Last Updated on 25 בפברואר 2022 by יוסי זאבי

הקיץ בפתח, ההקלות מהקורונה הארורה כבר ממש פה, פסח 2022 תכף מגיע וברור לך שהמטרה כרגע היא למצוא מהר מאמן כושר אישי בראש העין שיעזור לך להיכנס לעניינים צ'יק צ'אק וילווה אותך עד לקו הסיום ואם צריך אז גם הרבה אחרי!

מבלי להתעצל ישבתי לכתוב במיוחד עבורך פוסט קצר וענייני שיעזור לך לעשות קצת סדר בדברים ולהבין על אילו דברים חשוב להסתכל לפני ששוכרים את שירותו של מאמן פרטי.

בחור כורע על מסלול ריצה

מאמן כושר אישי בראש העין שילווה אותך עד קו הסיום!

מאמן כושר אישי בראש העין ובכל מקום אחר חייב להיות מוסמך ובעל תעודה רשמית ומוכרת על ידי מנהל הספורט!

הדבר הראשון שצריך לבחון כאשר מחפשים מאמן כושר אישי בראש העין ובכלל הוא האם יש בידי המדריך תעודת הסמכה רשמית ומוכרת על ידי משרד הספורט וזאת לפי חוק הספורט המחייב בתעודת הסמכה בכדי להדריך. זה בעצם כלי הסינון הראשון או הדבר הראשון שצריך להסתכל עליו לפני שמתקדמים אפילו צעד אחד קדימה. תעודת הסמכה יכולה להינתן על ידי כל אחד מ-65 המוסדות המוכרים על ידי המדינה, לאחר שהחניך עמד בהצלחה בכל המשימות בקורס ההדרכה. למעשה כתבתי לא מזמן פוסט שמתאים לכל מי שרוצה לעשות קורס מאמן כושר אישי אך כדאי לקרוא אותו בלי קשר ואם יש לך כמה רגעים פנויים אני מציע לעבור עליו אפילו ברפרוף.

השתלמויות וקורסי המשך להתמחות בתחום אימון ספציפי

הדבר השני לאחר תעודת ההסמכה שנרצה לבדוק הוא מהם תחומי ההתמחות של מאמן הכושר האישי שפנינו אליו. כושר הוא תחום מאוד רחב ויש המון נושאי שאפשר לגעת בהם. לכן חשוב שמאמן הכושר ישלוט בתחום ההתמחות שלו ולא נקבל הדרכה בתחום אחר מהמטרה שלנו. זה נראה ברור מאליו אך הנקודה היא שעל אף כי מאמן כושר רשאי לבנות תוכנית אימון לריצת מרתון, אם זה לא תחום ההתמחות שלו הרי שייתכן וכנראה לא נקבל את ההדרכה הטובה ביותר. נקודה נוספת להמחשה, מאמן כושר לאבא או לאמא לאימון בגיל השלישי חייב להיות בעל ניסיון בהדרכת גיל הזהב.

מאמן כושר אישי בראש העין להדרכה באופן פרטי או קבוצתי

הדבר השני שכדאי לחשוב עליו לאחר שביררנו אודות תעודת הההסמכה ותחומי התמחות, זה מה אפשרויות ההדרכה העומדות בפני. ישנם מאמני כושר שמציעים ליווי אישי בלבד בעוד שאחרים מציעים אימון כושר בקבוצה קטנה, יש כאלה שמאפשרים ליהנות מכל העולמות. כמובן שכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות שכדאי להתעכב עליהן וזה בדיוק מה שנעשה בפסקה הבאה.

קבוצה של נשים באימון כושר בראש העין

אימון כושר אישי בראש העין או בכלל אימון בקבוצה – מה מתאים לך?

יתרונות וחסרונות לאימון כושר קבוצתי

יש לא מעט יתרונות באימון בקבוצה קטנה והנה מקצתם:

 • אימון בקבוצה קטנה עשוי להיות עם עלות נוחה מאוד המתאימה לכל כיס.
 • אימון בקבוצה מעודד מוטיבציה, מאחד, ומלכד חברתית.
 • להתאמן עם עוד אנשים מאפשר לעיתים להיבלע בתוך הקבוצה שמתאים לנו.

