Last Updated on 15 באוקטובר 2016 by יוסי זאבי

בעבור מרביתנו ארוחות ערבי חג עלולות בקלות להפוך למלכודות בהן אנו מוסיפים כמות קלוריות עצומה שמתורגמת לעליה במשקל, לעיתים עליה קטנה של כמה גרמים ולעיתים עליה משמעותית של הרבה יותר. למרבית ערבי החג יש את המאפיינים הייחודיים שלהם ולכל חג יש את המאכלים המיוחדים שלו כפי שכתבתי לכם בפוסט על ארוחת חג השבועות, מאידך, לחג הסוכות אין מאכלים מאוד מיוחדים אך כן יש מאפיין מאוד מיוחד שעשוי להפוך את חג הסוכות לחג מאוד משמין אם לא יודעים להיזהר – המאפיין הוא החברותא והכינוס החברתי הממושך בתוך הסוכה ליד השולחן עם המון אוכל ואינטראקציה חברתית אל תוך הלילה, שיחות, צחוקים, מוסיקה והמון אנרגיות חיוביות הופכות את חג הסוכות אם לא יודעים כיצד להישמר ל"חג משמין" מאוד!

ארוחה בסוכה - מצוות חג

אז כיצד בכל זאת אפשר להימנע מליפול למלכודות הקלוריות המאוד מיותרת הזאת מבלי לוותר על אווירת החג המיוחדת ובכל זאת ליהנות מכל מה שיש לחג להציע? בפוסט הבא ריכזתי עבורכם מספר טיפים שעשויים לעזור לכם לצלוח את השהיה בסוכה עם מינימום משקל עודף.

גילוי נאות – כידוע אני מאמן כושר ולמרות שעשיתי לא מעט השתלמויות וקורסים בנושא תזונה אני ממש לא תזונאי, פשוט אספתי עבורכם כמה טיפים שעוזרים לי ועשויים לעזור גם לכם לחסוך כמה אלפי קלוריות בערב החג ולהישאר מרוצים ומסופקים יותר על כך שלא "נפלתם" למלכודת הזאת, לפחות לא בטעות:) בואו נתחיל.

מצווה לאכול בסוכה

זה לא אומר שאתם צריכים להפריז בארוחה עצמה או להימנע מלאכול מסודר לאורך היום. אכילה מאוזנת לאורך היום תביא אתכם אל שולחן החג במצב סביר ולא תטרפו כאילו אין מחר, כי יש. שימו לעצמכם את הכמויות המוכרות להם אתם רגילים כמו בכל השנה.

חטיפים ונשנושים בסוכה

בדרך כלל נהוג לפתוח שולחן כיד המלך עם כל טוב. זה בסדר, פנקו את עצמכם אך שמרו על הגשה מושכלת – כלומר, קחו צלחת ושימו כמות מדודה מכל דבר שאתם רוצים, ככה תהיה לכם שליטה מסוימת על כמה מכל דבר אתם מכניסים לפה. תשכחו מלקחת חופן ולאכול ישר מקערית ההגשה ליד. ככה לא תהיה לכם שליטה ובסופו של דבר תאכלו הרבה יותר. זכרו שפיצוחים למיניהם הם סופר משמינים.

פירות בסוכה

פירות ושאר סוכרים הם נושא חשוב ומי שמוטב לו להיזהר עם סוכר לרוב יודע מכך. רק אזכיר שלרוב עדיף לצרוך מפירות גדולים שנהוג לחתוך אותם כגון מלון – מנת פרי שהיא כזאת הנכנסת לכוס ותו לא. במילים פשוטות, כמה שנכנס לכם בכוס, זאת מנת הפרי שלכם. בהקשר הזה, טיפ שלמדה אישתי מהתזונאית שלה – ידוע שתאנים זה פרי עם המון סוכר ומשמין מאוד ולכן, במקום לאכול תאנים שלמות מומלץ לחלק כל אחת לכמה חתיכות ולאכול חתיכה אחת כל פעם.
הכי חשוב שיהיה לנו חג שמח:)

מודגש בזאת כי התכנים אינם מתאימים לכל אחד ואחת. התכנים המוצגים הינם להעשרה בלבד, בחלקם דעה ופרשנות אישית ובשום אופן אינם מעודדים שימוש בתוספי תזונה ו/או תוספים/חומרים משום סוג. התכנים אינם מהווים המלצה לתוכנית תזונה, אימון, או פעילות גופנית, או אחרת, משום סוג ואין לראות בתכנים תחליף להתייעצות פרטנית עם רופא וכל גורם מוסמך או רלוונטי.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *