Last Updated on 31 במאי 2020 by יוסי זאבי

תל אביב היא עיר מדהימה ללא ספק, הכל בה תוסס, שוקק חיים וגם בתחום הבריאות והכושר היא לא שונה, יש לה המון מה להציע ובשפע. כשמדברים על מאמן כושר אישי בתל אביב והסביבה אי אפשר שלא להתפעל מכמות המאמנים המכובדת שיש לעיר הזאת להציע, הלא כמעט כולם מתנקזים לתל אביב ונמשכים לקסם של העיר הזאת וכמובן שגם בתחום הכושר אין זה שונה. נוסיף לכך את העובדה שיש גידול עצום (או שאולי זה רק נראה כך??? אולי שווה לסקור את הנושא אצל מינה צמח!!) בענף וכמות הסטודנטים המבקשים להפוך למדריכים היא אדירה!

מאמן כושר אישי בחדר כושר בתל אביב מבצע תרגיל עם משקולת

מי אתה מאמן כושר אישי בתל אביב?! – קווים לדמותו של מדריך תל אביב מצוי (לא חל על כולם..)

אם אני צריך לזקק את ההבדלים או את השוני שהופך מאמן כושר אישי בתל אביב לייחודי משאר הערים בארץ, אני עשוי לחשוב ולומר כי מאמן כושר בתל אביב בדרך כלל מעודכן בכל המקומות השווים (והפחות שווים) שניתן להתאמן בהם, היכן נמצאים כל חדרי הכושר הגדולים והסואנים ומנגד הקטנים והשקטים, כל הגינות השוות בתל אביב שניתן להתאמן בהן, איפה קונים בגדי ספורט שווים בתל אביב, איזה סלב מתאמן עם איזה מאמן ואיפה, מה האימונים הכי עכשוויים שרצים עכשיו ואיזה טרנדים כבר חלפו וכמובן בטמפו הייחודי שיש בעיר תל אביב ושאותו אי אפשר להסביר במילים.

מי זקוק למאמן כושר אישי בתל אביב

לשירותיו של מאמן כושר אישי בתל אביב זקוקה או זקוק כל מי שמחפש לעשות צעד משמעותי בהקשר של רמת הכושר שלו. ליווי והכוונה צמודה של מאמן כושר אישי עשויה לזרז את ההגעה למטרה ולעשות את התהליך הרבה יותר נעים, חלק, מהנה וחוויתי מאשר החלופה הברורה – להתאמן לבד. יש המון סיבות מדוע נרצה להתאמן עם מאמן כושר אישי בתל אביב או בכלל ולמי שיש קצת זמן פנוי אני ממליץ בחום לקרוא את הפוסט שכתבתי לא מזמן בנושא זה.

להתאמן עם מאמן כושר אישי בתל אביב - אימון אחד על אחד

דגשים לבחירת מאמן כושר אישי בתל אביב

טוב זה לא שכאשר אנחנו בוחרים מאמן כושר אישי בתל אביב נביט על דגשים שונים אם היה מדובר בעיר אחרת ולכן אותם כללים שכתבתי בפוסט הזה חלים גם כאן. אך רק אדגיש בקצרה את מה שאני נוהג להדגיש בכל פעם שהנושא צף ונעבור על הדגשים בקצרה:

  • מאמן כושר אישי חייב להיות מוסמך על ידי מוסד מוכר
  • חשוב לנו שלמאמן יהיה ניסיון רב ככל הניתן וכמובן בתחום בו הנכם מבקשים את שירותיו ולדוגמא – על אף שהחוק מתיר לי להדריך ריצה, אני פחות מתמחה באימון ריצות ארוכות מאוד ולכן הגיוני יותר ללקוח המבקש להתכונן לריצת מרתון – לחפש מאמן כושר המתמחה בהכנה לריצות בעלות נפח גדול שכזה.
  • חשוב לנו לברר היכן מתבצע האימון והאם נדרש ציוד נוסף, אם כן האם המאמן מביא איתו את הציוד.
  • מה לגבי ביטוח מקצועי של מאמן הכושר
  • מה לגבי אפשרויות התשלום השונות והאם ישנו הסדר נוח שלא כובל אותי כלקוח
  • האם ישנה אפשרות לשלב אנשי מקצוע נוספים בתהליך כגון בנית תפריט תזונה על ידי תזונאי/ת מוסמכת

