Last Updated on 30 בינואר 2022 by יוסי זאבי

החלטת שזהו, מספיק, הגיע הזמן להיכנס לעניינים אבל לא בא לך לעשות כושר לבד בבית והגעת למסקנה שכל מה שדרוש לך זה חדר כושר עם מאמן אישי. תכלס? זה בין האופציות היותר טובות שעומדות בפניך ובפוסט הבא שלפניך אני אסביר לך בדיוק מדוע דווקא עדיף להתאמן בחדר כושר עם מדריך פרטי צמוד ומקצועי.

אימון כושר למבוגרים: השפעת אימון כוח אצל נשים מבוגרות

מתאמנת בחדר כושר עם מאמן אישי במהלך אימון

האמת שניתן בקלות גם לקרוא לפוסט הזה 3 סיבות (ממש טובות) מדוע כדאי להתאמן בחדר כושר עם מדריך אישי אבל לא משנה כיצד נקרא לפוסט הזה, מה שחשוב זה שנסיים אותו עם מספר תובנות מעולות שיעזרו לך לבצע החלטה מושכלת וטובה..

רוצה לבוא לחדר כושר עם מאמן אישי!? יש לך חדר כושר ורוצה שמאמן אישי יבוא אליך?! ניתן להשיג אותי בטלפון 0524632010 או לשלוח לי הודעה

עם ובלי מאמן אישי: חדר כושר זאת מעבדה לכל דבר ועניין

פעילות גופנית היא מבורכת וניתן לבצעה בכל מקום המאפשר זאת אך בוודאי שכל מאמן אישי שמבין עניין ומנוסה דיו באימונים, מבין עד כמה גדולה חשיבותו ולכן בוודאי מעריך את ח"כ. הנה מספר נקודות בולטות שלדעתי הופכות את חדר הכושר למיקום האידיאלי לאימונים ובטח כאשר הוא מתבצע תחת הדרכתו של מדריך פרטי ומקצועי:

1) חדר כושר הוא סביבה סטרילית ומוגנת

חדר הכושר מהווה סביבה מוגנת ומבודדת מתנאי אקלים שונים, רוח, קור או חום, גשם, זיהום אוויר – והוא פשוט שומר עלינו מכל תנאי האקלים.

זאת ועוד, ח"כ ממוזג ומאפשר לנו תנאים בסיסיים (ולעיתים אף יותר) של שירותים ומקלחות, מלתחות להחליף בגדים, לוקרים, מתקני שתיה, מזנון ושירותים אחרים שלא תמיד מתאפשרים כאשר מתאמנים בפארק למשל ולכן, כאשר מתאמנים בחדר כושר עם מאמן אישי משדרגים את החוויה בעשרות מונים.

חדר כושר ביתי - כמה דברים שכדאי לדעת

חדר הכושר הוא בהחלט סביבה סטרילית ומוגנת.

2) בניגוד לאימון בפארק, בחדר הכושר זה רק אנחנו, המדריך ומקצת הנוכחים בחלל

הדרכה של מאמן מוסמך בח"כ עשויה להיות בחירה טובה בעבור מי שממש לא רוצה שיסתכלו עליו באימונים. כאשר אנחנו מתאמנים למשל בחוץ, בפארק או בגינה, עיניים בוחנות ומציצות, שעשויות להרתיע את רובנו ובמיוחד כאשר אנחנו מצויים במאמץ גופני ומנטלי אדיר כצפוי באימון כושר.

ייתכן וזאת אולי הסיבה העיקרית שמניעה את חלקנו להתאמן בסביבת חדר הכושר המאפשר אינטימיות גדולה ולעיתים אף הכרחית כאשר מדובר למשל על קהל דתי שעשוי לבקש למשל הפרדה מגדרית או יעדיף לא להתאמן בפומבי לעיני הציבור.

3) מאמן אישי ומקצועי יודע לבצע באימון בחדר הכושר את ההתאמות הנדרשות

מגבלות והתאמה אישית הן חלק מהותי באימון עם מאמן אישי וחדר הכושר בהחלט מאפשר זאת ובקלות. הנה רשימה חלקית של תרגילים ליד קדמית שמתאפשרים כולם בקלות כאשר מתאמנים בתוך חדר הכושר:

  • כפיפת מרפק עם כבל קרוס
  • כפיפת מרפק עם משקולת יד
  • כפיפת מרפק עם מוט
  • כפיפת מרפק עם גומייה
  • כפיפת מרפק עם רצועות TRX
  • כפיפת מרפק עם כבל קרוס בשכיבה על הגב
  • כפיפת מרפק עם חבל
  • כפיפת מרפק חד צדי עם ידית אחת
  • כפיפת מרפק בשיפוע שלילי
  • כפיפת מרפק עם כבל קרוס עליון

כמות הווריאציות שמתאפשרת היא בלתי נגמרת כך שמתאפשרת התאמה אישית לכל מצב מתבקש.

מתאמן ומאמן בחדר הכושר אוחזים משקולת

בתוך חדר כושר עם מאמן אישי ניתן לבצע התאמות ולבחור תרגילים שונים לכל דרישה או סיטואציה (תרגיל כפיפת מרפק עם מוט).

האם מתאפשר להגיע לכל חדר כושר עם מאמן חיצוני (שאינו עושה משמרות)

’’תגיד יוסי, אתה יכול לבוא אלי לחדר הכושר לעשות לי אימון אישי?..’’ – בניגוד גמור לדוגמאות של אימון כושר בבית או בפארק בהן אין בכלל סוגיות שכאלו, זאת בהחלט שאלת השאלות כאשר פונים אלי בנוגע להעברת אימונים בחדר כושר.

האמת שאין תשובה אחת ברורה וזה לגמרי תלוי באותו חדר כושר בו אני מתבקש לתת שירות. מטבע הדברים, חדר כושר המעסיק מדריכים שסיימו קורס מאמן כושר אישי כשכירים במשמרות, יעדיף להעניק ולאפשר את האימונים האישיים למאמני הכושר השייכים למקום כתגמול או הטבה על עבודת ההדרכה במשמרת שלרוב אינה מתגמלת כלכלית וכמעט תמיד – שוחקת מאוד.

חדרי כושר כאלה לרוב לא יאפשרו כניסתם של מאמנים חיצוניים אך מנגד, ישנם חדרי כושר רבים אשר ישכירו את שטחם למאמנים אישיים תמורת תשלום חד פעמי, כרטיסיה, מנוי וכדומה. באופן זה יכול מתאמן או מתאמנת להגיע לאימון על בסיס אותו הסדר עם חדר הכושר ולקבל הדרכה אישית ללא תלות או צורך בדמי מנוי וכדומה.

ישנם מספר חדרי כושר כאלה ומאמן אישי שמתמחה בעניין מכיר חדרי כושר כאלה בכל עיר באזור המרכז, בטח ובטח כאשר מדובר על הערים הקרובות כמו תל אביב, או גבעתיים, אזור רמת גן, רמת אביב, תל ברוך, קריית אונו, פתח תקווה, הרצליה וכדומה.

מלבד הגמישות המובנת בקרבה פיזית למקום מגוריו של המתאמן או המתאמנת, היתרון הגדול באפשרות הזאת היא היכולת לעבור בקלות לחדרי כושר אחרים במידה ומתגלה אי התאמה או סתם אי שביעות רצון מחדר הכושר. נקודה שעולה מדי פעם למשל בעקבות חוסר במכשירים, צפיפות, תנאים לא אידיאליים של היגיינה, תחזוקה, הסדרי חניה וכדומה.

מטרות ויעדים שכיחים בחדר כושר שכל מאמן אישי שומע לפחות כמה פעמים בקריירה

מתאמנים מחפשים להגשים מטרות אימון שונות שמדברות אליהן או שחשובות להם מסיבות שונות. חיטוב, העלאת מסת שריר, הכנה למרוץ או חצי מרתון, עבודה נקודתית על אזור גוף כזה או אחר כמו רצון לחטב את הבטן למשל, שיפור מיומנות ספורטיבית הרלוונטית לענף ספורט הישגי או לצורך מבדק מסוים כמו עליות מתח ולפעמים – אימון לא ספציפי לשיפור הכושר הכללי או סתם לשחרר קיטור ולחץ נפשי.

ישנם יעדים רבים ושונים שכל מאמן מכיר ויודע. לכן, זה טבעי לגמרי להתמקצע בתחום מסוים רלוונטי ולהעשיר את הידע המקצועי. מאמן אישי טוב יבחר להשקיע משאבים, זמן, אנרגיה וכסף בכדי להתפתח מקצועית – מה שכמובן יתרום לאימון אישי טוב ואיכותי יותר בעבור המתאמנים.

לסיכום, אימון בחדר כושר לצד מאמן אישי, עשויה להיות הבחירה הכי טובה שלך ואם הגעת עד לכאן, יש לך קצת יותר מרק 3 סיבות למה כמעט תמיד כדאי לבחור לקבל הדרכה בחדר כושר עם מאמן אישי ומקצועי על פני אופציות אחרות.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.