אימון trx, כל ההתנגדות היא ממשקל הגוף

כשמדובר על טרנדים וסגנונות אימון חדשים, אימון trx הוא ללא ספק הפופולרי מבין כולם ובצדק. הרצועות הצהובות התחילו את דרכן כהמצאה פרקטית של חייל מרינס שחיפש פתרון מעשי לאימון outdoor אפקטיבי וככה למעשה נולד הרעיון. כל מה שקרה לאחר מכן הוא היסטוריה וההצלחה ידועה לכל.

מה זה רצועות טי אר אקס

אז מה זה בעצם trx ומה עושה אותן ייחודיות כל כך?! רצועות האביזר מגיעות בצבעים רבים אך לרוב יהיו בצבע צהוב. הרצועות עצמן, שתיים במספר, עשויות מבד חזק מאוד בעל כושר נשיאה עצום. למעשה הן בכלל עשויות מבד מצנחים ומכאן חוזקן העצום.

כיצד ואיפה תולים את הרצועות באימון (כן, אפשר גם בבית ולא צריך לקדוח)

אם בא לך להתאמן בבית ולעשות אימון טי אר אקס חשוב להדגיש כי אפשר בקלות להתאמן בבית ולא צריך להכין שום דבר לפני ובטח לא לקדוח! באמצעות מערכת סוגרים מיוחדת, הרצועות מתכווננות ובנוסף ניתנות לתליה בכל מקום כגון, עצים, עמודים ואפילו על דלת הבית ללא צורך בהתקנה מיוחדת או קידוח באמצעות אביזר מיוחד המאפשר לתלות אותן בקלות.

אימון TRX הוא למעשה אימון התנגדות משקל גוף

אין מה להתבלבל, אימון באמצעות רצועות הוא למעשה אימון התנגדות לכל דבר ועניין. אימון טי.אר.אקס למעשה הוא אימון כוח המבוסס על משקל גוף וככזה הוא מפעיל את כל קבוצות השרירים בגוף. נהוג להדגיש ובצדק כי אחד היתרונות בשיטה היא פעילות מוגברת של שרירים מייצבים ושרירי ליבה, מה שהופך את האימון למאתגר במיוחד גם לאנשים המנוסים באימון התנגדות.

בנוסף, ניתן בהחלט לציין כי ניתן לבצע המון תרגילים ששונים לגמרי מהמקבילה שלהם בחדר הכושר למשל וזאת משום שההתנגדות נוצרת על ידי שינוי מנחים ושילוב של מספר אלמנטים במקביל.

האם אימון TRX מתאים לכל רמה ויכולת, גיל ומגדר

מכיוון שהעבודה היא כנגד משקל גוף, אפשר למעשה להתאים את האימון לכל רמת כושר ויכולת ע"י שינוי מנחי הגוף קדימה ואחורה בהתאם ליכולת המתאמן ולמטרת האימון, בין אם מדובר בחיטוב ועיצוב גוף ובין אם בגדילה במסת שריר.

ניתן להתאמן בשכבות גילאים שונות כך שאני למשל מאמן גם מבוגרים בני גיל הזהב עם רצועות וגם צעירים יותר. בנוסף, ניתן לומר כי הרצועות עשויות להיות פחות מאיימות בעבור אלו החוששים מאימון בחדר הכושר או אלו אשר מסיבה כלשהי פחות מעוניינים להתאמן עם משקולות, כך למשל פונות אלי לעיתים נשים אשר מעדיפות להתאמן עם רצועות ולא עם משקולות.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הרצועות הן סה"כ עוד אביזר בארגז הכלים של המאמן ולכן אני תמיד מעדיף לשלב גם משקולות ואביזרים נוספים תוך כדי הסבר מדוע אין לחשוש מהמשקולות.

אימון טי אר אקס אישי או קבוצתי ובכל מקום שרוצים: בבית, בפארק ובחדר הכושר

מכיוון שניתן לתלות את הרצועות בכל מקום אז למעשה ניתן להתאמן איפה שבוחרים. כפי שכבר ציינתי קודם, את האימונים אפשר לקיים בבית, בחוץ, או בסטודיו. כמו כל אימון שמוצע ביוספורט, גם באימון trx אפשר להתאמן באופן אישי אחד על אחד, בזוגות או בקבוצה עם חברים או בני משפחה כאשר ההעדפה היא תמיד לאימון בקבוצות קטנות יחסית לטובת יחס וטאצ' אישי בין כל המשתתפים.