Last Updated on 24 באפריל 2022 by יוסי זאבי

הגעת לפוסט הזה וכנראה שחיפשת או התעניינת באימון כושר אישי שיוביל אותך לתוצאות ולהצלחה במטרה שעומדת לפניך. האמת, מובן לחלוטין, בתור מאמן כושר אישי מזה שנים רבות, אני לגמרי מבין מדוע זאת נוסחה מנצחת – פעם אחר פעם. לכן, החלטתי לחשוף בפניך את מה שלדעתי ברור כל כך ומדוע חלק המתאמנים שלי בוחרים בפורמט הזה כל פעם מחדש מבלי למצמץ ולמעשה – ממש מתחרטים על הזמן המבוזבז שחלף בתסכול עד שהגיעו אלי.

אז בפוסט הזה שלפניך אני אענה על כמה מהשאלות הכי מסקרנות שנוגעות לאימון כושר אישי כך שבסוף הפוסט לא תישאר לך אפילו סוגיה אחת פתוחה מבלי לקבל עליה תשובה.

בחורה צעירה שוכבת ומאמן כושר כורע ברך

אימון כושר אישי: 1 על 1, תשומת לב מלאה לכל פרט!

מה ההגדרה של אימון כושר אישי

ניתן להגדיר אימון כושר אישי כפעילות גופנית פרטנית 1 על 1 המתבצעת במיקום המאפשר פעילות באופן בטיחותי ותחת הדרכה של מאמן כושר מוסמך בהתאם למטרה ספציפית שהוגדרה מראש. או במילים פשוטות, שיעור פרטי במקום ובזמן שנוח לך שכל מטרתו זה לממש את המטרה שלך באשר היא ומטרות יש המון ובהמשך ניגע ונרחיב על חלקן.

רוצה אימון כושר אישי לתוצאות!? ניתן להשיג אותי בטלפון 0524632010 או לשלוח לי הודעה

מי מוסמך להעביר אימון כושר אישי ומה סוג ההסמכה הנדרשת

על מנת להדריך אדם אחר, על המדריך או המדריכה להיות מוסמכים בתעודת הדרכה של מדריך כושר. הזכאות להסמכה כמדריך כושר גופני ניתנת רק לאחר שעברנו קורס הדרכה למאמני כושר באחד מ-65 המוסדות המוסמכים להעניק תעודת הדרכה. את ההסמכה כמאמן כושר אישי מקבלים אך ורק לאחר שעמדנו בכל החובות העיוניים והמעשיים של הקורס ובין השאר:

 1. מבחנים בתורת האימון
 2. אנטומיה, תרגילים בחדר הכושר
 3. הגשת עזרה ראשונה
 4. קינזיולוגיה
 5. פיזיולוגיה של המאמץ ועוד..

בתום הקורס, במידה וכל המטלות התקיימו כנדרש, מקבלים תעודת מדריך מוסמך המאפשרת הדרכת כושר. כמובן שישנם עוד מספר תנאים אליהם יש לשים לב כגון תעודת ביטוח בתוקף וכדומה.

למי עשוי להתאים אימון אישי ובאילו מצבים

יש לא מעט מצבים בהם אימון אישי הוא האופציה הטובה ביותר העומדת על הפרק והנה מקצתם.

 1. כאשר ישנו אירוע משפחתי חשוב המצריך הכוונה מהירה כגון ירידה/עליה מהירה במשקל ובמסת השריר
 2. כאשר רוצים לשפר יכולות אתלטיות לשם ריצה במרוץ כלשהו
 3. כאשר מעוניינים לפתח או לשמר מרכיב כושר ספציפי כגון שיווי משקל או קואורדינציה
 4. כאשר מעוניינים להתחטב או לעבוד על אזור ספציפי בגוף
 5. כאשר ישנה התוויה רפואית המצריכה התערבות הכוללת פעילות גופנית לשם שיפור מדדים מטבוליים או צפיפות עצם
 6. כאשר יש חוסר מוטיבציה ונרצה כי מאמן כושר אישי ימריץ וילווה אותנו לאורך השבוע

כפי שראינו יכולות להיות סיבות רבות מדוע אימון אחד על אחד עשוי להתאים לנו ולכן מתאמנים רבים מעדיפים את הפורמט הזה על פני פתרונות אחרים.

האם באימון עובדים לפי תוכנית פרטנית ומותאמת עבורנו

כאשר עובדים בהדרכתו של מאמן כושר אישי ועושים אימון פרטי אישי, תמיד עובדים ופועלים לפי תוכנית מותאמת ופרטנית המתאימה לצרכים הספציפיים המדויקים של המתאמן או המתאמנת. בפסקאות הקודמות הרחבתי קצת אודות הסיבות השכיחות מדוע מתאמנים פונים לשירות של הדרכה פרטנית ולכן, חשוב שתוכנית העבודה תשרת את המטרה הספציפית שלשמה מבקשים מלכתחילה את השירות. את תוכנית האימון האישית בונים בתחילת התהליך כך שבאימונים הראשונים למעשה מבססים את נקודת ההתחלה לפי רמת הכושר, רמת הניסיון, הגיל, אלמנטים אליהם יותר מתחברים ונהנים, מיקום האימון, הזמן שניתן להשקיע בתהליך, תנאים גופניים מוקדמים וכדומה.

מאמן כושר אישי מוסמך

באימון כושר אישי עובדים עם תוכנית פרטנית

מקומות מגניבים לאימון כושר אישי באזור המרכז

אזור המרכז ללא ספק מרכז את רוב האטרקציות והמוקדים המגניבים בכל תחום. כך גם בכל מה שקשור לתרבות הספורט, הפנאי והנופש. כאשר מתייחסים לאימון כושר אישי במיוחד, ניתן להגיד כי רוב הפארקים השווים נמצאים באזור המרכז ובאזור תל אביב בפרט. כתבתי לפני זמן מה פוסט המרכז את הגינות והפארקים השווים שיש באזור המרכז בהם ניתן בהחלט ליהנות מאימון כושר אישי במרכז, באוויר הפתוח ובאנרגיות מעולות. יחד עם זאת, בעבור אלו המעדיפים להתאמן במקומות סגורים, גם פה נראה כי תל אביב מובילה בפער גדול על הערים השכנות ומציעה את חדרי הכושר והסטודיו המגניבים ביותר שיש בישראל.

מטרות שכיחות באימון כושר אישי וגם כמה מהר ניתן להגיע אליהן

עשויות להיות סיבות ומטרות רבות בגינן נרצה לבצע אימון כושר אישי והנה רק חלק ממש קטן מהמטרות הכי נפוצות של מתאמנים ומתאמנות וכמובן סוגי אימון שונים ומגוונים.

 1. אימון לשיפור הכושר האירובי
 2. אימון לבניית מסת שריר
 3. אימון לחיטוב והרזיה
 4. אימון לשיפור יכולות אתלטיות
 5. אימון למבוגרים ולבני גיל הזהב
 6. אימון כושר אישי בהריון
 7. אימון לילדים
 8. אימון כושר לאחר לידה
 9. אימון לרגל אירוע חשוב
 10. אימון לצורך שיפור הביטחון העצמי

כמה עולה אימון כושר אישי ומה משפיע על התמחור

שאלת המחיר לאימון כושר אישי היא אחת השאלות הבסיסיות ביותר שעולות בתחילת התהליך ואני רוצה לשפוך קצת אור על המחיר לאימון כושר אישי ועל אופן התמחור, מה משפיע על המחיר לאימון וכיצד יתאפשר לך להוזיל את המחיר למינימום האפשרי מבלי להתפשר על איכות ההדרכה האישית. כבר מההתחלה כדאי לספר ולהגיד כי כתבתי פוסט שמרחיב באופן די ממצה אודות עלות אימון כושר אישי וניתן לקרוא אותו כדי להבין קצת יותר על הנושא. כך או כך, מחיר אימון כושר אישי עשוי לנוע בין 175 שקלים לשיעור קצר של 45 דקות ועד לכ-300 שקלים לשיעור באורך מלא. מחיר אימון כושר אישי עשוי להיקבע לפי הפרמטרים הבאים:

 • מיקום האימון על המפה – כך למשל אימון במיקום מרוחק ביותר באזור המרכז עשוי לעלות יותר מאימון זהה במיקום קרוב יותר בו יש ריכוז גדול יותר של  הדרכות באותו יום
 • אימון ביתי או בחדר הכושר – עלות כניסה לחדר הכושר עשויה לייקר במעט את מחיר ההדרכה
 • אימון קצר או ארוך – לעיתים אימון קצר יותר עשוי להוזיל את העלות
 • מטרת האימון ומה מבצעים – אימון המצריך ריצה של 10 קילומטר יהיה בהכרח יקר יותר מאימון בו לא רצים
 • שעת האימון במהלך היום – ישנן שעות עומס בהן מחיר ההדרכה הוא הגבוה ביותר ואצל רוב מאמני הכושר אלו שעות הבוקר או שעות הערב
 • ניסיון והכשרה מקצועית – מאמנים עם יותר ניסיון מקצועי והכשרה מקיפה יותר יתמחרו את השירות שלהם בהתאם

איזה אלטרנטיבות קיימות לאימוני כושר אישיים ומה ההבדלים הבולטים

כמובן שישנן אלטרנטיבות להדרכה פרטית והבולטת שבהן היא אימון בקבוצות קטנות או לחילופין אימון עם בן או בת זוג. בעוד שבאימון בקבוצה קטנה לא מתאפשר לנו לבחור מי המשתתפים איתם נתאמן, דווקא האימון הזוגי מאפשר לנו לבחור מי יצטרף אלינו לאימון מה שעשוי להיות חוויה זוגית נעימה וזמן איכות משותף עם בן או בת הזוג, חבר או חברה עימם אנו חולקים מטרות זהות או מטרות המאפשרות להתאמן יחד באופן חופף.

כמובן שבכל אחת מהאופציות הנ"ל, נצמצם את מחיר ההדרכה כך שלעיתים זאת עשויה להיות בחירה טובה יותר ולפחות מההיבט הכלכלי. יחד עם זאת, כאשר משווים אימון בקבוצה קטנה לאימון כושר פרטי, אין ספק כי כאשר אנו מתאמנים בקבוצה, איכותית וטובה ככל שתהיה, עדיין תשומת ליבו של המאמן צריכה להתחלק בין כל חברי הקבוצה ככה שגם אם ישנו טאץ' אישי, זה עדיין לא משתווה לאיכות הדרכה של אימון 1 על 1 או אפילו לאימון זוגי.

תרגילים לחזה עם TRX

אלטרנטיבה לאימון כושר אישי: אימון זוגי מצמצם עלויות

כמה פעמים בשבוע מומלץ להתאמן והאם יש דבר כזה יותר מדי כושר

פעילות גופנית מומלצת לאורך כל השבוע ומרבית ההמלצות של הגופים הגדולים והארגונים המובילים, ממליצים כי אימון התנגדות למשל יבוצע כבין 2-3 ימים בשבוע. יחד עם זאת, אנו עשויים לחשוב כי מכיוון שכושר זה דבר בריא ומבורך, כדאי להתאמן עם משקולות למשל כל הזמן, אז זהו שלא. באימון משקולות, "לא כל המרבה הרי הוא משובח" ומוטב כי לא נתאמן בכל יום ונאפשר מנוחה מספקת להתאוששות. למרות האמור, מתאמנים מקצועיים הפועלים לפי תוכנית אימון מקצועית, מתאמנים במינונים גבוהים יותר, אך חשוב לציין כי תוכנית האימון שלהם בנויה באופן המאפשר זאת.

