Last Updated on 15 בינואר 2024 by יוסי זאבי

מאמן כושר אישי בבית הוא שירות הדרכה איכותי הניתן על ידי מדריך מוסמך שהוא למעשה מאמן כושר מוסמך שמגיע אליך עד הבית להדרכה פרטית ופרטנית המותאמת במיוחד לצרכים האינדיבידואליים שלך ולפי המטרות הייחודיות שלך. למעשה ניתן לומר כי השירות הוא הדרכה פרטית בתחום הכושר עד לבית הלקוח או במילים אחרות – שיעור כושר פרטי לגמרי אצלך בבית!

תוכן העניינים הסתרה

למי עשויה להתאים הדרכה של מאמן כושר אישי בבית ומדוע

כאשר נשאלת השאלה למי מתאים מאמן כושר אישי בבית ומדוע, התשובה האינסטינקטיבית היא – כמעט לכולם! השירות יכול להינתן לכל שכבות הגילאים, החל מילדים ועד מבוגרים מאוד. השירות גם יכול להתאים לכל הרמות החל ממתחילים ועד מתקדמים מאוד. כמעט כולם ובכל סיטואציה יכולים להפיק הנאה ולהתקדם למטרה בהדרכה ביתית ונרחיב על כך מיד.

למעשה יש טווח שלם של מקרים בהם שירות הדרכה עד הבית מתאים עבורך ורק טווח קטן מאוד ומצומצם בו השירות עשוי להתאים פחות. מקרים חריגים בהם עשוי פחות להתאים הקונספט של מאמן כושר אישי בבית, יהיו מקרים בהם למשל נדרש ציוד מיוחד מאוד שלא ניתן לנייד לבית המתאמנים, ציוד שלרוב קיים רק במכונים מיוחדים.

במה שונה ההדרכה של מאמן כושר אישי בבית לעומת ההדרכה בסטודיו או בחדר הכושר

ההדרכה של מאמן כושר אישי בבית נבדלת מהדרכה דומה בחדר כושר בכמה מישורים. ראשית, בחדר הכושר, המדריך במשמרת אינו נמצא רק אתנו ועליו לחלוק את זמנו עם כל המתאמנים בחדר הכושר. אם התמזל מזלנו ויש מספר מתאמנים מועט והמדריך במשמרת שירותי, ייתכן ונצליח לגייסו לזמן פרטי ארוך יותר עמנו. כלומר, בהדרכה של מאמן כושר אישי בבית, מלוא תשומת הלב של המדריך עלינו.

כמובן שזה חשוב כי כך ניתנת הדרכה פרטנית ואישית מאוד שתורמת לכך:

 • נבצע את כל התרגילים כמו שצריך נקבל עידוד ודחיפה במידה ואנו זקוקים למוטיבציה באימון
 • נוכל לדעת מה המינונים המדויקים לתרגול במיוחד עבורנו ומתי לעצור את הביצוע כשנדרש
 • נוכל לתזמן ולקבוע מועד להדרכה בדיוק בזמן ובשעה שנוחה לנו
 • נוכל לבקש התאמה אישית של תרגילים בהתאם לסיטואציה שעשויה להשתנות ביום האימון וכדומה

כאשר מנסים לעמוד על ההבדלים בין מאמן כושר אישי בבית לבית מאמן בסטודיו, ניתן לומר כמעט את אותם הדברים גם לגבי מדריך בסטודיו רק שבמקרה זה כל הנ"ל בולטים יותר משום בהדרכת סטודיו לרוב מדובר על קבוצות של מתאמנים המגיעים יחדיו לאותה משבצת אימון. ניתן לסייג במקרים בהם מדובר על קבוצות אימון קטנות אך כמובן שגם כאן ההשוואה אינה מתאימה.

בחורה צעירה שוכבת ומאמן כושר כורע ברך

אימון כושר אישי בבית או בחדר כושר – ישנם הבדלים.

האם מאמן כושר אישי בבית זה באמת רק בבית או שניתן גם להתאמן במקומות אחרים

כאשר רוצים להשיב על השאלה האם ניתן להתאמן עם מאמן כושר אישי רק בבית או גם בחוץ ובמקומות אחרים, זה מאוד תלוי בסיכום שלנו מולו. בגדול, כשהתנאים מתאימים ויש מזג אוויר נעים, רוב מאמני הכושר יסכימו בחפץ לב לצאת לגינה הסמוכה ולאמן אתכם אלא אם:

 • הגינה הסמוכה לא ממש סמוכה
 • לא נוח להם להגיע אליה
 • אין בה תנאים הגיוניים לאימון כושר ולמשל בלתי אפשרי לפרוס מזרן או שאין אפשרות לתליית רצועות TRX וכדומה..