כאמור אלו הם רק דגשים חלקיים ולא ניתן לפרט את הכל ולכן במיוחד כתבתי פוסטים נוספים שעשויים לעזור לכל מי שחפץ במעט הכוונה והדרכה  בנושא, ממליץ לעבור על הפוסט שעוסק בכיצד למצוא מאמן כושר אישי מומלץ, ובפוסט נוסף שמסביר קצת אודות כמה עולה אימון כושר אישי ודגשים נוספים.

מאמן כושר ומתאמנת בפארק מבצעים תרגיל עם רצועות

מקומות שווים לאימון כושר אישי בתל אביב

כמובן שכולם יודעים ואין זה סוד שלעיר תל אביב יש את כמה מהמקומות השווים ביותר שניתן להתאמן בהם. מאמן כושר אישי בתל אביב בדרך כלל מכיר את המקומות הכי מעניינים והכי תוססים שיש לעיר הזאת להציע.

אני לא אחשוף בפניכם את כל הסודות שלי לגבי כל פינות החמד שקיימות בעיר תל אביב אך אפשר לעבור בקצרה על כמה מקומות ממש שווים.

חדרי כושר שווים לאימון כושר אישי בתל אביב

  1. Training room ברחוב הארבעה הוא אחד מחדרי הכושר המגניבים ביותר שיש בעיר. ממוקם במרכז תל אביב והוא מאפשר לכל מאמן כושר אישי שמעוניין, להגיע לאימון כושר אישי מבלי להתחייב בדמי מנוי. חדר הכושר ממוקם בליבו של רחוב הארבעה הסמוך לקולנוע הסינמטק. ממוקם במרפסת הקומה השנייה, ומאפשר אימון גם באוויר הפתוח למי שחפץ בכך.
  2. חדר כושר "נעים" הממוקם בסמוך לשכונת פלורנטין, ממש מאחורי רחוב דרך שלמה הוא אחד מחדרי הכושר הנעימים ביותר שיצא לי לאמן בהם. המיקום הדרומי יותר קרוב יותר לאזור יפו העתיקה ושוק הפשפשים. גם בחדר כושר זה יש אווירה נעימה ומוארת ולא מרתפית וחשוכה. החלל עצמו מחולק למספר חללים ולשני מפלסים.
  3. בתל צפון ברחוב דיסנצ'יק קיים אחד מחדרי הכושר המגניבים שיש למאמני כושר אישיים, מדובר על חדר כושר one on one המאפשר למאמן להביא את המתאמנים שלו מבלי להתחייב בדמי מנוי. מבין השניים הקודמים, חדר הכושר הזה הוא הקטן ביותר אך כל הציוד הדרוש קיים במקום ומספק אווירה מעולה ומושלמת לאימון כושר אישי.

פארקים שווים לאימון כושר אישי בתל אביב

כאשר אתה מאמן כושר אישי בתל אביב ממספיק זמן אתה לומד להכיר בדיוק איפה מתאים הפארקים והגינות השוות יש לעיר הזאת להציע. זאת ועוד, אם אתה מאמן ממש אבל ממש הרבה זמן, אתה גם יודע מה ייחודי לכל גינה כזאת והאם כדאי או לא כדאי להגיע לאמן בה. האם היא מוצלת, האם יש חניה למתאמן בכדי שיוכל לחנות עם רכבו, האם יש ברזיה במקום, האם היא מוארת בלילה, האם יש סיכוי שיפתחו עליכם ממטרות באמצע האימון, מה הסיכוי שיאכלו אתכם יתושים באמצע האימון וכו' אז במקום להתחיל ולחפור לגבי כל הגינות השוות שוב, קל יותר פשוט לספר לכם שכתבתי לפני זמן מה פוסט די ארוך בנושא המפרט בדיוק היכן ממוקמות הגינות והפארקים השווים בתל אביב. למי שרוצה אפילו צירפתי מפה עם הכתובת של כל גינה ככה שתוכלו בכיף לנווט אליה מתי שבא לכם.

פארקים שווים בעיר תל אביב-יפו

המתקן לאימון רצועות TRX בפארק הירקון

אבל אני לא יכול לחתום את הפוסט הזה מבלי להזכיר כמה מהגינות ומהפארקים היותר שווים שיש לעיר תל אביב להציע, למקומות היכון, מתחילים:

פארק הירקון

הפארק הצפוני ממוקם על גדת נחל הירקון ומשתרע על פני דונמים רבים של מדשאות ומסלולי הליכה. לאורך המסלול המקביל לנחל הירקון, ישנם תחנות בהן ניתן לבצע אימון כושר ובכל כמה מאות מטרים ישנם שירותים ציבוריים לרווחת התושבים. בלילה המסלולים מוארים והפארק נעים מאוד.

צ'ארלס קלור

גן צ'ארלס קלור ממוקם על חוף הים בסמוך חוף הדרומי ליד יפו העתיקה, הפארק רחב מאוד ומכל מקום בו יש אוויר ונוף לים. בכמה מוקדים בפארק יש מתקנים לכושר והפארק מואר בלילה.

פארק העצמאות

בסמוך לחוף מציצים המיתולוגי יש את פארק העצמאות הממוקם על גבעה המשקיפה אל הים. בפארק מדשאות רחבות וירוקות ובמספר אזורים רבים ניתן למצוא עצים המצלים על המדשאות המטופחות.

מאמן כושר בגופיה קושר שרוכים

אמנם אני רק קושר שרוכים אך זהו הנוף המדהים הנשקף מהגבעה בגן העצמאות

גן מאיר

בסמוך לדיזנגוף סנטר קיים גן מאיר הותיק. לאחרונה עבר שיפוץ והוקם בו מתקן לקשירת רצועות TRX  וגינה לאימון כושר. הגן עצמו מואר ונעים, מוצל במרבית אזוריו על ידי עצים עתיקים וגבוהים. לטעמי אחד הגנים היפים בתל אביב המשלב אווירה של חורשה בתוך העיר.

פארק קריית ספר

בסמוך לאזור הסינמטק וקניון גינדי החדש קיים פארק קריית ספר שממה ששמעתי לאחרונה, פארק זה הינו פרי מאבקם של התושבים כנגד בנית חניון במקום הפארק היפיפה. הפארק איננו גדול אך יש בו גינה קטנה לאימון כושר ומסלול הליכה נחמד.

לסיום, בתל אביב ובכלל, האם לאימון עם מאמן כושר אישי יש יתרונות על פני אימון עצמאי

טוב, לסיום נתפלסף בנושא הנ"ל ונגיד שבטח! לאימון עם מאמן כושר אישי ישנם יתרונות ברורים על פני אימון עצמאי. כמובן שיש את אותם חבר'ה שיצליחו להשיג תוצאות נהדרות באימון עצמאי אך יחד עם זאת, לאימון כושר עם מדריך כושר פרטי יש יתרונות ברורים. בפוסט שכתבתי לפני זמן קצר יחסית יש בתחתית הפוסט סקירה קצרה ודי מעניינת לגבי מחקרים בנושא ואני ממליץ לקרוא בכדי להבין מהם חלק מהיתרונות.

איך שלא יהיה תל אביב היא עיר מקסימה ומרעננת המציעה לתושבים ולמבקרים בה המון אטרקציות, חוויות נעימות ולמי שחפץ גם המון ספורט וכושר, אם חיפשת לעצמך מאמן כושר אישי בתל אביב, אני פה – בשבילך. להתראות!

מתל אביב ומתקשה להחליט כמה ואיך ולעשות? רוצה שאבנה לך תוכנית אימון אישית? ניתן להשיג אותי בטלפון 0524632010 או לשלוח לי הודעה