מדוע כל הסלבריטאים מעדיפים להתאמן באימון כושר אישי עם מדריך פרטי

מי מאיתנו לא מכיר את תמונות הפפראצי של סלבריטאי מוכר ונוצץ ולצדו מאמן הכושר האישי שלו בסדרת תרגילים פוטוגניים. זאת עובדה כי ידוענים מעדיפים אימון כושר אישי משום שכך הם יכולים למקסם את הזמן והתועלת של כל אימון וכידוע, זמן הוא משאב חשוב ויקר. מעבר לכך, אם קראת בקפידה עד כה אז הבנת כי אימון כושר אישי עשוי להעצים את התוצאות ולזרז אותן פי כמה וכמה לעומת אלטרנטיבות אחרות.

האם ניתן להתאמן יום אחרי יום רצוף ללא מנוחה

נגענו בנקודה הזאת כבר מקודם אך ארצה לעבור עליה שוב משום שחשוב להדגיש זאת. בעוד שספורטאים מקצוענים עשויים לעבוד לפי תוכניות אימון מתקדמות ולהתאמן אימוני התנגדות בכל יום. מאידך, למתאמנים חובבים לא מומלץ להתאמן יומיים ברצף מבלי לקחת לפחות 48 שעות למנוחה בין אימונים. זמן המנוחה שלאחר האימון הינו קריטי להתאוששות ומאפשר לתהליכים חיוביים להתרחש ולהתקיים. או במילים אחרות ופשוטות יותר – יום אימון ואחריו יום מנוחה.

אימון כושר אישי בבית או בחוץ: מה יותר טוב ומדוע

ישראל התברכה במזג אוויר נעים מאוד ואנחנו לא סובלים מקור או מחום קיצוני, מה שמאפשר לנו ליהנות בתנאי אקלים נוחים במרבית ימי השנה ולכן, מתאמנים רבים בוחרים להתאמן תחת כיפת השמיים. מכאן עולה השאלה או הסוגיה, "מה עדיף יותר להתאמן בחוץ או בבית?". בעוד שקשה להשיב על כך בהחלטיות והתשובה סובייקטיבית לפי העדפה אישית, ישנם קווים כלליים לכל אחת מהאופציות שעשויים למשוך לכל אחד מהכיוונים בהתאם לרצון של המתאמן. ניתן לומר כי לאימון בחוץ, יש חסרון משמעותי בדמות זמן מבוזבז בדרכים, בעוד שבאימון ביתי אנחנו עשויים לחסוך את אותו זמן יקר. נקודה נוספת, באימון בחוץ אנו עלולים לסבול מחרקים או מזיהום אוויר בעוד שבאימון ביתי נהנה ממיזוג אוויר ומסביבה סטרילית ואינטימית.

לבד או ביחד: אימון כושר אישי או עם בן/בת זוג

בפסקאות הקודמות נגענו בקצרה בהבדלים הבולטים בין אימון אישי לאימון עם בן או בת הזוג וייתכן שמוטב כי נאיר את העניין בפרספקטיבה שונה ומעט יותר מרעננת. אימון עם בן או בת הזוג עשוי להיות אופציה נהדרת לזמן זוגי יחד. זמן איכות של פעילות גופנית ובו אנו לומדים להכיר את בן או בת הזוג מזווית נוספת, זווית שבה המצב אולי פחות נוח ופחות נעים. בנוסף, נלמד לבצע מטלות ייחודיות עם בן הזוג, נלמד לעבוד ולתרגל בתיאום ובסינרגיה.

יחד עם זאת, ראוי לציין כי אימון זוגי עשוי להתאים במיוחד כאשר ישנן מטרות דומות או כאלו שניתן ליישם אותן באופן חופף. לדוגמא, אם בת הזוג רוצה לפתח את איכות הריצה שלה, אך מאידך בן הזוג מעוניין לתרגל משקולות לשם פיתוח גוף, הרי שלא נוכל לקיים את האימון הזוגי יחד משום שכל אחד מהמתאמנים זקוק לאימון בתוכנית שונה לגמרי.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.