החפצים בכף ישנה רחבה עם מתקני אופני כושר ובכניסה לפארק בסמוך לגינת המתקנים ישנם שירותים ציבוריים.

המדשאה של פארק גבעתיים

תל אביב – פארק הירקון

כמובן שבתל אביב יש מספר גדול מאוד של גינות ופארקים אך הבולט שבהם הוא פארק הירקון המשתרע מחוף הים ועד רמת גן השכנה. הפארק עצמו מאובזר בשירותים ציבוריים ובהמון פינות חמד לרווחת קהל המבקרים. כמובן שישנן ברזיות בכל מקום ומסלולים הן לרצים והן לרוכבים. לצד חלק מהמסלולים זורם לו נחל הירקון. הפארק עצמו מאוד נעים ומטופח.

נחל הירקון ומסלול הליכה בפארק הירקון

ראש העין – טיילת ראש העין

ראש העין הפסטורלית מציעה לרווחת התושבים המון אזורים נעימים להתאמן בהם. אורכה של טיילת ראש העין מאפשרת צעידה נעימה כאשר בכל מקום יש פינה מוצלת לאימון בטבע. בסמוך לטיילת ממוקם אגם הצלילים של ראש העין. אמנם איננו מוצל אך בשעות בין ערביים אין נעים ממנו בראש העין לקיום אימון כושר.

אגם הצלילים מבט מלמעלה

פתח תקווה – הפארק הגדול

פתח תקווה גם איננה חפה מריאות ירוקות רחבות כפיים ובין הפארקים שבה ניתן למצוא מספר מקומות כגון: הפארק הגדול, פארק יד לבנים והספורטק. כמובן שניתן לקיים אימון כושר מהנה בכולם.

גני תקווה – גן השלום והאהבה

אחד הפארקים הנעימים והשקטים שיצא לי לאמן בהם. מוצל מאוד ומטופח בצורה יוצאת דופן. על אף שאיננו מאופיין במסלול הליכה ארוך ניתן לקיים בסביבתו אימון מהנה במיוחד.

אז כפי שקראתם עבור אלו החפצים להתאמן בחוץ, בחיק הטבע ישנן לא מעט אופציות מעניינות בכל עיר באזור המרכז. כמובן שלא חובה להרחיק עד לפארק וכמעט בכל שכונה יש גינה ציבורית שניתן להתאמן בה בכיף.

לפני שפוסט זה מסתיים חשוב גם לציין כי עבור מתאמנים החפצים בשירות מאמן כושר אישי באזור המרכז ואינם רוצים להתאמן בבית או בפארק, ניתן להתאמן גם בחדר כושר, אחד מיני רבים במרכז גוש דן המאפשרים להתאמן מבלי להתחייב בדמי מנוי ודמי חבר. לאימון בחדר כושר יתרונות רבים ומגוונים, עליהם אפשר בהחלט לכתוב פוסט שלם.