לאימון בקבוצה גם עלולים להיות חסרונות והנה חלקם:

 • בקבוצה לא ניתן לקבל יחס אישי ופרטני כמו באימון אישי.
 • בקבוצה אין גמישות בשעות ובימים, יש משבצת קבועה ולא ניתן לשנות אותה.
 • בקבוצה אני צריך לחלוק ציוד עם משתתפים נוספים.
 • כשמתאמנים בקבוצה אני חשוף לעיני שאר המשתתפים.

אם כן, לאימון בקבוצה יש גם יתרונות וגם חסרונות ולכן יש לשקול זאת כאופציה מסוימת לחלופה כאשר מבקשים הדרכה ממאמן כושר אישי (או קבוצתי) בראש העין.

כמובן כי באימון כושר אישי יש גם כן יתרונות וחסרונות ועל אף שכתבתי עשרות פוסטים בעניין, הנה חלק מהדגשים הבולטים שאני רואה לנכון לציין כאן.

יתרונות וחסרונות בהדרכה של מאמן כושר אישי בראש העין

הנה חלק מהיתרונות הבולטים בהדרכה פרטנית:

 • כשעובדים עם מאמן כושר אישי ניתן לקבל את מלוא הפוקוס ותשומת הלב בהדרכה.
 • ניתן להחליט בבלעדיות היכן האימון יתבצע ממך לפי הרצונות והצרכים שלך. אימון בבית שלך בראש העין, בפארק הקרוב, כל מקום שרוצים.
 • ניתן לקבוע ולהגדיר מה השעה ובאיזה זמן במהלך היום נוח לי להתאמן. יש מתאמנים שנוח להם בבוקר לפני העבודה, אחרים לאחר העבודה, אחרים אמנם אינם תלויים בעבודה אך מעדיפים להתאמן בשעה מסוימת כאשר הגוף שלהם במיטבו.
 • כשעובדים עם מאמן כושר אישי בראש העין אפשר לעקוב ולמדוד את ההתקדמות בקלות וביעילות. ניתן לנטר את העומסים ולוודא כי כל שלב מותאם באופן אישי לגמרי.

אך לא כל הנוצץ זהב ויש גם חסרונות כאש מבקשים הדרכה פרטית. הנה חלק מהחסרונות הבולטים:

 • אימון כושר אישי זה לא עסק זול ועל אף שניתן לדוגמא להיכנס לתוכניות מסובסדות כגון מאמן כושר אישי מקופת חולים, ברוב רובם של המקרים עדיין נצטרך להיפרד ולהשאיר סכומי כסף גבוהים.
 • אימון כושר אישי נותן לך את מלוא הפוקוס, יש אנשים שבפרקטיקה מרגישים שזה יותר מדי עבורם ובמיוחד כאשר משווים זאת לאימון בקבוצה שם לעיתים ניתן להוריד הילוך ולהיבלע עם שאר חברי הקבוצה (אלא אם זה אימון קבוצה קטנה).
 • כשעובדים עם מדריך כושר פרטי אין אפשרות "להבריז". יהיו שיגידו שזה יתרון בעוד שאחרים יכולים לראות בזה עונש מסוים. אפשר להתווכח על הפסיכולוגיה של הדברים ולהגיד שאם זה עונש, אז אין סיבה לשכור את שירותיו של מאמן כושר אישי בראש העין ובכלל, אך יש כאלה שפשוט לא עושים כושר אם לא "עומדים" להם על הראש ודופקים אצלם בדלת גם כשיורד גשם, קר, עייפים ואין חשק.

כמה עולה שעה עם מאמן כושר אישי בראש העין

אחת השאלות הכי חשובות שעומדות על הפרק כאשר רוכשים שירות או מוצר היא כמה זה עולה לנו. כתבתי פוסט לא מזמן שמסביר באופן די מפורט כיצד אני מתמחר את ההדרכה איתי וניתן לקבל ממנו מושג כמה עולה אימון כושר אישי. כך או כך, אימון כושר 1 על 1 תמיד יהיה אופציה יקרה יותר וצריך לקחת את העלות בחישוב ארוך ומתמשך ולא להסתכל על כך כהוצאה בודדת וחד פעמית. יחד עם זאת, מכיוון שבפסקה הזאת אנחנו מתעסקים בעלות אימון כושר אישי בראש העין הנה מספר נקודות למחשבה:

