Last Updated on 7 ביולי 2022 by יוסי זאבי

אני נשאל שאלות רבות בידי מתעניינים ששוקלים לעשות את צעדיהם הראשונים איתי. שאלות מצוינות שהתשובות עליהן חשובות וכבר מההתחלה מאפשרות לעשות תיאום ציפיות בינינו. בדף זה ליקטתי חלק מהשאלות שאני נתקל בהן וכמובן את גם את התשובות. אם ישנה שאלה שלא מצאת תשובה לגביה, אשמח להשיב גם עליה. ניתן למצוא את דרכי ההתקשרות איתי דרך לשונית יצירת הקשר.

החלטתי להתחיל להתאמן, מדוע לי לבוא אליך לאימון כושר אישי במקום ללכת לחדר הכושר?

ראשית, אני מברך על ההחלטה להתחיל להתאמן, עשית צעד נכון! ניתן לקרוא בבלוג שלי המון תוכן רלוונטי מבוסס מחקרית המדגים את הקשר שבין פעילות גופנית קבועה לשיפור באיכות החיים. באשר לשאלתך, לחדר הכושר יש המון יתרונות ובין השאר, ממוזג ומקורה, נוח ומאובזר ועם הכלים והידע הנכון יאפשר לך להגיע לתוצאות מצוינות, מאידך, מחקרים מראים שרוב הנרשמים לחדר הכושר אינם מתמידים לאורך זמן, האפשרות לקבלת יחס אישי מהמדריך נחלקת בין כל המתאמנים, והאפשרות להשיג מקסימום תוצאות במינימום זמן כמעט ובלתי אפשרית אם אין בידייך את הידע הנדרש.

אז כיצד מאמן כושר אישי יכול לסייע לי?

ישנן מספר דרכים בהן מדריך מוסמך יכול לעזור לך וכמובן גם מגוון מטרות. מאמן כושר אישי מגיע עם ידע וסל כישורים מקצועיים ובין אישיים המאפשרים לו ביחד איתך להגיע לתוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר וכידוע זמן שווה כסף.

השתכנעתי, אני רוצה אימון ניסיון עם מאמן כושר אישי, למה איתך?

ראשית ייתכן כי אולי לא איתי. מחקרים בתחום (כמו זה למשל, או המחקר הזה, וגם המחקר הזה) מראים שיכולות המאמן והחיבור בינו לבינך משפיעים באופן ישיר על ההישגים שלך לכן חשוב במיוחד שנמצא התאמה ביננו. שנית, למרות שלא נעים להודות בכך, לא כל מי שקורא לעצמו מאמן, אכן מחזיק במכלול הכישורים הנדרש בשביל לתת מענה הולם ומקיף לאימון כושר אישי. מאמן מוסמך חייב לעבור קורס הדרכה. הידע הנרחב אותו רכשתי ממיטב המרצים במכון וינגייט ובביה"ס למאמנים ולמדריכים וההשתלמויות הרבות שאני מקפיד לעבור, מאפשרים לי לתת לך את האימון האיכותי ביותר שאפשר לתת.

קצת לא נעים לי לשאול אבל מה ההשכלה המקצועית שלך בתחום?

למה לא נעים? נעים מאוד וחשוב! ההשכלה המקצועית שלי כוללת מסלול לימודים מקיף ואינטנסיבי במכון ווינגייט ובביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן ז"ל. את מסלול הלימודים סיימתי בהצטיינות ובסופו הוסמכתי כמדריך במקצועות הבאים:

-מדריך חדר כושר (כולל אימון ילדים)

-מדריך כושר ופעילות גופנית

-מדריך ספורט כללי

-מדריך הגנה עצמית

-מדריך שחיה

-מדריך כדורסל

מאז סיום לימודי בשנת 2009 ועד היום אני ממשיך להשתלם ולקחת קורסי העשרה במוסדות השונים בין השאר באוניברסיטת תל אביב ובמכללות פרטיות כגון מניעת פציעות ספורט ואימון רצועות trx, בשנה האחרונה נהניתי מהשתלמות לאימון פונקציונלי לנשים בהריון, תזונה ספורט הלכה למעשה, פעילות גופנית לכבדי משקל, ואימון outdoor fitness פונקציונלי.

כמובן שמכלול הידע מאפשר לי להתאים עבורך את אימון הכושר הטוב ביותר שאפשר בהתאם לדברים שהכי מהנים עבורך ומתחברים אליך באופן טבעי.

כמה זמן אורך אימון כושר?

את אימון הכושר נהוג להגדיר כיחידת אימון, אימון לרוב אורך כשעה. אני ממליץ בחום לעבור ללשונית אימון כושר אישי בכדי לקרוא עוד קצת על מה צפוי לנו יחד.

מה לגבי תיאום ציפיות, הערכה, מדידות?

שאלה מצוינת וחשובה מאוד, בשלב ההתחלתי אנו נתמקד בבסיס ובין השאר נבצע בדיקות ומדידות אנתרופומטריות של משקל ואחוזי שומן, נעשה ביננו תיאום ציפיות. באימונים שאחרי נבצע בהדרגה ותוך כדי אימון הערכה של היכולות האישיות ונבסס תוכנית אימון אישית בהתאם ליכולות, למטרות וליעדים שנגדיר עבורנו.

כיצד מורכב אימון כושר?

לרוב אין דבר כזה  אימון "סטנדרטי" ושום אימון לא דומה לשני. בנוסף, בעבר כששאלו אותי מה לדעתי התכונה הפחות טובה שלי, תמיד אמרתי שאני משתעמם מהר, היום אני מבין שזאת התכונה היותר טובה שלי מכיוון שכך אני מחפש ליצור אימונים מגוונים ומעניינים יותר כל פעם. יחד עם זאת בהנחה שמטרת האימון הינה כושר כללי ושמירה על איכות חיים תוך שימת דגש על משקל תקין, יכולת שריר, צפיפות עצם, גמישות וסיבולת אירובית, אנו נבצע באימון גם חלק אירובי בו אנו מבצעים פעילויות כגון הליכה או ריצה, חתירה או רכיבה וכדומה שמטרתן היא לשרוף קלוריות ולהשתמש במערכת לב- ריאה ובשאר הזמן נעבוד על מרכיבי כושר אחרים כגון כוח שריר, גמישות ועוד.

היכן בארץ ניתן לקבל שירות ממך?

אזורי האימון הינם בגוש דן בדגש על, תל אביב והסביבה הקרובה, גבעתיים, רמת גן, קריית אונו והסביבה, הרצליה והסביבה, סביון, ראש העין והסביבה.

איפה ניתן להתאמן?

ניתן להתאמן בכל מקום המאפשר אימון כושר, בפארק או בבית, בגינה או בחוף הים, אני מגיע עם כל הציוד הדרוש ומלבד מגבת ובגדי ספורט לא צריך להצטייד בדבר. כמובן כי לאימון בחוץ או בחדר הכושר יש יתרונות וחסרונות לגביהם ניתן להרחיב. ניתן גם להתאמן איתי בחדר כושר פרטי ללא צורך בדמי מנוי.

אין לי מנוי לחדר כושר אז איך ואיפה מתבצע האימון?

אימון איתי בחדר כושר מתבצע בחדרי הכושר המתקדמים ביותר שקיימים באזור גוש דן, עלויות האימון כוללות בתוכן גם את הכניסה לחדר הכושר ואין צורך במנוי חודשי.