Last Updated on 28 בנובמבר 2018 by יוסי זאבי

כיום, בין אם הנך חברת או חבר קופת חולים מכבי, לאומית, כללית או מאוחדת, חשוב לדעת כי מרבית קופות החולים מאפשרות לקהל הלקוחות שלהן להשתמש בשירותיו של מאמן כושר אישי עד הבית.

אימון TRX לידיים - תרגיל ליד האחורית

אימון עם רצועות אימון, בכל מקום, בבית ובפארק

כמה עולה אימון כושר אישי דרך קופ"ח

כאשר מדברים על אימון כושר אישי הנעשה באופן פרטי, עניין המחיר מהווה מרכיב חשוב וזאת משום שאימון עם מאמן כושר אישי עשוי להגיע למאות ואף לאלפי שקלים בחודש. לא מזמן כתבתי פוסט שעוסק בעניין המחיר של אימון כושר פרטי ואני ממליץ לקרוא אותו בכדי לדעת כמה בכלל עולה אימון כושר. אימון כושר אישי דרך קופת חולים עשוי להיות יותר משתלם למבוטחים ובמיוחד כאשר מדברים על ההתקשרות הראשונית. טווח המחירים משתנה בין קופ"ח השונות ותלוי בין השאר במסלול הביטוח של המבוטח או המבוטחת, אך במרבית הקופות השירות ניתן בעלות יחסית נמוכה ובסבסוד כמעט מלא. בהקשר זה ראוי לציין שככל שחבילת האימונים גדולה יותר כך גם המחיר לאימון עשוי להיות נמוך יותר. לאחר שהלקוח מסיים את חבילת האימונים שהוקצתה עבורו, מתאפשר לו להמשיך את ההתקשרות העסקית מול החברה שמספקת את השירות לחברי הקופה.

כיצד מאמן כושר אישי של קופ"ח יכול לעזור לי

כמובן שמאמן כושר אישי מוסמך, בין אם דרך קופת חולים ובכלל, יכול לעזור רבות לכל מי שמבקשת ומבקש לשפר את רמת הכושר שלו. כידוע פעילות גופנית תורמת רבות לשיפור מצב הבריאות ורמת החיים באופן כללי. הקולג' האמריקאי לרפואת ספורט (ACSM) מגדיר פעילות גופנית ככל פעילות המתבצעת על ידי הגוף, המפעילה ומערבת כיווץ שרירים וכזאת הכרוכה בהוצאה אנרגטית (קלוריות) גבוהה מהדרושה לנו במנוחה. כאמור, לביצוע פעילות גופנית באופן מסודר ומתוכנן ישנם המון יתרונות ובין השאר:

 • שיפור בסיבולת לב-ריאה
 • שיפור במדדים המטבוליים כגון: ירידה בשומנים בדם, ירידה בסוכר, שיפור הרגישות לאינסולין
 • שיפור בלחץ הדם
 • שינוי הרכבי הגוף, ירידה בשומן, עליה במסת השריר
 • חיזוק הגידים הרצועות והמפרקים
 • מניעת בריחת סידן ושיפור צפיפות עצם
 • עשויה לשפר מצבי דיכאון וחרדות
 • שיפור בהרגשה הכללית

עם ובלי קשר לקופת החולים – אימון כושר ויתרונותיו

כמובן שבכדי ליהנות מהיתרונות שניתן להפיק מקיום פעילות גופנית עלינו להתאמן בצורה נכונה ואפקטיבית. ה-ACSM מגדיר אימון כפעילות גופנית המתבצעת בצורה מתוכננת, מושכלת ושחוזרת על עצמה במטרה לשפר את אחד או יותר ממרכיבי הכושר הגופני שקיימים. רק בכדי לסבר את האוזן נזכיר כי מבין מרכיבי הכושר הקיימים הבולטים שבהם יהיו:

 • גמישות
 • מהירות תגובה
 • כוח שריר
 • סיבולת שריר
 • סיבולת הלב והריאה
 • קואורדינציה
 • שיווי משקל

את הפעילות ניתן לבצע בכל מקום, אימון כושר בבית, בחדר הכושר או בפארק. בדרך כלל נהוג כי מאמן הכושר מביא את כל הציוד איתו. ציוד הכולל גומיות, מזרנים, משקולות, רצועות לאימון TRX, אביזרים שונים וכדומה.

