Last Updated on 7 בדצמבר 2023 by יוסי זאבי

אחת השאלות שיותר מעניינות כאשר אנחנו מחפשים מאמן או מאמנת כושר אישי היא – כמה עולה אימון כושר אישי. בחלק גדול מהמקרים עניין המחיר מהווה מרכיב משמעותי עוד לפני שבכלל ביררנו האם נותן שירות מסוים מתאים לנו ויכול לספק עבורנו את השירות בו אנו חפצים.

בפוסט זה אנסה לענות על השאלה החשובה מהו המחיר לאימון כושר אישי ומהם הפרמטרים החשובים המשפיעים על האופן בו האימון מתומחר, לפחות אצלי.

אגב למי שאין כוח לקרוא את הפוסט הזה עד הסוף ורוצה את השורה התחתונה אז רק אגיד שאימון כושר פרטי, אחד על אחד/אחת, עשוי לעלות אצלי כבין 190-350 ₪ ואם אתם רוצים לדעת למה ואיך המשיכו לקרוא.

מיקום גאוגרפי של האימון משפיע על המחיר והעלויות

טוב ברור שזה אחד הפקטורים החשובים ביותר המשפיעים על העלות של האימון. בדרך כלל ובאופן טבעי אני מאמן באזור המרכז ובדגש על תל אביב דרומה, צפונה, מערבה ומזרחה. מכיוון שאני מתגורר מזרחה לתל אביב אני נותן בנוסף שירות גם בערים הסמוכות כגון: ראש העין, אורנית, קיבוץ עינת, קיבוץ נחשונים, כפר סירקין, גבעת השלושה, קריית אונו, הוד השרון, רמות השבים, פתח תקווה, גני תקווה, גבעתיים, רמת גן, כפר סבא, רמת השרון, הרצליה, רעננה, כפר שמריהו וכדומה. ככל שאתרחק יותר מהאזור בו אני מאמן בעיקר ורוב הזמן, ואבלה זמן רב יותר בכבישים כדי להגיע אל המתאמנ/ת כך מתומחר האימון בסכום גבוה יותר.

החלל בו מתאמנים – אימון כושר בפארק, בבית או אולי בחדר כושר

כמובן שרוב האנשים מעדיפים להתאמן בסביבתם הטבעית והנוחה, אך נוחות היא עניין סובייקטיבי ואישי ולכן, בעוד שחלק מעדיפים להתאמן בבית, אחרים למשל מעדיפים להתאמן בחדר כושר. ניתן בהחלט להתאמן איתי בחדרי כושר שונים ברחבי אזור המרכז, כאלה המאפשרים אימון כושר אישי ללא התחייבות בדמי מנוי. כמובן שאימון בחדר כושר עשוי לייקר את עלות האימון, וזאת מכיוון שיש לבצע תשלום לחדר הכושר עבור הכניסה, בין אם מדובר על שימוש חד שבועי, דו או תלת שבועי.

מבצע תרגיל בחדר הכושר

אימון בתוך חדר הכושר – מדבר אליך?

שעת האימון משפיעה על המחיר – שעות מבוקשות לעומת שעות פחות מבוקשות

כמעט בכל תחום ישנן שעות עומס מבוקשות יותר ומטבע הדברים יש גם שעות מבוקשות פחות. אצל מאמני הכושר שעות העומס הן בעיקר בבקרים ובערבים. מרבית האנשים מעדיפים להתאמן לפני או אחרי העבודה ומעטים אלו אשר ירצו ויכולים להתאמן בשעות הצהריים. לכן אימון בשעות השיא תמיד יהיו יקרות יותר משעות בהן יש פחות עומס. אם רציתם לקבל הוזלה קטנה במחיר, במידה ויתאפשר לכם, אימון בשעות הצהריים יכול להיות אופציה טובה עבורכם.

משך האימון – אימון קצר יותר עולה פחות

על אף שמרבית האימונים אורכים כשעה אחת עגולה (60 דקות) בהחלט ייתכן כי במידה ואתבקש, יש לי הדרכות נוספות באזור וכמובן בהנחה שארגיש כי אין מניעה בהיבט המקצועי – אתן משבצת זמן קצרה יותר ללקוח שמבקש זאת, בין אם מטעמים של הוזלה במחיר או כל סיבה אחרת, כגון מטרת אימון מאוד ייחודית. במקרים כאלה לעיתים ניתן גם לתת מחיר נוח יותר אך כמובן שכל מקרה לגופו.

שעון עצר

אימון סטנדרטי או מקוצר?

להתאמן לבד, בזוג או בקבוצה

טוב זה כבר נושא לפוסט אחר ושונה לגמרי אך בגדול להתאמן ביחד עם עוד משתתפים כגון חבר/חברה או חברים/בן/בת זוג עשוי להיות הרבה יותר זול לכל משתתף. ככל שכמות המשתתפים גדולה יותר כך המחיר יורד. בהקשר זה רק אציין שאני מעדיף להתמקד בקבוצות קטנות של עד 12 משתתפים/משתתפות כדי לשמור על היחס האישי. כמובן שאם זה הכיוון ואתם מחפשים אימון כושר בקבוצה כדאי מאוד שתבררו איתי בכדי לבדוק אודות הקבוצה הקרובה למקום מגוריכם.

קבוצה של נשים עושות ספורט

להתאמן ביחד

הסמכות ושאר פרטים טכניים

אני אצא מתוך נקודת הנחה כי חלק זה ברור מאליו וידוע, אך בכל זאת אציין כי כל מאמן כושר צריך לעבור קורס מדריכים בכדי להיקרא מאמן כושר מוסמך. חוק הספורט מחייב כי חדר כושר יעסיק אך ורק מדריך או מדריכה שעברו הכשרה במוסד מוכר. בנוסף על כל מאמן או מאמן יש לעבור קורסי החייאה ועזרה ראשונה במסגרת ההסמכה שלהם ואת תעודה זאת יש לחדש ולרענן בתום הזמן בו היא תקפה. כמובן שישנם אין ספור קורסי המשך והשתלמויות מעניינות על מנת להרחיב את הידע המקצועי ואת סל הכלים של כל מאמן ומאמנת.

קורסים שכאלה יכולים להעשיר בכמה רמות את היכולות שמביא אתו המאמן. זאת ועוד, רצוי מאוד שתבררו כי למאמן או למאמנת איתם אתם מתקשרים אכן יש ביטוח מקצועי רלוונטי בתחום בו הם מתמחים.

בנוסף, תמיד כיף להתאמן עם ציוד איכותי וחדיש, כי הרי תמיד יוצאים אביזרים חדשים ומגניבים שיכולים לשדרג את האימון ולהפוך אותו מרק אימון נחמד לאימון פצצה. כמובן שכל הנ"ל כרוכים בהוצאה כספית של המאמנ/ת שלכם אך בסופו של דבר מתגלגלים ומתורגמים לשירות שעשוי להיות טוב והרבה יותר איכותי.

2 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *