Last Updated on 28 בפברואר 2022 by יוסי זאבי

הקיץ ממש בפתח ופתאום קלטת שהזמן הולך ואוזל ולמרות שעונת הרחצה בפתח אין לך מושג איך להתחטב מהר. יש הרבה סיבות למה נרצה להשיג ולהגיע לחיטוב מהיר ובין הסיבות הכי שכיחות הסיבה מספר אחת תמיד תהיה:

אנחנו צריכים להתחטב מהר כי יש לנו איזה אירוע חשוב שפתאום צץ ואנחנו חייבים להראות במיטבנו, לפשוט חולצה, ללבוש בגד ים, או להכנס לאיזה ג'ינס או בגד חגיגי שתכננו עליו מראש. כן, זה לא משתנה.

משפט ישן נושן אומר – "לא לדחות למחר את מה שאפשר לבצע היום.." ובכל זאת – אנחנו נוטים לדחות למחר את מה שהיינו צריכים או רצינו לעשות אתמול..

אז מה בכל זאת צריך לעשות כדי להיות חטובים במהירות שיא? בפוסט הבא שלפניך אני אגלה לך את הטיפים הכי ריאליים וענייניים שאפשר ליישם כדי להתחטב מהר במהירות שיא!

חשוב לציין כבר בתחילת הפוסט שאני לא תזונאי ואין לראות בדברים שאני כותב בחזקת ראה וקדש. 

כולנו רוצים להתחטב מהר אך מזה בכלל חיטוב

שניה לפני שניגשים לתכלס ומדברים על כיצד ניתן להתחטב מהר, בואו נדבר רגע על מזה בכלל חיטוב. ניתן להגדיר חיטוב כמצב בו ישנה מסת שריר מפותחת ומעליה שכבת שומן נמוכה. במילים אחרות, נשים וגברים חטובים יהיו בעלי שרירים מפותחים, בולטים, בנויים אך מעליהם – שכבת העור תהיה דלה ברקמת שומן. שימו לב שכל מי שמאוד חטוב תמיד יהיה בראש ובראשונה בעל אחוזי שומן נמוכים.

כתבתי לא מזמן פוסט שחפר קצת על ההבדלים בין סוגי שומן שונים ובכלל על בטן חטובה, כדאי לקרוא אותו ואפילו רק ברפרוף כדי לספוג מספר תובנות חשובות.

אימון בטן - כל מה שרצית לדעת ועוד קצת יותר

לכן, כאשר המטרה שלנו היא חיטוב, חשוב שתהיה לנו גם מסת שריר ניכרת ומאידך, במקביל נהיה באחוזי השומן הכי נמוכים שניתן ולפחות באותו אזור בו אנו רוצים להראות חטובים.

אז אולי כדאי לנו לעשות חיטוב מהיר באופן נקודתי

בגדול, כדאי לנו מאוד לעשות חיטוב נקודתי בדיוק באזור שאנחנו רוצים. כך שאם נרצה לחטב בעיקר את אזור הבטן או רק את אזור הידיים – נתמקד שם לא? זהו שממש לא. אין אפשרות לבצע חיטוב נקודתי כלל וכלל ואין תרגילים או שיטת אימון שמסוגלים להוריד שומן באופן נקודתי. חיטוב וירידה בכלל במסה, דיאטה במילים אחרות הם תהליך המשפיע על כל הגוף כולו. אין לנו אפשרות לחטב רק אזור ספציפי והמדע אינו מצליח להראות הסתברות גבוהה או שיטות אפקטיביות לבצע זאת.

אז איך בכל זאת ניתן להתחטב מהר ומה ניתן לעשות כדי להגיע לחיטוב האידיאלי במהירות שיא

כדי להשיג חיטוב במהירות שיא צריך לנקוט באסטרטגיה ברורה ומקצועית. כזאת הכוללת מספר אלמנטים יחדיו. בואו נתחיל.

הצעד הראשון לחיטוב מושלם מתחיל בתפריט תזונה

לא להתעצבן עלי. לא באמת חשבת שאפשר להתחטב בלי להתאמץ נכון? כן, תפריט תזונה מותאם שיעזור לך לנהל גרעון קלורי הוא הצעד הראשון באסטרטגיה שלך.

ככל שיהיה לך תפריט יותר איכותי המותאם אישית למצב שלך, לרמת הפעילות שלך ולפרק הזמן העומד לפניך, כך התוצאות יהיו טובות יותר. הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות זה להוריד תפריט גנרי מהאינטרנט וליישם אותו על עצמך. יש המון סיבות מדוע כדאי להימנע מתפריטים לא מותאמים אישית ועל קצה המזלג בהקשר לפוסט הזה, בהנחה שנקודת הפתיחה שלך זה מסת שריר מכובדת, תפריט לא מתאים עלול כנראה לגרום לאובדן מסת שריר יקרה כתוצאה מגרעון גס מדי או יחס לא נכון בין אבות מזון. כך או כך, המלצתי החמה אליך זה לפנות תזונאי מוסמך שיעזור לך ויבנה עבורך תפריט אישי.

גרעון קלורי לרוב מושג כאמור באמצעות תפריט תזונה המחסיר מאיתנו כמות מסוימת של קלוריות בכל יום או בכל אסטרטגיה אחרת שמחליט התזונאי. גרעון קלורי יכול להיווצר גם על ידי הגדלת ההוצאה הקלורית באמצעות תרגול ספציפי למשל, פעילות גופנית שצורכת קלוריות לשם ביצועה.

רוצה תוכנית פעולה ואסטרטגיה לחיטוב מהיר בזמן קצר? ניתן להשיג אותי בטלפון 0524632010 או לשלוח לי הודעה

בתהליך החיטוב כדאי לשלב אימונים ובדגש על אימון התנגדות

השלב הבא או הצעד הנוסף בתהליך החיטוב המהיר שלנו, יהיה לשלב אימוני התנגדות לשרירי הגוף השונים. אימוני התנגדות תורמים להמון תהליכים חיוביים בכללי והם מונעים אובדן מסת שריר ומשמרים מסת שריר חשובה כשנמצאים בדיאטה בפרט.

אימוני התנגדות ניתן לבצע בכל מקום ללא תלות בשום דבר ולמשל:

  1. ניתן לבצע אימוני התנגדות בבית באמצעות אביזרים שונים
  2. ניתן לבצע אימוני התנגדות בחדר הכושר
  3. ניתן לבצע אימוני התנגדות בגינה או בפארק, בים ובטבע

כמו כן, אימוני התנגדות ניתן לבצע באמצעות אביזרים שונים ולעיתים בלי כלום ולמשל:

  1. ניתן לבצע באמצעות גומיות התנגדות
  2. ניתן להתאמן עם משקולות
  3. ניתן להתאמן עם רצועות TRX
  4. ניתן לבצע אימון התנגדות במכשירים כמו בחדר הכושר
  5. גם אימונים כנגד משקל גוף נחשבים לאימון התנגדות

למעשה הגוף איננו מבחין בין עומס המופעל עליו באמצעות גומיה, משקולות או משקל הגוף עצמו. הגוף פשוט מסתגל לעומס ולכן חשוב להעמיס בצורה מבוקרת ונכונה. מה שמביא אותי לנקודה הבאה.

חשוב לעבוד בתוכנית יעילה שתעזור לנו בתהליך החיטוב במהיר שלנו ותתאים למקום בו מתאמנים, ציוד שיש לנו ולמידת ההשקעה שניתן להשקיע

בדומה לתפריט תזונה, גם תוכנית אימון טובה יכולה לעזור לנו להגיע למטרה בבטחה וביעילות. למרות שאין צורך לקחת תמיד מאמן כושר אישי ובטח שלא חובה להירשם לחדר כושר, כן כדאי לעבוד לפי מינונים מוכרים וידועים לאימון התנגדות. מינונים המגדירים טווחי חזרות, מספר סטים, זמני מנוחה בין תרגילים וזמני מנוחה בין אימונים. כתבתי על כך פוסט שעושה סדר בדברים וניתן לקרוא אותו בכדי להרחיב מעט את ההבנה.

גבר במכנסיים קצרים ללא חולצה מבצע תרגיל על המרפקים

אפשר להגיע לחיטוב במהירות ולהתאמן גם בבית

תוכנית טובה אגב לא מתרכזת רק באזור ספציפי ועשויה להכיל בתוכה מכלול שלם של מרכיבים ואזורים שכדאי לגעת בהם בכדי לקבל את האפקט המתבקש ולכן כדאי לקרוא גם את הנקודה הבאה.

מידת החיטוב נתפסת ומושפעת מהפרופורציות שלנו

כמובן שכל מי שבעניינים ועוסק בפיתוח גוף מבין מהי רמת חיטוב גבוהה ומהי רמת חיטוב פחות גבוהה. חיטוב ברמת סיבי שריר לעיתים קרובות שמור רק למפתחי גוף מקצועיים והוא במידה מסוימת עניין מאוד נקודתי ותחום בזמן.

לנו כנראה זה קצת פחות יתאים.

בנקודה הזאת אני רוצה להציג זווית נוספת שאולי כדאי לחשוב עליה והיא הפרופורציות שלנו.

אישתי לא מזמן הסבה את תשומת ליבי לשכן שלנו שלפתע נראה לה חטוב במיוחד. כשראיתי אותו במקרה ברחוב, מיד שמתי לב כי מה שהשתנה בו זה שמחד הוא אכן ירד בהיקף המותניים, בבטן ובכלל בכל אזור האגן, מאידך הוא התמלא די הרבה באזור החזה, הכתפיים והידיים. הפרופורציות שלו השתנו לגמרי ומה שבולט למי שצופה מהצד זה יחס גוף אחר ויותר מחמיא – או אם תרצו – חיטוב..

זה לא באמת חיטוב כמו אותו חיטוב שהזכרתי קודם, אותו חיטוב של סיבי שריר, אך זה בהחלט מראה חטוב ושרירי יותר לפרופורציות שונות והיחס מקבל תבנית הפוכה.

איך להגדיל את התאומים

חיטוב מטורף ברמת סיבי שריר

לסיכום, חיטוב מהיר או היכולת שלנו להתחטב מהר, אכן אפשרית במידה מסוימת כתלות במידת ההשקעה, הזמן שעומד לרשותנו ובמידה ונצמדים לעקרונות שהוזכרו כאן. כך או כך, גם אם התחטבנו קצת פחות ממה שרצינו, סביר להניח שלצופה מהצד, זה יראה הרבה יותר טוב.

חשוב להדגיש כי התוכן אינו מתאים לכל אחד ואחת ואיננו מהווה המלצה או מרשם לפעילות משום סוג. אין לראות בתכנים תחליף להתייעצות פרטנית עם רופא וכל גורם מוסמך או רלוונטי.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.