מה שחשוב לשים לב זה לדבר על הדברים לפני כן ולתאם מראש היכן נרצה להתאמן וכך אפשר להגיע להסכמות הדדיות הנוחות לשני הצדדים. אם בכל זאת הגינה הסמוכה (או הרחוקה) זאת אופציה רלוונטית, מומלץ לקרוא את הפוסט שלי על גינות שוות לאימון כושר.

מתאמן עם כדור מבצע תרגיל לבטן בגינה

אימון כושר אישי בבית או בגינה – גם כאן ישנם הבדלים אך לא גדולים.

איזו הסמכה יש למאמן כושר אישי שמגיע עד הבית וכיצד לדעת אם זה מספיק לי

ניתן לחשוב כי למאמן כושר אישי בבית יש תעודת הסמכה "לאימון בבית" אך ההסמכה הראשית היא הסמכה של מאמן/מדריך חדר כושר. בהתאם לחוק הספורט על כל מי שמבקשים להדריך אנשים בחדר הכושר יש לעבור קורס מאמן כושר אישי שהוא בעצם קורס הדרכה במוסד מוכר המקנה כישורי הדרכה ומיומנויות מקצועיות חשובות. בקורס ההדרכה החניכים לומדים אנטומיה ופיזיולוגיה, תורת האימון, תרגילים בסיסיים, מיומנויות גופניות, עזרה ראשונה ועוד. בתום הקורס ולאחר עמידה במבחני הסמכה מקבלים תעודה. דבר זה חשוב מכמה סיבות. ראשית, משום שלצורך ביטוח מקצועי חברות הביטוח יבקשו תעודת הסמכה לתחום בו המאמן מבקש להדריך ולכן בהעדר תעודת הסמכה, ייתכן ולא יהיה כיסוי ביטוחי. שנית, מי היה רוצה לקבל הדרכה מאדם שאיננו באמת מוסמך בהדרכה ועל זאת עוד לשלם ממיטב כספו!? לכן, הדבר החשוב לבדוק ולוודא כי נותן השירות אכן מדריך מוסמך.

חיפשת מאמן כושר אישי בבית והגעת לפוסט הזה? אני אשמח להעביר לך הדרכה בביתך! זמין גם בטלפון 0524632010

מטרות נפוצות ושכיחות של מתאמנים ומתאמנות כאשר בוחרים להתאמן עם מאמן כושר אישי בבית וכיצד מיישמים אותן

ישנן מטרות רבות שניתן ליישם כאשר מתחילים תהליך עם מאמן כושר אישי בבית והנה חלקן. ניתן למשל לעבוד על הכושר האירובי לשם שיפור הכושר הכללי או לדוגמא לשם הכנה למרוץ. כיום ישנם מרוצים רבים כגון מרוץ תל אביב וכדומה ופעמים רבות על מנת להשתתף אפילו במקצים הקצרים יחסית, יש להגיע מוכנים עם כושר גופני בסיסי.

כמובן שבמקרים אלו ריצה תהיה תנאי בסיסי והכנה ספציפית למטרה שניצבת לפנינו ועל אף שניתן לרוץ גם על הליכון ביתי לשם שיפור הכושר, עבודה לצד מדריך מוסמך עשויה להכין אותנו טוב יותר.

זאת ועוד, חשוב לציין כי מאמן כושר אישי יכול לבנות תכנית אימון ביתית שניתן ליישם ואף תרגילי חיזוק עיקריים שניתן לבצע כדי להגיע חזקים יותר לתחרות. אמנם במקרים כאלה במידה ואין מסילת ריצה רוב האימונים יהיו בסביבת הבית הקרובה אך בוודאי הבנת את הרעיון:)

בחורה רצה בחורשה

הכנה למרוץ עשויה להיות מטרה קלאסית לאימון כושר בבית על אף שמרבית האימונים יעשו בקרבת הדירה.

בניית מסת שריר בבית

מטרה שכיחה נוספת היא בניית מסת שריר. מתאמנים רבים מאסו באימונים שלא מובילים לשום מקום. תסכול הוא משהו שמתאמנים רבים חשים לאחר ניסיונות כושלים הן באימונים לבד עם עצמם והן באימונים בחדר הכושר, לכן, במקרים אלו, תוכנית אימון איכותית לפיתוח גוף לבד בבית עשויה לחולל פלאים ולהאיץ את ההתקדמות.

חיטוב והצרת היקפים בנוחות ביתך

מטרה שכיחה נוספת היא חיטוב והצרת היקפים לפני הקיץ. בדרך כלל רבים מבקשים לחטב את אזור הבטן ולכך נדרשת התערבות כוללנית לצד תפריט תזונה על ידי דיאטנ/ית מוסמכים.

בחור בגופיה כחולה

מתאמנים בגינה של הבית – חיטוב הוא מטרה שכיחה נוספת של מתאמנים.

התמקדות נקודתית על אזור מסוים

מטרה נוספת היא למשל להתרכז באזור גופני המתקשה לגדול באימונים סטנדרטיים. למשל עבודה על אזור הידיים, ניפוח הזרועות הוא מטרה שכיחה מאוד בעיקר אצל גברים.

כמובן שכל הנ"ל הן בעיקר מטרות אסתטיות אך לא נשכח לציין כי אימון אישי בבית הוא גם אופציה נהדרת גם בעבור נשים בהריון למשל או נשים לאחר לידה וכמובן גם בעבור קהל מבוגרים אשר מעוניינים בהדרכה פרטית אצלם בבית. כמובן שעניין הנוחות מהווה פקטור חשוב וזאת לצד סביבה סטרילית, פרטית ונטולת הפרעות מכל סוג.

מתאמן ומאמן כושר בגינה עם רצועות

אימון כושר אישי למבוגרים בבית או בקרבתו ובהתאם לנוחות שלך. יתרון בולטים – הדרכה פרטית בסביבה שקטה ונטולת הפרעות!

אז לאחר שהבהרנו כי ניתן לתרגל מטרות נרחבות בנוחות הבית שלנו, הכי טבעי לצפות בסרטון של אימון ביתי מתוך כתבת וידאו שלי שעלתה במדור הכושר המעולה של ynet.

כמה פעמים בשבוע כדאי לי להתאמן עם מאמן כושר אישי בבית שלי

רוב המתאמנים בוחרים לעשות בין 1-2 אימונים בשבוע עם מאמן כושר אישי בבית וזאת משום שהיחס הזה מהווה עלות תועלת הגיונית ולא מופרזת מדי. חשוב לציין כי ההמלצות לקהל הרחב לאימוני התנגדות הינן בין 2-3 אימונים בשבוע ולאימוני קרדיו (כלומר פעילות אירובית) ההמלצות הן לפחות 150 דקות בשבוע של פעילות מתונה או לפחות 75 דקות בשבוע של פעילות נמרצת. ישנם מרכיבים נוספים שחשוב לעבוד עליהם כגון שיווי משקל, גמישות וכדומה. מאמן כושר אישי שמגיע להדרכה בבית יכול לתת למתאמנים שלו תרגילים עם ערך מוסף המשלב מספר מרכיבים ואלמנטים כך שיפיקו תועלת רבה יותר הן מכל תרגיל והן מכל יחידת אימון. בסלנג המקצועי קוראים לכך אימון פונקציונלי.

כמה זמן נמשך כל אימון ביתי עם מאמן הכושר האישי ומהן שעות הפעילות המקובלות

כאשר נרצה להשיב על השאלה כמה זמן נמשך כל שיעור עם מאמן כושר אישי אצלנו בבית, ניתן להשיב שלרוב כל שיעור נמשך כבין 45 דקות לשעה שלמה. כמובן כי הכל תלוי בצרכים של המתאמנים ואין שבלונה או תבנית שמתאימה לכולם. בעוד שמתאמן אחד עשוי לוותר למשל על המתיחות יחד עם המאמן בסוף האימון ולהסתפק בשיעור קצר יחסית של 45 דקות, מתאמן אחר ירצה לעשות מתיחות בעזרתו של המאמן ולקחת שיעור מלא של 60 דקות.

שעות הפעילות הנפוצות אצל רוב מאמני הכושר האישיים שנותנים שירות בבית, הן בדרך כלל לאורך כל היום לפי העדפת המתאמנים כאשר עיקר העומס הוא בשעות שלפני ולאחר העבודה, כך שבדרך כלל שעות הבוקר והערב הן המבוקשות ביותר. בכדי להבין האם נוח לנו לקבל הדרכה בשעות הנוחות לנו מוטב לדבר עם מאמן הכושר שבחרנו ולברר מהן שעות הפעילות שלו.

אישה הרה עם מאמן כושר

להתאמן מוקדם בבוקר? אפשרי! יתרון ייחודי כאשר מזמינים הדרכה של אימון כושר אישי בבית או בגינה הסמוכה!

מהם אזורי השירות והאם מאמן כושר שנותן שירות אישי מגיע לכל בית בישראל

מטבע הדברים, מאמן כושר אישי בבית הלקוח נותן שירות בערים הקרובות לאזור מגוריו. בעוד שמאמן עצמאי ירצה בוודאי להתרכז באזורים בהם הוא נותן שירות, ייתכן כי מאמן העובד כשכיר בחברה גדולה ייתן שירות רק באזור מסוים אליו הוא משתייך כשנקלט כשכיר בחברה המספקת אימוני כושר.

כמאמן כושר אישי אני נותן שירות במרכז, בערים הקרובות אלי ובאזורים הבאים: תל אביב, תל ברוך, ראש העין, כפר סבא, רמת גן, הוד השרון, פתח תקווה, קיבוץ גבעת השלושה, גבעתיים, קיבוץ עינת, קריית אונו, גני תקווה, הרצליה מרכז וגם פיתוח, הדר יוסף, כפר שמריהו, סביון, קיבוץ נחשונים, גבעת שמואל, רמת השרון ועוד. אם אתם מתגוררים במיקום שלא ברשימה, אשמח שנדבר, אני אוהב להגיע להדרכה בקיבוצים, מושבים, כפרים, יישובים בהם עדיין לא ביקרתי, תמיד יש שבילים חדשים, מסלולים מעניינים, גינות ופארקים שווים.

שדרה יפה וירוקה עם שביל הליכה ולצידו שלט עם כיתוב

רק אזכיר שאצלי לא קונים חתול בשק, אפשר תמיד להתחיל באימון ניסיון ללא התחייבות ובכדי לעשות לך את זה אפילו קל יותר, אני רוצה להציע לך 10% הנחה על האימון הביתי הראשון שלך איתי. כל מה שצריך לעשות זה לציין בפני שיש לך את הקופון:
HOME_TRAINING_10%_OFF

איזה ציוד מביא אתו מאמן הכושר להדרכה אצלי

מגוון הציוד שניתן להביא לאימונים הוא מחד עצום ומאוד מגוון ומאידך, חייב להיות נייד וקל משקל ככל הניתן. בגדול מאמן כושר אישי בבית, מגיע עם ציוד כגון משקולת אוניברסלית, גומיות, מזרן, רצועות TRX, טבעת פילאטיס, כדורים מסוגים שונים, דילגית וגאדג'טים שונים הקשורים לכושר. ככל שמאמן הכושר יותר מעודכן טכנולוגית ויותר מעודכן בטרנדים ובשיטות האימון החדשות, כך האימונים יותר מעניינים, מלהיבים ומגוונים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי גם גיוון יתר אינו רצוי שכן, התקדמות ומעקב נוחים לניטור ובקרה כאשר נצמדים לתרגילים ועקרונות אימון לאורך זמן. אז בקיצור תדאגו שיהיה לכם מגוון אך לא יותר מדי:)

אילו תנאים נדרשים בכדי לעשות אימון ומה צריך להכין בבית לפני שמתחילים

לא אחת כאשר פונים אלי מתאמנים אשר המבקשים הדרכה בבית שלהם, נשאלת השאלה מה צריך להכין לפני הגעתי אליהם לאימון והתשובה כמעט תמיד היא – כלום. אני מעדיף שהמתאמן או המתאמנת שלי יהיו לבושים בבגדים נוחים ושהאזור בו אנחנו מתאמנים פשוט יהיה פנוי. זה יכול להיות הסלון בבית, או חדר קטן המאפשר להתאמן בו. לגבי המכשירים עצמם, לא נדרשת הכנה מוקדמת וגם את רצועות ה-TRX, מחברים אל משקוף הדלת באופ בטיחותי ולא נדרש קידוח או מתקנים מיוחדים בכדי לתלות אותן.

גבר במכנסיים קצרים ללא חולצה מבצע תרגיל על המרפקים

אימון כושר אישי בבית באמצע הסלון: לא צריך להכין כלום לפני, אני אפרוס את המזרן:)

כמה עולה אימון ביתי עם מאמן כושר אישי וכיצד נקבע התמחור

שאלת המחיר לאימון כושר אישי בבית ובכלל עולה כמעט תמיד ועל אף שכתבתי פוסט ארוך ומקיף המאגד את כל מה שחשוב לדעת ועונה על השאלה כמה עולה אימון כושר, ארחיב ואגיד כי טווח המחירים עשוי לנוע כבין 190 שקלים לשיעורים קצרים שאינם בשעות עומס וסמוכים לאזור בו נוח לי לאמן ועד כ-350 שקלים לשיעורים מלאים בשעות עמוסות יותר ו/או במיקומים רחוקים גיאוגרפית מהאזור בו אני מאמן באותו יום (נדרשת ממני הגעה מיוחדת לאזור). כך או כך, מחיר שיעור אינו אחיד ויש לשוחח איתי ולהרחיב בכדי לקבל את המחיר הטוב ביותר עבורך.

מה ההבדל בינך לבין מאמן כושר אישי שמגיע לבית שלי מטעם קופת החולים

רוב מאמני הכושר האישיים שנותנים שירות בבית וגם אני, אינם קשורים לקופת החולים ולכן השירות הניתן דרכם עצמאי לגמרי ואינו מסובסד דרך קופ"ח. משמע אני הוא הבעלים של המותג ומאמן הכושר בפועל שנותן שירות אצלך בבית. יחד עם זאת, כיום נפוץ מאוד שירות מאמן כושר אישי של קופת חולים.

למעשה קופות החולים מאפשרות למבוטחים שלהם לקבל סדרה של אימונים על ידי מאמנים הנשלחים מטעם חברה קבלנית הנותנת את השירות למבוטחי הקופה בעלות מסובסדת. בדרך כלל, לאחר סדרה של מספר אימונים בעלות נמוכה, יכולים המבוטח/ת להחליט אם הם רוצים להמשיך או לא.

לא ארחיב יותר מדי על הנושא ורק אגיד כי פעילות גופנית סדירה היא דבר חשוב, מועילה מאוד ובעלת ערך רב ואני מברך על היוזמה. בנוסף,  גם אני בתחילת דרכי כמדריך צעיר המבקש עבודה, נהגתי להדריך דרך חברה קבלנית הנותנת שירות ללקוחות פרטיים ומתחלקת באופן כזה או אחר ברווחים עם המאמן.

האם שירות של מאמן כושר אישי שמגיע אלי הביתה יכול להחליף מנוי לחדר הכושר

שירות מאמן כושר אישי עד הבית יכול בהחלט להחליף חדר כושר ברוב המקרים. יחד עם זאת חשוב לציין שאת חלק מהמשימות המתאמנת או המתאמן צריך לקחת על עצמו, הווה אומר, בהנחה שמתאמנים פעמים בשבוע, יש לבצע חלק מההנחיות באופן עצמאי. מה למשל? זוכרים את הפסקה שעסקה במינונים?! ולמשל ההמלצה של פעילות אירובי של לפחות 150 דקות בשבוע של פעילות מתונה. הרי שאם נצעד אפילו את כל 60 הדקות (שיעור של שעה) עם המאמן, עדיין יחסרו לנו מספר דקות חשובות כדי לסמן וי על המלצות ולכן, מאמן כושר אישי יכול לתת לנו שיעורי בית להשלים באופן עצמאי.

האם מדריך אישי שמגיע אלי יכול להדריך גם זוגות או את בני/בנות הבית

בוודאי. מאמן כושר אישי שנותן שירות אצלך בבית יכול להדריך גם את בן או בת הזוג, החבר או החברה. למעשה מתאמנים רבים מעדיפים להתאמן יחד עם פרטנר או פרטנרית נוספת וכך הם יכולים לחסוך מחצית מהעלויות. לעיתים אין עניין של חסכון כאשר מדובר בבני זוג והערך המוסף הוא להתאמן ביחד כחלק מבילוי זוגי, זמן איכות שאין שני לו. למקרה ושאלת כיצד זה מתבצע, אז אסביר שנבנית תוכנית אימון פרטנית המותאמת לכל אחד מבני או בנות הזוג אך כזאת המתבצעת יחד במקביל תוך כדי האימון שלנו יחד.

אז רק כדי שאקליד ב-WAZE, מה הכתובת המדויקת של הבית שלך?

אם יש שאלות נוספות שלא השבתי עליהן בפוסט, ניתן לכתוב לי אותן בתגובות פה למטה או פשוט ליצור קשר בהודעה דרך טופס יצירת קשר, באפליקציית וואטסאפ, במייל או בשיחת טלפון.

2 תגובות
 1. לילך ישראלי
  לילך ישראלי says:

  שלום. אני עושה לבעלי יום כיף במסגרת יום הולדת 50. אנו עושים לילה בתל אביב ומעוניינת שיעשה אימון כושר באיזור 8 בבוקר באיזור המלון (רואיל ביץ'). מדובר באדם שמאוד בכושר וצריך מאמן קריעה. תאריך יום שני 4.12. האם רלוונטי?

  הגב
  • יוסי זאבי
   יוסי זאבי says:

   היי, תודה על הפניה ושמח שהצלחנו לשוחח דרך הטלפון והצלחתי לעזור לך למצוא מדריך:) מזל טוב ולעוד שנים יפות בחברות ובאושר

   הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *