Last Updated on 26 במרץ 2022 by יוסי זאבי

עבודה בצמוד למאמן כושר אישי מהווה עבור אנשים רבים, פתרון מיידי ואפקטיבי לטווח הקצר כגון הכנה כלשהי לקראת אירוע משפחתי חשוב, מרוץ, מבדק וכדומה או מענה מקיף ויעיל, ליווי לאורך זמן תוך כדי הקניית הרגלים לאורח חיים בריא, ספורטיבי ומתגמל גופנית ונפשית בין אם מדובר בספורט חובבני ובין אם בספורט הישגי או מקצועי.

אוחז משקולות בחדר הכושר

מאמן כושר אישי שלא מוכר אשליות

אם הגעת לפה יש לי חדשות טובות וחדשות פחות טובות לספר לך. החדשות הטובות הן שייתכן ומצאת מאמן אישי שיהיה לך חיבור מצוין איתו, מדריך מנוסה ומקצועי שעשוי לענות בדיוק על כל הצרכים שלך. החדשות הפחות טובות הן, שלא משנה אם המטרה שלך היא להתחטב או לעלות במסת שריר, להתכונן לקראת אירוע חשוב, לעשות שינוי בחיים או סתם להיכנס לכושר כללי, אני לא מבטיח שיהיה לך קל. אני לא מאמין בלמכור אשליות כי אני יודע שהדרך אל המטרה תמיד מלאה באתגרים. מה שאני כן יכול להבטיח זה שאני מלווה אותך לאורך כל הדרך, אני איתך בכל שלב, נותן את כל כולי כדי שכל מה שמסביב יהיה הכי זורם והכי חלק – כך שכל מה שנשאר להתרכז בו זה רק אימון הכושר וההצלחה שלנו בתהליך.

קצת על האני מאמין שלי כמאמן כושר

יוספורט הוא מותג קטן שהקמתי לאימון כושר אישי ולא חברה גדולה שמציעה אימונים בכמויות גדולות, ובכך למעשה טמונים היתרונות שלי שמשחקים לטובתך. יד ימין יודעת משמאל ואין בירוקרטיה בדרך. אין פערי תיווך בין מנהל חברה גדולה למדריך בשטח ואני לא צריך להתחלק עם אף אחד בתשלום (מלבד תשלום מע"מ כחוק) מה שמאפשר לי לשמור על עלויות שפויות ולא למכור חבילות אימונים גדולות ומפחידות (אגב, אם מעניין אותך, ניתן לקרוא את הפוסט שכתבתי בנוגע לכמה עולה אימון כושר אישי). אני מנהל התפעול והמאמן בשטח, אני בוחר את הציוד הטוב ביותר כדי שיהיה לנו כיף להתאמן איתו. אני לא חוסך בעלויות הביטוח, בהשתלמויות המקצועיות, באקססוריז הקטנים שעושים את ההבדל בין אימון סביר לאימון מעולה ובהשקעה בכל מה שצריך כדי שנצליח.

יוסי זאבי מאמן כושר אישי לצדי דנונה פרו

מאמן כושר אישי – קמפיין מפרגנים למאמנים של דנונה פרו מטעם שטראוס שפרגנה לי בשילוט ברחבי העיר. צילום: ינאי יחיאל

כיצד בוחרים מאמן כושר אישי

זה בסדר, לבחור מדריך כושר פרטי זאת משימה לא פשוטה, על אחת כמה וכמה שיש היצע כה גדול של מאמנים ובכל כך הרבה סגנונות, שיטות וגישות. אולי רפרוף בלשונית השאלות ותשובות יעזור בלקיחת החלטה. תמיד אפשר ומומלץ להתחיל באימוני ניסיון ולבחון את הכימיה ביננו ומהי רמת המקצועיות. חלק מהמתאמנים שלי מספרים שהבחירה הראשונה הייתה מאוד מבלבלת כשלא ידעו על אילו קריטריונים להסתכל בבואם לבחור מאמן. רק כדי לסבר את האוזן אדגיש את ארבע הנקודות הכי חשובות שלדעתי מהוות פקטור חשוב כאשר בוחרים מאמן כושר אישי:

  1. מיקום ושעות – אין טעם להתחיל תהליך ביחד עם בעל מקצוע ומכל תחום, אם טווח השעות בו הוא נותן שירות והמיקום (בית, גינה, חדר כושר) או האזור (גאוגרפי) בו מתאמנים לא מתאים לך. קל וחומר כאשר מדובר על שכירת שירותיו של מאמן כושר אישי שהשירות שלו בסופו של דבר כרוך במאמץ פיזי שלך. חשוב שכל הנ"ל יתאימו לך בול ולכן אני מציע לברר לפני ההתקשרות ובכלל בשיחת ההיכרות הראשונית האם השעות והמקום בו מתאמנים מתאימים לך.
  2. כימיה ותקשורת – מי מאיתנו לא קנה אונליין מוצר או ביצע עסקה דרך הרשת, כולנו מבינים עד כמה חשובה התקשרות עם מוכר או נותן שירות שאנחנו יוצרים מולו התקשרות עסקית. אם אונליין זה כל כך חשוב, אז בוודאי כאשר ההתקשרות בינינו לבין נותן השירות היא – פנים מול פנים. אימון כושר זה אחד על אחד וחושב מאוד שתהיה כימיה מוצלחת בינך לבין מאמן הכושר שלך. אגב אונליין, אני מעביר גם אימון כושר אונליין ודרך כאן ניתן לקרוא בהרחבה על השירות.
  3. מקצועיות, ניסיון ורגישות – מבחינתי, כשאני פונה לנותן שירות בכל תחום ובמיוחד כאשר מדובר על בעל מקצוע שיש לי איתו התקשרות ארוכת טווח, חשובה לי המקצועיות שלו, מתוך כך גם הניסיון והוותק שלו ורמת האינטליגנציה הרגשית שלו. אין מה לעשות, כאשר עובדים עם בני אדם חשוב שיהיו כישורים בין אישיים. לא הייתי מציע לחפף בנקודה הזאת או להתפשר. זאת אמנם לא חתונה קתולית ותמיד ניתן לסיים את ההתקשרות אך כשיש ספק – אין ספק.
  4. תמחור הוגן, עלויות ואפשרויות תשלום נוחות – מה שמתאים לך זאת השורה התחתונה. יש לי הרבה מה להגיד בנושא החיפוש של מאמן כושר זול ולמה כדאי להמשיך לחסוך אך זה לנושא אחר לגמרי, מה שחשוב לקחת מהנקודה הזאת, זה שחשוב שהמחיר אופן התשלום יהיו לך נוחים. אם המאמן שבחרת ירצה תשלום בסוף כל אימון ואולי אפילו במזומן, יכול להיות שזה יצריך ממך הערכות מסוימת. מנגד, יש גם מאמנים שמעדיפים שישלמו להם על מספר אימונים מראש שגם זה עשוי להיות מורכב בעבור חלק מהמתאמנים. אצלי אגב, אני מעדיף שישלמו לי בהעברה בנקאית ואני תמיד מעדיף שיעבירו לי תשלום לאחר כמה אימונים ולא בסוף כל אימון. אם מעניין אותך להרחיב קצת בנושא אני מציע לקרוא את הפוסט הבא.

מה דעתכם, האם מוטיבציה לאימונים זה חלק מתפקיד ההדרכה?!

מאמן מנוסה צריך לדעת מתי ללחוץ על דוושת הגז (ומתי לבלום..)

מקווה הפסקה הקודמת עזרה לך לתפוס כיוון אך לאחר שבחרת מאמן מתאים חשוב לזכור שההתחלה תמיד איטית. בצעד הראשון אנחנו מתחילים בבניית תוכנית אימון אישית שתפורה בדיוק בשבילך, מגוונת ומתפתחת בכל שלב בהתאם לצרכים שלך, לחיי היום יום באופן דינמי ושוטף. אחד התפקידים החשובים שלי כמאמן כושר אישי הוא לזהות את היכולות שלך ולהביא אותך למקסימום תוצאות, לדעת מתי ללחוץ על דוושת הגז וגם מתי לבלום כשצריך. אבל עכשיו זה הרגע להאיץ ולהתחיל היום את הדרך להצלחה.