Last Updated on 27 ביוני 2018 by יוסי זאבי

כמעט כל מי שחושב או חושבת להתחיל להתאמן עם מאמן כושר פרטי צריך לעבור סדרה מתישה של סינונים בכדי לבחור עבורו את אשת או איש המקצוע הטוב ביותר שניתן למצוא והעובדה היא שדווקא בתקופה כל כך מתקדמת מבחינה טכנולוגית למצוא מאמן כושר אישי מומלץ, באופן פרדוקסלי זה קצת יותר קשה ממה שניתן לחשוב.

מדוע כל כך קשה למצוא מאמן כושר אישי מומלץ

הרי בתכל'ס, מספיק פוסט אחד בפייסבוק הקורא לחברים שלנו להציע מועמדים ומועמדות והופ  – נוצף בעשרות אם לא מאות פניות והמלצות של מאמני ומאמנות כושר מומלצים מכל אזור בארץ שרק נחשוב עליו, מטבע הדברים נראה כי הריכוז הכי גדול מאמני כושר, יהיה בתל אביב, רמת גן, גבעתיים והסביבה אך כיום בכל עיר יש כבר נציגות מכובדת של מאמנים שישמחו לתת לנו שירות. אני אגב, למי שתוהה, למרות היותי תל אביב במקור, נותן שירות כמאמן כושר אישי גם בראש העין והסביבה כך שאם חיפשתם – אשמח שתדברו איתי.

מתאמן שמבצע תרגיל עם כדור

אז אם יש רשתות חברתיות, מדוע בכל זאת עדיין כל כך קשה למצוא מאמן כושר אישי מומלץ??

אז זהו, שכאשר ישנן כל כך הרבה המלצות לעיתים הדבר הקשה הוא הסינון של כל אותן ההמלצות. הרי כל מי שמכיר אישית או אפילו מכיר מכר של מכר שמכיר מאמן כושר אישי – ישמח לתת לנו את הפרטים שלה או שלו בכדי שניצור אתו קשר. הרי ככה אנחנו הישראלים – אוהבים לעזור ולעשות שידוכים.

במיוחד בגלל זה כתבתי לפני כמה חודשים פוסט שמסביר איך לסנן מבין שפע ההמלצות על מאמני כושר, בדיוק את המאמן או מאמנת המתאימים לנו. אתם בהחלט מוזמנים לקרוא אותו בתקווה שלאחר מכן הסינון יהיה הרבה יותר קל.

על אילו דגשים חשובים כדאי שנשים לב כאשר אנחנו מחפשים מאמן כושר אישי מומלץ

קצת מתיש לכתוב שוב מחדש פוסט שלם על אילו דגשים חשובים לנו כאשר אנחנו מחפשים מאמן כושר אישי מומלץ וזאת מכיוון שכבר כתבתי פוסט שלם שמסביר כיצד למצוא מאמן כושר אישי מוסמך ומספיק שתקראו אותו פעם אחת בכדי להבין על איזה דברים כדאי לתת את תשומת הלב ואתם מסודרים. למי שאין כוח לקרוא אני רק אגיד בכמה מילים מה לדעתי הדגשים החשובים:

  • הסמכה ממוסד מוכר כמאמן חדר כושר
  • ניסיון ומספיק ותק בתחום, רצוי עם מתאמנים בעלי מטרות זהות לשלך
  • חשוב שתהיה בינכם מספיק כימיה ויכולת תקשורת טובה
  • האם יש ביטוח מקצועי
  • מיקום האימונים ורמת האבזור – כמו כן האם נדרש ממני כמתאמן להצטייד במשהו
  • כמה עולה אימון כושר אישי ומהי מדיניות התשלומים ולא פחות חשוב מדיניות הביטולים

כמובן שכמו שאמרתי יש מקום לעוד דברים חשובים והתאמות פרטניות הנוגעות לכל מתאמן באופן אישי אך את זה קצת קשה לצפות מראש ולכן אני ממש ממליץ לקרוא גם את הפוסט הזה שכתבתי בנוגע לאילו דברים הגיוני לצפות כאשר מתאמנים עם מאמן כושר אישי.

מאמן מודד למתאמנת מדידת היקפים בזרוע במהלך אימון כושר אישי

האם מומלץ לכולם להתאמן עם מאמן כושר אישי??

שאלה לעניין ומסתבר שגם סקרו את הנושא. כשחושבים על זה, התשובה די ברורה, נראה הגיוני כי לאימון גופני תחת פיקוחו והשגחתו של מאמן כושר אישי יש השפעות גדולות יותר על הגוף מאשר להתאמן לבד. במחקר שבדק מהי ההשפעה של אימון עם מאמן כושר פרטי לעומת אימון עצמי נבדקו 46 נשים מאומנות המנוסות באימון כוח, הנשים נבדקו בסדרה של תרגילים, כגון לחיצת רגליים, לחיצת חזה, חתירה ופשיטת ברך. הנשים נתבקשו לבחור משקלים המאפשרים להן לבצע כעשר חזרות בכל תרגיל. מדדים שונים נבדקו ונלקחו לפני ובתום המבדקים. בסך הכללי, קבוצת הנשים שהתאמנה עם מאמן כושר אישי הדגימה יכולות ושיפור גבוה יותר מהקבוצה שהתאמנה באופן עצמאי.

מתאמנת שרצה בחורשה עם עצים

אימון בפיקוחו של מאמן כושר אישי עשוי להוביל לתוצאות טובות יותר

האימון עם מאמן כושר אישי מומלץ לשיפור המוטיבציה והגישה כלפי פעילות גופנית

ומה באשר לרמת המוטיבציה, מחקר נחמד בדק מהי השפעתו של מאמן כושר צמוד על רמת המוטיבציה והיחס כלפי אימון ופעילות גופנית של 129 נבדקים למשך 10 שבועות, גם פה, תוצאות המחקר הדגימו כי אימון כושר אחד על אחד היא הוא דרך אפקטיבית לשנות את הגישה כלפי פעילות גופנית ולהגדיל את סך כמות הפעילות המתבצעת.

לאן ממשיכים מכאן לאחר שהשתכנעתי שמומלץ לי להתאמן עם מאמן כושר אישי

אם השתכנעת שזה עשוי להיות הפתרון האידיאלי עבורך אני ממליץ להיכנס לדף האודות ולקרוא עלי קצת. משם ניתן לעבור ללשונית ההמלצות ובדף זה אפשרי להתרשם ממה שהמתאמנים שלי חושבים עלי. לאחר מכן כדאי לגלוש ללשונית סוגי אימון ולהבין מה האופציות העומדות בפניך. לאחר מכן אני אשמח שנשוחח בטלפון ונבדוק למתי אפשרי ונוח לתאם את האימון הראשון שלך איתי.

מתקשה להחליט כמה ואיך ולעשות? רוצה שאבנה לך תוכנית אימון אישית? ניתן להשיג אותי בטלפון 0524632010 או לשלוח לי הודעה