 1. מה תנאי התשלום, האם קונים כרטיסיה, האם ניתן לשלם מדי שבוע, חודש ובאיזה אופן.
 2. מה מדיניות הביטולים של מאמן הכושר. מרבית נותני השירות במקצועות מהסוג הזה, יבקשו להודיע על ביטול, לפחות 24 שעות מראש. במקרים מסוימים כאשר נבקש משבצת קבועה בלו"ז ייתכן שלא ניתן לבטל גם בהתראה של 24 שעות ותידרש התראה ארוכה כמו לפני טיול מתוכנן וכדומה.
 3. מה מקבלים כנגד ההתקשרות? הדרכה קבועה? בניית תוכנית אימון אישית עצמאית או אולי תוכנית לחדר כושר? מדידות ובקרה?
 4. איפה האימון מתבצע ומה עושים במקרה שאי אפשר להתאמן היכן שהוגדר ולמשל – אימון כושר בגינה או בפארק בראש העין עלול להתבטל בימים גשומים ועל כן יש להגדיר מראש כיצד ניתן לשמור על שגרה גם בימים שאינם מאפשרים אימון תחת כיפת השמיים.

שאלות שכאלה עשויות להכריע האם ההתקשרות תעבוד טוב או שחלילה יגיעו הפתעות לא נעימות בהמשך הדרך. כדאי לברר זאת לפני שסוגרים על כרטיסיה או מעבירים תשלומים גבוהים כדי למנוע אי נעימות.

יוסי זאבי מאמן כושר אישי לצדי דנונה פרו

צילום: ינאי יחיאל

רוצה מאמן כושר אישי בראש העין?! אני במספר 0524632010 וגם בהודעה פה למטה..

מטרות שכיחות בהדרכה אישית עם מאמן כושר בראש העין

טוב אז הפסקה הבאה יותר נועדה כדי לעזור לך לעשות קצת סדר במטרות היותר שכיחות הקיימות כאשר מתאמנים פונים אלי ורוצים להתחיל תהליך.

ליווי צמוד ואינטנסיבי שמטרתו להתכונן לקראת אירוע משפחתי חשוב

אחת המטרות השכיחות כשפונים אלי להדרכה כמאמן כושר אישי בראש העין זה ליווי צמוד לקראת אירוע חשוב כגון בר מצווה, חתונה, מסיבה נוצצת וכדומה. בדרך כלל מטרה כזאת תהיה אינטנסיבית מאוד ותכלול בין 2-3 אימונים בשבוע, תכלול תוכנית תזונה מותאמת אישית שנבנית על ידי דיאטנית קלינית ופעמים רבות התוכנית או הליווי יסתיימו מיד לאחר שהאירוע התרחש. לעיתים אנו ממשיכים בליווי מתון יותר ופחות רציף רק כדי לשמור על שגרה מסוימת כדי לענות על ההמלצות לפעילות גופנית.

ליווי ארוך ומתמשך שמתאים לשגרה של פעילות גופנית

חלק גדול מהמתאמנים בראש העין מעדיפים כי האימונים שלהם יתבצעו בהדרכה של מאמן כושר אישי ללא קשר לאירוע כזה או אחר ובמלי לתחום בזמן. כאמור להדרכה אישית ישנם המון יתרונות וניתן לקרוא על כך בפוסטים רבים שכתבתי כדוגמת הפוסט הזה וגם הפוסט הזה.

שיפור מרכיב כושר ספציפי או התמקדות באזור כזה או אחר

לקראת הקיץ וכשהחגים בפתח, אחת הבקשות הנפוצות זה לעבוד על אזור ספציפי. חלק מהשיחות שאני מקבל הן בסגנון: " [לקוחה בטלפון] היי, הבנתי שאתה מאמן כושר אישי בראש העין?! אני מעוניינת לעבוד על החיטובים בבטן". מטרות כאלה ופרויקטים כאלו יכולים להתאים מאוד לכאלה אשר מעוניינים להגיע למשל לשיעור אחד בשבוע ולקבל שיעורים בית. תרגילי בטן לבית או תרגילים לבטן חטובה שמתאימים למי שיכול להתאמן בכוחות עצמו אך לפי תוכנית מותאמת אישית.

לסיכום, מאמן כושר אישי בראש העין יכול לעזור לך עם מגוון מטרות ויעדים ובמיוחד כאשר עיר מגורייך היא בראש העין, או בערים הסמוכות כמו קריית אונו, פתח תקווה או הישובים הסמוכים כגון סביון וכדומה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.