כמה פעמים בשבוע מומלץ לבצע אימון כושר?

כאשר מדברים על פעילות גופנית ואימון כושר, מינונים הם חלק חשוב אשר עשוי להכריע מה תהיה מידת ההשפעה של הפעילות על גופנו. כמובן שאין לראות בכתוב כהמלצה פרטנית וכל מקרה לגופו.

לשם פעילות שמטרתה סיבולת לב ריאה, כיום ההמלצה הינה לבצע פעילות מתונה כגון הליכה וכדומה בתדירות של לפחות 30 דקות ביום כחמש פעמים בשבוע. פעילות נמרצת יותר יכולה להתבצע בתדירות של 20 דקות ביום כשלוש פעמים בשבוע. ניתן ומומלץ לקרוא בהרחבה את מסמך ההמלצות המלא של ה-ACSM.

אימון כוח למשל, יש לבצע כבין 2-3 ימים בשבוע. אימון אשר מפעיל את כל קבוצות השרירים, בדגש על תרגילים רב מפרקיים. עבור מרבית המתאמנים נפח סטים של בין 2-4 סטים עשוי להיות מספיק.

מאמן כושר אישי מוסמך ומקצועי עשוי לעזור לך להגיע לתוצאות הטובות ביותר ובדרך הבטוחה וזאת על ידי התאמה אישית ופרטנית של אימון הכושר האישי לצרכים ולמטרות שלך.

האם כדאי לי לפנות למאמן כושר אישי פרטי או למאמן שיגיע דרך קופת חולים?

כבר סיכמנו כי לפעילות גופנית יש יתרונות וחשוב מאוד שאם עדיין לא התחלת להתאמן, כדאי שכבר היום זה יטופל. בנוסף, כשמגיעים לתכלס וחושבים להרים את הטלפון כדי ליצור קשר עם מדריך אישי, כדאי לשים לב לכמה נקודות חשובות כאשר מתלבטים בין אימון כושר עם מאמן כושר פרטי או כזה שיגיע אלינו דרך קופת החולים.

מאמן כושר מאמן זוג בפארק עם רצועות TRX

אימון כושר זוגי בפארק (ודרך אגב לא דרך קופת חולים)

כמובן שהאינטרס האישי שלי פה גלוי וברור (אני מעדיף שיתאמנו איתי ואם עדיין לא ברור לך למה – כדאי לקרוא את הפוסט הזה) אך בכל זאת מהזווית שלי יש נקודה חשובה שכדאי להדגיש – מאמן כושר אישי שמגיע אליך דרך קופת חולים יהיה כפי הנראה משויך לחברה כזאת או אחרת המספקת שירותי אימון כושר אישי. מה שאומר שכפי הנראה יש בדרך מי "שגוזר" עמלת תיווך בין המחיר שהצרכן משלם לבין מה שהמאמן או המאמנת – מקבלים בפועל! בנוסף, בתחום בו המישור האישי חשוב במיוחד, ראוי לעצור ולשאול את עצמך מה המשמעות והאם כדאי לך שההתנהלות שלך תהיה מול חברה המעסיקה מאמנים או מול מאמן כושר אישי ופרטי שאחראי על כל התהליך והליווי שלך מתחילתו ועד סופו. כך או כך, בכדי לעשות את ההחלטה שלך קלה יותר, כתבתי פוסט שיכול לעזור לך לענות על השאלה  – כיצד לבחור מאמן כושר אישי מומלץ. שיהיה בהצלחה.

חשוב להדגיש כי התוכן אינו מתאים לכל אחד ואחת ואיננו מהווה המלצה או מרשם לפעילות משום סוג. לפני התחלת כל פעילות יש להתייעץ עם רופא וכל גורם מוסמך ורלוונטי.

רוצה להתחיל? רוצה שאבנה לך תוכנית אימון אישית שניתן לבצע לבד או שאבוא עד אליך? ניתן להשיג אותי בטלפון 0524632010 או לשלוח לי הודעה

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *