Last Updated on 7 בדצמבר 2023 by יוסי זאבי

יש לך איזה אירוע חשוב או שהגעת לנקודה מסוימת בתהליך שלך שהבנת שנחוץ לך מאמן כושר אישי שילווה אותך ויוביל אותך לתוצאות המיוחלות! האמת אני מבין אותך לגמרי. לעשות פעילות גופנית לגמרי לבד בלי לדעת איך ומה, כמה ולמה – זה לא עובד.

יכול להיות שסתם נשקיע מאמץ בלי לכוון למטרה הנכונה, יכול להיות שלא נתאמץ במידה מספקת, יכול להיות שחלילה נגזים ויכול להיות שלא תהיה לנו בכלל מוטיבציה להתנסות בכל אחת מהשגיאות שתוארו. האמת גם יכול להיות שעם מספיק למידה וניסיון, נצליח לגמרי להניע את התהליך ודברים יקרו ממש טוב – אך אם נכנסת לקרוא את הפוסט הזה כנראה שזה לא ממש ככה וזה בדיוק השלב שחשוב לך להבין כמה עולה אימון כושר אישי, האם זה יקר מדי, זול או משהו שניתן לזרום איתו ואפילו רק לתקופה מסוימת.

משקולות וגומיות אדומות לצד רצועות ונעליים שחורות עם כיתוב כמה עולה אימון כושר אישי ולמה זה לא זול

לפני שמגיעים לכמה עולה – למי בכלל מתאים אימון כושר אישי

אז לפני שבכלל מתחילים לדבר על מחירים וכמה עולה אימון, נדגיש שאין סוג מסוים ספציפי של קהל שרק לו מתאים אימון כושר אישי ואני מלווה כיום ממש מגוון שלם של מתאמנים ומתאמנות. חלקם צעירים וחלקם מבוגרים בני גיל הזהב, נשים או גברים בעלי מקצועות חופשיים או ציבוריים, בעלי רמת הכנסה גבוהה מאוד (על פניו, אני לא מחטט אם לא מספרים לי..), כאלה שמשתכרים ממוצע, סטודנטים או פנסיונרים, לפני אירוע חשוב או כאלו שרוצים ליווי מתמשך, חדורי מוטיבציה שרק רוצים למקסם תוצאות או כאלו שאם לא דופקים אצלם בדלת הם לא יקומו מהספה, חילוניים לגמרי או דתיים, כאלו שרוצים לרדת במשקל וכאלה שרוצים להתנפח, כאלה שמעניין אותם רק איבר אחד בגוף כמו ישבן או חזה וכאלו שחשוב להם להספיק להתאמן גם על שרירים קטנים שכמעט אף אחד לא מודע אליהם, מנעד שלם של מתאמנים מכל צבעי הקשת.

רוצה הצעת מחיר לאימון כושר אישי? ניתן להשיג אותי בטלפון 0524632010 או לשלוח לי הודעה

דבר אלי במחירים – כמה עולה אימון כושר אישי

אוקיי אז הגענו לחלק הכי מעניין של כמה עולה אימון כושר אישי! טוב בלי הרבה בלבולי מוח, טווח המחירים של אימון כושר אישי אצלי עשוי לנוע בין 190-350 שקלים לאימון. המחירים כוללים את המע"מ הנלווה. כשאני מתמחר אימון אני בוחן מספר פרמטרים שאני צריך להתחשב בהם כדי להגיע למחיר שנוח לי איתו ובמידת האפשר גם למתאמנים שלי ואם חשוב לך לדעת על איזה פרמטרים מדובר כדאי להתקדם לפסקה הבאה.

זה לא זול! איך הגעת למחיר הזה ולמה אימון כושר עולה ככה

כפי שכתבתי בפסקה הקודמת המחיר לאימון מושפע על ידי מספר פרמטרים אותם צריך לבדוק לפני שאני מבקש את המחיר שאני מבקש ולכן כששואלים כמה עולה אימון כושר אישי בהודעת טקסט מבלי לפרט, קשה לי להשיב בלי לברר ולהרחיב עוד קצת.

 • מיקום גיאוגרפי – אני מאמן כושר אישי המתמקד בהדרכה באזור המרכז ובעיקר בתל אביב וראש העין, העיר בה אני מתגורר בשנים האחרונות. יחד עם זאת אני תל אביבי במקור ואת הקריירה שלי כמאמן התחלתי בתל אביב ואכן חלק מהלקוחות שלי הם מתל אביב, אך חלק נוסף מהם מתגורר בערים השכנות כגון גבעתיים, סביון, רמת גן, קריית אונו, הרצליה ועוד. מיקום האימון אליו אני מתבקש להגיע משפיע ישירות על מחיר ההדרכה שלי וככל שאני מתרחק מאזור ההדרכות שלי לאותו יום ובכלל, כך מחיר האימון עשוי לטפס.
 • שעה במהלך היום – פרמטר נוסף שמשפיע על מחיר האימון הוא השעה במהלך היום ולמשל אימון בשעות העומס או בשעות מבוקשות יותר מתומחר אחרת מאשר משבצת בשעה פחות צפופה.
 • מה אורך האימון – אורכו של אימון הכושר הוא גם פרמטר חשוב במשוואה שכן אימונים ארוכים מתומחרים יותר. יחד עם זאת, יש מצבים בהם אני מציע למתאמנים שלי לקחת משבצת קצרה יותר של 45 דקות ולהאציל עליהם ביצוע של חלק מהאימון ולמשל, תבצעו חימום ומתיחות באופן עצמאי. למען הסר ספק, כמובן שאני מלמד כיצד ואיך לבצע את הדברים בדרך הטובה ביותר ולמרות זאת חשוב להדגיש שלא לכולם האופציה תתאים מכמה סיבות:
 1. האחת, לא לכולם מתאים ויש יכולת לבצע חלקים מהאימון לבדם ומתאמנים רבים מעדיפים ובצדק שאני אמתח אותם ואעזור להם לעבוד על גמישות.
 2. שנית, כאשר אני מתבקש להגיע לאימון הרחוק מאזור השירות שלי או שאין לי הדרכות נוספות בסמוך, אני מלכתחילה לא מציע משבצת קצרה יותר.
 3. שלישית, באימון בחדר כושר אני שוכר את משבצת האימון לשעה שלמה והתמחור של חדר הכושר מולי הוא לפי שעה עגולה.
 • איפה מתאמנים – אז נגענו בזה ממש עכשיו ואכן אימון בחדר הכושר עשוי לעלות יותר וזאת משום שאני משלם לחדר הכושר לפי כניסה של מתאמנים. במקרים מסוימים בהם אני מתבקש להגיע לאימון בחדר כושר שלא מבקש ממני תשלום על כניסת מתאמן.
 • מה עושים – או מה טיב האימון זאת הנקודה האחרונה ופשטות רק אציין כי לצאת לאימוני ריצה עם מתאמן או מתאמנת שזקוקים לכך – סביר להניח יהיו יקרים יותר מאימון במזגן:)

האם ישנן עלויות נלוות שלא הוזכרו עד כה

מבחינתי או אצלי אין עלויות נלוות נוספות שצריך להזכיר אך כן ראוי לציין שאם כחלק מהתהליך נדרש ליווי של דיאטנית אז יש לקחת בחשבון את עלויות התזונאית ואלו עלויות נפרדות ממחיר השיעורים איתי. זה גם אולי המקום להזכיר שיש מתאמנים שחושבים שזה לגמרי בסדר לחפש מאמן כושר אישי שבונה תפריט תזונה – למרות שעברתי לא מעט השתלמויות בנושא תזונה, אני לא נוהג לבנות תפריטים ואני מעדיף לאפשר לאלו המוסמכים במדעי התזונה על משרד הבריאות ושנקרא או נקראת תזונאים מוסמכים – לבנות תפריט מקצועי ומדויק..

אימון כושר אישי זה יקר! – יש אופציה אחרת שעולה פחות?

במידה ולאחר שיחה טלפונית עברנו יחד על כל האופציות ועדיין יקר לך אימון כושר אישי אז אימון זוגי או אימון בקבוצה קטנה עשויים להיות אפשרויות נוחות יותר כי בהן אנחנו חולקים את מחיר ההדרכה עם עוד מתאמנים. יחד עם זאת חשוב לזכור כי לחלוק את מחיר השיעור זה רק צד אחד של העניין ואנחנו חולקים למעשה גם את תשומת הלב ואיכות ההדרכה במידה מסוימת.

אימון כושר בקבוצה קטנה

רק אימון אישי מתאים לי – כיצד ניתן להוזיל עלויות

אם הגעת למסקנה שרק אימון כושר אישי מתאים לך ובכל זאת חשוב לך להוזיל עלויות ייתכן ויש מספר דרכים שיעזרו לך לקבל את השירות במחיר נוח יותר ופחות יקר ומה למשל? אני שמח ששאלת! הנה כמה אופציות:

 1. להתגמש בשעות ההדרכה ולבחור שעות פחות עמוסות בהן התחרות על המשבצות יקרה יותר.
 2. להסתפק בשיעורים קצרים יותר זאת יכולה להיות אופציה נוספת שתשחק לטובתך.
 3. לנסות להתקרב יותר לאזורים בהם אני מאמן ולחסוך ממני נסיעה ארוכה.
 4. להתאמן בגינה או בבית ולחסוך את עלויות חדר הכושר.

לסיכום: עלות מול תועלת, אישי מול קבוצתי

אם מסתכלים על כל הפרמטרים בעיניים אובייקטיביות, אימון כושר אישי זה לא בהכרח עסק יקר אך מאידך זה גם לא ממש עסק זול ועדיין מהווה אופציה נהדרת למי שרוצה להתקדם ולהשקיע השקעה מיוחדת בפיתוח היכולות שלו הגופניות שלו. כמובן שניתן לחשוב על אפשרויות אחרות כגון אימון בקבוצה קטנה או אימון כושר זוגי, אלו עולים אמנם דומה אך ניתן לחלוק את העלויות עם משתתפים נוספים ובכך לצמצם את העלות האישית ככל הניתן.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *