Last Updated on 3 באפריל 2022 by יוסי זאבי

אין ספק כי בשנת 2022 מאמן כושר פרטי הוא אחד מבעלי המקצוע או נותני השירות הכי מבוקשים בתעשיית הכושר ורבים למדו להכיר את היתרונות הרבים ואת יחס העלות התועלת הגבוה כאשר מתאמנים עם מקצוען או מקצוענית בתחום.

מאמן כושר אישי עד הבית

מאמן כושר פרטי – על מפתן דלתך

מהו בכלל שירות מאמן כושר פרטי

לפני שבכלל מתחילים לדבר על מי צריך מאמן כושר פרטי ועוד כמה נקודות חשובות לגביהן נרחיב בהמשך, כדאי לעצור ולשאול רגע מהו בכלל שירות מאמן כושר פרטי ומהו עושה אותו ייחודי כל כך.

שירות מאמן כושר פרטי הוא בעצם שירות הדרכה עד הבית על ידי מדריך מוסמך שסיים קורס הדרכה ומוסמך להעביר הדרכה אישית (או זוגית, קבוצתית..) למתאמנים שונים בכל מיני רמות כושר, בגילאים שונים, במקום בו הם מעוניינים לקבל שירות והכי חשוב – בהתאם למטרות שלהם. ניתן לומר כי מאמן כושר פרטי הוא בעצם שירות הדרכה אישי עד הבית, גינה ליד הבית, חדר כושר וכדומה. ניתן להניח כי הרעיון מובן:)

רוצה מאמן כושר פרטי? אפשר בטלפון 0524632010 וגם בהודעה

איזו הסמכה יש למאמן כושר שנותן שירות באופן פרטי והאם זה מספיק

נקודה חשובה שכדאי לגעת בה כבר עכשיו היא איזו הסמכה צריך מאמן כושר שנותן הדרכה פרטית. בהתאם לחוק הספורט, כל מדריך המבקש להדריך אדם צריך להיות מדריך מוסמך בענף בו הוא מבקש להדריך. מכיוון שאימון כושר בבית או בגינה הוא אימון כושר לכל דבר, מדריך מוסמך לכך יהיה מדריך אשר עבר קורס הדרכה למאמני כושר במוסד מוכר שאושר וניתנה לו הסמכות להעביר קורסי הדרכה. לאחר שסיים את  הקורס בהצלחה ועמד בהתחייבויות האקדמיות, כלומר מבחנים, תוענק לו תעודת הסמכה כמדריך חדר כושר מטעם אותו מוסד לימודי. במילים פשוטות, מאמן כושר פרטי חייב להיות מדריך חדר כושר מוסמך.

באשר לשאלה האם זה מספיק, אזי שאין תשובה חד משמעית לכך. בגדול הייתי אומר שמלבד ההסמכה הראשונה, כדאי לשאוף שמאמן הכושר הפרטי אותו נעסיק יהיה כמה שיותר מוכשר ומקצועי, מנוסה, מעודכן מדעית ומחובר לתחום ההדרכה.

ניסיון זה משהו נרכש וכמובן שעם הוותק מגיע הניסיון. השתלמויות וקורסי המשך יש בשפע ומדריכים שעברו השתלמויות רבות עשויים להביא איתם לכל אימון ערך מוסף רב ויקר.

מאמן כושר אישי מוסמך

מאמן כושר פרטי צריך בראש ובראשונה הסמכה כמדריך חדר כושר

עם אילו מרכיבי כושר יכול לעזור לי מאמן פרטי

ישנן דרכים רבות ומגוונות בהן מאמן פרטי יכול לעזור למתאמן או מתאמנת שפונים אליו. בראש ובראשונה ניתן כמובן לבנות תוכנית אימון מותאמת למטרה שלשמה פונים אל מדריך הכושר. ייתכן שזאת איזו מטרה ממש מידית וקצרה כגון הכנה לאיזה אירוע משפחתי קרוב. אך ייתכן שזאת תהיה מטרה ארוכה יותר כמו הכנה למרוץ כלשהו בטווח של כמה חודשים כמו מרוצי הלילה או מרצוי העיר הטרנדיים שקמים לאחרונה.

לעיתים יש מתאמנים שמחליטים להתחיל מסלול עם מאמן פרטי בלי מטרה מוגדרת מראש אלא מתוך רצון להיכנס למסגרת ולמשמעת קפדנית שתכניס אותם לתלם וכמובן שגם במקרה כזה מאמן כושר קפדני עשוי להיות הבחירה הכי טובה בה הידיעה וזאת משום שמדריך פרטי ומקצועי הוא אחד כזה שלא מוותר לרגע ושומר על שגרת אימונים קשיחה ולא מתפשרת.

פעמים רבות פונים אלי מתאמנים או מתאמנות שמעוניינים "לתקוף" אזור או נקודה מסוימת ולהתמקד בה. אני נתקל בזה במיוחד לקראת הקיץ כאשר מתאמנים רבים רוצים להכין את עצמם לים או לבריכה ואז מחליטים לעבוד חזק על הבטן, החזה, על הישבן או הידיים. כמובן כל אחת ואחד לפי המטרות שלו.

למי עשוי להתאים שירות פרטי של מאמן כושר

מאמן פרטי הוא שירות שעשוי להתאים לכל אחד ואחת, לכל שכבת גיל, החל מילדים, נוער ומבוגרים, לכל יכולת או רמת כושר, מתחילים, מתקדמים ומקצועיים שמתחרים בתחרויות ובכל מקום בו רוצים להתאמן.

ניתן לומר כי מאמן אישי עשוי להיות הבחירה הנכונה לכל גיל ורמת כושר וזאת כאשר מוכנים לשלם את המחיר ולשאת בעלויות השונות יש לומר, כאשר משווים זאת לפתרונות אחרים כגון אימון בחדר כושר או אימון בקבוצה.

מתאמנת בחולצה לבנה מבצעת תרגיל עם רצועות ולידה מאמן

למה ניתן לצפות כאשר שוכרים מאמן כושר באופן פרטי

ישנם מספר דברים חשובים שכדאי לצפות להם כאשר שוכרים את שירותיו של מאמן כושר מוסמך. כמובן שבראש ובראשונה הרעיון הוא להתאמן בסביבה שנוחה לנו ובהתאם ללוח זמנים שמתאים לנו. ההתאמה לשני הקריטריונים הראשונים היא הבסיס לכל ההמשך. לאחר מכן, ניתן לצפות כי בכל אימון נקבל תמורה מלאה שבאה לידי ביטוי בתשומת לב מלאה לתוכנית האימון שלנו, לאופן בו אנחנו מבצעים כל תרגיל, כל מהלך וכל תנועה.

מאמן כושר בחולצה שחורה צמודה ולידו מתאמן אוחז משקולתמאמר לאתר ynet- אימון גוף מלא או מפוצל

מאמן כושר פרטי: תשומת לב לכל תנועה

הדרכה והכוונה הן אבני היסוד של האימון הפרטי. מוטיבציה ודרבון הם אלמנטים נוספים שכל מאמן פרטי מודע אליהם. פעמים רבות מוטיבציה היא מה שעושה את ההבדל בין אימון משעמם לאימון מלהיב ואיכותי ובמיוחד כאשר מתאמן מגיע עייף או לא מרוכז לאימון.

גיוון בתרגילים, גיוון באביזרים, גיוון בשיטות האימון ומשתנים נוספים בתוכנית האימון, כל אלו עשויים להיות חלק בסיסי מאימון מוצלח. מאמנים פרטיים ימצאו דרכים לגרום לך להתמיד לאורך שנים מבלי להתעייף.

כמה פעמים בשבוע כדאי להתאמן עם מאמן אישי

כאשר שוכרים מדריך כושר פרטי, לא אחת נשאלת השאלה כמה פעמים בשבוע כדאי להתאמן ביחד ולדעתי כדאי בהחלט לא להגזים גם אם יש את היכולת הכלכלית להתאמן לפי ההמלצות המלאות. לפני שנמשיך לסיבה מדוע אני חושב כך, כדאי לעצור רגע ולבדוק מה ההמלצות.

מרבית הארגונים ממליצים על בין 2-3 אימונים התנגדות בשבוע ועל פעילות אירובית של לפחות 150 דקות בשבוע של פעילות מתונה או לפחות 75 דקות בשבוע של פעילות נמרצת. על פעילויות אלו להיות מרווחות באופן שיאפשר מנוחה והתאוששות כך שיש לחלק את הפעילות באופן מושכל ולפרוס אותה לאורך כל השבוע.

משקולות בחדר הכושר

מומלץ לבצע בין 2-3 אימוני התנגדות בשבוע מתוכם כמה כדאי לבצע עם מאמן כושר פרטי, מה דעתכם?

מכך עולה וניתן להבין כי עלינו להיות פעילים מרבית השבוע כך שאם היינו עושים את כל הנ"ל עם מאמן צמוד, היינו נזקקים לשירות שלו לאורך כל השבוע. מלבד העלות הגבוהה, זאת מערכת יחסים לכל דבר ועניין ולכן, מניסיוני הרב אני ממליץ למרבית המתאמנים להסתפק בלא יותר מ: 2-3 אימונים פרטיים איתי בשבוע כאשר את שאר האימונים הם מבצעים באופן עצמאי לפי ההנחיות שאני נותן להם.

כך נשמר האיזון וניתן להתמיד לאורך שנים בלי להישחק ברמה הבין אישית וגם מתוך כך שמתאמנים רוכשים ומקנים לעצמם כלים פרקטיים שעוזרים להם לנהל שגרת אימונים עצמאית ולאורך שנים. אגב, זה לא אומר שהם לגמרי לבדם, אני זמין לשאלות, להצעות ולכל נושא שעולה במהלך הדרך.

מקומות שווים לאימון כושר פרטי והאם ניתן להתאמן בכל מקום

קודם כל נתחיל מכך שכל הקטע של מאמן כושר פרטי זה שניתן להתאמן איפה שבא לך. הדירה בתל אביב ורוצה שאבוא אליך הביתה? סבבה לגמרי. רוצה להתאמן בגינה מתחת לבית? בכיף! מאמן כושר פרטי צריך להגיע להיכן שמבקשים ממנו, זה הקטע של הפרטי. יחד עם זאת, חשוב לציין שניתן להתאמן איפה שבאמת אפשר להתאמן וזה לא אומר שניתן לצפות מהמאמן שיגיע לכל נקודה על המפה ללא תנאים הגיוניים. צריך שיהיו תנאים בסיסיים שמאפשרים אימון כושר פרטי. זה אומר שצריך מספיק מקום, יש מזג אוויר נוח, אין שמש קופחת או גשם ממטיר, המקום בו מתאמנים חף מסכנות, המשטח אינו רטוב ואין זיהום אוויר. דוגמא פרקטית מהשטח היא למתאמן שביקש להתאמן בגינה מתחת לבית שלו בשעה ספציפית, גילינו כבר באימון הראשון שדווקא במשבצת שהוא ביקש, העירייה החליטה שמנקים את הגינה, מיותר לציין שלא ניתן להתאמן כאשר סילוני מים ואבק מזהמים את האוויר מכל עבר ונאלצנו לשנות שעה וגם את המיקום..

בחורה עושה תרגיל פלאנק לבטן

אימון כושר פרטי בגינה: חשוב שיהיה נקי ושלא יהיו הפרעות

כך או כך, רוב המקומות השווים לאימון יהיו דווקא האינטימיים יותר שלא כולם מכירים. אלו יכולות להיות גינות קטנות ונחבאות באזור מגורייך, רק צריך למצוא אותם מבעוד מועד עם קצת עבודת הכנה.

טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון כאשר קובעים עם מדריך פרטי

ישנן מספר נקודות שכדאי לקחת בחשבון כאשר קובעים עם מאמן כושר פרטי את השיעור הראשון ולמשל:

  • כמה עולה אימון כושר פרטי ובאילו תנאים מתקשרים אחד עם השני
  • מה עושים במידה ויורד גשם ומה מדיניות הביטולים אם ישנה כזאת
  • האם מתבצע מעקב מסוים ומה כולל כל אימון פרטי
  • האם ישנה תוכנית שנתית המתפתחת בהתאם לרמת הכושר
  • האם ניתנת תוכנית עצמאית ושיעורי בית לשאר ימי השבוע בהם אנחנו פעילים

בגדול כדאי להיות כמה שיותר ברורים ומסונכרנים אחד עם השני כדי שלא יעלו ויצוצו נושאים לא פתורים בהמשך. אני נוהג לפרוס בפני המתאמנים שלי את כל הנקודות החשובות לי הן ברמה המקצועית כמדריך כושר אישי והן ברמה העסקית כבעל עסק. חשוב לי להיות שקוף מההתחלה כך שלא יהיו הפתעות בהמשך. מומלץ לעשות זאת בכתב ולא בעל פה. הודעת וואטסאפ למשל שמבהירה את כל הנ"ל עשויה להיות מספקת.

מאמן כושר אישי יוסי זאבי אוחז משקולות אדומות

כדאי לבדוק את כל התנאים לפני שמתחילים את הדרך ביחד

האם ניתן להתאמן רק באופן פרטי אחד על אחד או שניתן לצרף פרטנרים לאימון

שאלה שעולה פעמים רבות בתחילת הדרך אך לעיתים גם בהמשך, היא האם ניתן להתאמן עם בן או בת זוג, חברים, משפחה וכדומה. לרוב זאת עשויה להיות אפשרות נחמדה לגמרי לצרף בן זוג או חבר לאימונים אך יש לקחת בחשבון כי מהותו של אימון פרטי ויתרונותיו באים לידי ביטוי באיכות ההדרכה האישית והפרטנית. מן הסתם כאשר מצרפים מתאמן או מתאמנת נוספים, איכות ההדרכה עלולה לרדת משום שתשומת הלב מתחלקת ליותר מתאמן אחד ועל כן יש לקחת זאת בחשבון. יחד עם זאת, מאמן כושר פרטי מנוסה ומשופשף יידע להעביר הדרכה זוגית או הדרכה קבוצתית ללא בעיות מיוחדות ובאופן טבעי לגמרי.

מתאמנות כורעות על הברכיים ועובדות על הישבן באימון כושר זוגי

להתאמן ביחד עם מאמן כושר פרטי, אפשרי כאשר המדריך מספיק מנוסה ומקצועי!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.