Last Updated on 9 בינואר 2022 by יוסי זאבי

ייתכן שהגעת לנקודה מסוימת ושאלת את עצמך כיצד מאמן כושר אישי יכול לעזור לי. שאלה לגיטימית ובמיוחד לאחר תקופה כזאת או אחרת של אימונים לעיתים גם ממש מההתחלה לפני שבכלל דרכנו בתוך חדר הכושר או החזקנו משקולת ביד.

כן, מאמן כושר אישי בהחלט יכול להיות צעד חכם שיכול לעזור לך להגיע לתוצאות נהדרות וכמעט תמיד בדרך הקצרה ביותר אל המטרה.

מטרות ישנן רבות וטובות. בעוד שחלק רוצים לרדת במשקל, אחרים רוצים דווקא לעלות במשקל. לעומת זאת השאר בכלל רוצים ללמוד לרוץ ואחרות רוצות לחזור לכושר לאחר לידה. כל המטרות הללו ברות השגה והגיוניות לגמרי כשפועלים ומתאמנים לפי העקרונות הנכונים.

אז למקרה ושאלת את עצמך  – הגעת לפוסט הנכון!

מאמן כושר אישי יכול לעזור לך לסמן מטרות ריאליות ולהגיע אליהן

כמו שנגענו בנקודה הקודמת, ייתכן שיש לך מטרה בראש שחשבת לכבוש. בעבור חלק זה להשתתף באיזה מרוץ לילי או להגיע מוכנים לאיזה מבדק חשוב בקריירה או אפילו לשם קבלה ליחידה צבאית כזאת או אחרת. אימנתי מתאמנים שרצו לשפר תוצאה בכמה דקות והיו זקוקים להכוונה פרטנית ממני. למעשה ייתכן בכלל שדווקא חשבת להתחטב לקראת הקיץ להוריד איזה 2-3 קילו כדי להראות טוב יותר בבגד ים.

בואו נעבור על כמה מטרות שכיחות כאשר מבקשים לקבל תשובה לשאלה כיצד מאמן כושר אישי יכול לעזור לי..

 • מוטיבציה

  מאמן כושר אישי יכול לעזור לעודד מוטיבציה לאורך זמן ולמנוע ממך לפספס אימונים!

 • ניהול זמן נכון

  זמן הוא משאב חשוב שכולנו מבינים את ערכו וחשיבותו. מאמן כושר אישי יכול לעזור לך לייעל את הזמן שלך טוב יותר ולמנוע בזבוז זמן יקר.

 • בניית תוכנית אימון

  בניית תוכנית אימון איכותית לחדר הכושר ובכלל, זה משהו חשוב שמאמן כושר אישי יכול לעזור לך איתו.

 • קביעת מטרות

  קביעת מטרות ויעדים אליהם רוצים להגיע זה בהחלט משהו חשוב שמאמן כושר אישי יכול לעזור בו.

מטרות שכיחות בהן מאמן כושר אישי איכותי ומנוסה יכול לעזור לי

הנה מספר מטרות שכיחות בהן מאמני כושר עוסקים ועוזרים למתאמנים

חיטוב וירידה במשקל

ייתכן שהגעת לנקודה מסוימת שנמאס לך להתפזר והגעת למסקנה שאת או אתה רוצים פשוט להתחטב ולהראות שרירים יותר מתמיד. ברור שבדרך כלל עונת הרחצה שפתח מהווה את הטריגר לעניין הזה ואכן, פעמים רבות פונים אלי מתאמנים שמבקשים לחטב את הגוף ולהבליט למשל את הקוביות.

מאמן מודד היקפים למתאמנת בחדר הכושר

מאמן כושר אישי יכול לעזור לך להתחטב

עליה במסת שריר

גם לעלות במסת שריר ובכלל במסת  גוף זאת מטרה לגיטימית וכשם שיש אנשים שמתקשים לרדת במשקל, יש כאלה שממש מתקשים לעלות במשקל ולפתח מסה מכובדת שמתאימה לפרופורציות שלהם. בדרך כלל, כשם שירידה במשקל וחיטוב, תהיה נלוות תוכנית תזונה מותאמת לחיטוב, גם כאן נזדקק לתוכנית תזונה המתאימה לעליה במסה וכמעט תמיד לצד אימוני התנגדות לשם בנית שריר.

בחולצה אפורה אוחז משקולת ביד

לעלות במסת שריר: מטרה שמאמן כושר אישי יכול לעזור בה

הכנה למרוץ או למבדק ריצה

מרוץ הלילה של תל אביב או מרוץ הלילה של עיר אחרת מהווים אטרקציות לתושבים אשר מבקשים לקחת חלק בהפנינג העצום הזה שמושך אליך מאות משתתפים. לכן, פעמים רבות פונים אלי כדי שאני אעזור בבניית תוכנית ריצה או שיפור הישגים. לפעמים אני פשוט מתבקש למטב תוצאה מסוימת לשם הכנה למבדק צבאי כזה או אחר.

קבוצת נשים רצה בלילה

לאן בא לך לרוץ? לעזור לך להתכונן למרוץ לילה?

שיפור מרכיב כושר ספציפי לענף ספורט ספציפי

היי יוסי, אני שחקן כדורסל ואשמח שתעזור לי עם כוח מתפרץ וזריזות. כן, שיפור במרכיב כושר ספציפי הוא גם משהו שמאמן כושר אישי מנוסה יכול לעזור בו ולכן, עבודה על אותו מרכיב כושר באופן מדויק ועקבי עשויה להיות בדיוק מה שספורטאי זקוק לו.

אולם כדורסל

שיפור מרכיב כושר ספציפי

חזרה לכושר לאחר לידה

מזל טוב, בשעה טובה ילדת והכל עבר בהצלחה! על אף שכיום ידוע עד כמה חשובה פעילות גופנית לפני ובמהלך ההריון, לעיתים נשים רבות מוותרות על כך משיקולים כאלה ואחרים ורוצות לאחר הלידה לחזור לכושר. חזרה לכושר לאחר לידה זאת מטרה לגיטימית וחשובה שמאמן כושר אישי שמבין בנושא יכול בהחלט לעזור בה. ישנם דגשים חשובים בהם יש להתחשב ולשים לב אליהם כאשר עובדים עם נשים לאחר לידה ובכלל כאשר מתאמן איננו בכושר כלל.

לאחר לידה

חזרה לכושר לאחר לידה

פיתוח גוף כללי או התמקדות באזור מסוים

גם פיתוח גוף כללי או התמקדות באזור ספציפי שאנחנו מתקשים בו זאת מטרה לגיטימית כאשר פונים למאמן כושר אישי שיעזור לנו בה. חזה שלא מתפתח? כתפיים שלא מגיבות למשקלים? אולי ידיים רזות שזקוקות לטיפול ממוקד? כל אלו בקשות שאני נתקל בהן על בסיס קבוע ושניתן להתמודד איתן כאשר מבצעים אימון ספציפי ומוקפד המתמקד במה שחשוב לנו.

איך להגדיל את התאומים

פיתוח גוף לאזור ספציפי

מוטיבציה או העדר מוטיבציה ומשמעת זה בהחלט משהו שמאמן כושר אישי ומקצועי יכול לעזור בו

היום אין לי חשק להתאמן אז אני אוותר על האימון. אויש אני עייף. אני חייב להישאר בעבודה. אין לי חניה. אין לי בגדים מתאימים. ממש קר היום. לא התאמנתי כבר שבוע, גם ככה הכל נהרס לי.. לא יקרה כלום אם לא אלך היום.

תירוצים יש בשפע. כולנו מכירים אותם. אפילו אני, שאני מאמן כושר אישי כבר שנים רבות והכי בעניין של להתאמן, מכיר את זה שממש קשה להתאמן. לפעמים אין חשק ובא לי לוותר. ולמרות שלפעמים אני חושב שזה ממש בסדר לוותר לעצמך, רוב הפעמים זה לא. לכן, היקשרות והצמדות למאמן כושר אישי יכול להיות צעד חכם מאוד שפשוט יעזור לך להיכנס למשמעת ולהקפיד על משטר אימונים קבוע ושבועי.

בנוסף, מאמן טוב גם צריך ויכול להחדיר בך מוטיבציה דרך שיחות, דרך פסיכולוגיה, דרך דוגמא אישית, יש המון דרכים בהן מאמן או מאמנת כושר טובים יודעים איך להגיע לנפש שלך ולהניע אותך מנטלית וגופנית בכל אימון ולאורך שנים.

חיפשת מאמן כושר אישי שיעזור לך?

מאמן כושר אישי טוב ויעיל יכול לעזור לך למנוע אובדן זמן יקר

בין אם יש לך מספיק זמן ובין אם הזמן שלך מוגבל, אף אחד מאיתנו לא אוהב בזבוז. לכן מאמן טוב יכול לעזור לך למנוע אובדן זמן יקר. ייעול תהליכים בין האימונים וייעול תהליך האימון עצמו זה משהו שכל מאמן מנוסה יודע לעשות ולכך אין תחליף.

חלק מהותי מהשירות של מאמן כושר אישי משופשף זה לעזור בבניית תוכנית אימון

כן, זה נשמע ברור מאליו ואכן – זה ברור מאליו אך נזכיר את העובדה כי מאמן כושר אישי צריך לעזור לך לבנות תוכנית אימון אך כזאת שתתאים לצרכים שלך ולמסגרת הזמן שאתה מסוגל להשקיע באימונים. הרי אין ממש הגיון לבנות לך תוכנית שלא תתאים ללו"ז שלך ולמידת ההשקעה שאתה מסוגל להשקיע נכון? כמה פעמים בשבוע אתה יכול להגיע לאימונים? כמה זמן אתה יכול להקדיש לכל אימון? תוכנית אימון לחדר כושר צריכה לענות על כל השאלות הללו. תוכנית אימון אישית טובה צריכה לאפשר לך להגיע לתוצאות אליהן אתה מכוון.

מאמן טוב יכול לעזור לך בהמון מטרות חשובות!

ובכן, בין אם המטרה שלך זמנית ותסתיים כאשר תגיע אל היעד ובין אם המטרה שלך ארוכת טווח ומצריכה ליווי ארוך שנים, אין ספק כי מאמן כושר אישי יכול לעזור לך להשיג את המטרות שלך בקלות. כל מה שצריך זה למצוא מאמן כושר אישי טוב שאתה או את מתחברים אליו ולהתחיל את הדרך ביחד. לפעמים גם זאת משימה לא פשוטה בכלל ולכן זה יכול להיות רעיון טוב בלהתחיל בחיפוש של מאמן כושר אישי מוסמך או מאמן כושר מומלץ באזור הקרוב אליך!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עליה יפה במסה בפלג גופו העליון של בחור ללא חולצה ומכנסיים כחולים
בחור עם ידיים שריריות שוכב על מזרן בסטודיו עם משקולת בידו, על הקיר הכיתוב YOSPORT
בחור מצטלם בסלפי במעלית עם חולצה מורמת ועם שרירים בבטן ועל התמונה יש כיתוב התרגילים הטובים ביותר לירידה במשקל
מאמן כושר בכריעת ברך וללא חולצה מושך אביזר אימון כחלק מתמונה ועליה כיתוב לבן מאמן כושר פרטי על רקע אדום
שני בחורים מבצעים תרגיל באימון פונקציונלי עם רצועות trx
סלפי ללא חולצה במעלית עם כיתוב גרעון קלורי
אבקת חלבון בתוך סקופ על רקע שייקר