Last Updated on 27 בדצמבר 2019 by יוסי זאבי

אם גם אתם כמוני אוהבים כל מה שקשור בכושר ובאופנה אז כנראה שהפוסט הבא בדיוק בשבילכם. מכיוון ששנת 2019 עוד שנייה מסתיימת ושנת 2020 ממש בפתח, נראה לי נכון לסקר את הטרנדים המובילים בעולם הכושר שיככבו השנה – לפחות ככה המומחים חושבים.

טרנדים בעולם הכושר לשנת 2020

אז את הטרנדים שלפניכם אספתי מתוך הרשימה העדכנית של הקולג' האמריקאי לרפואת ספורט הלא הוא ה-ACSM שמזה 14 שנה אוסף את הנתונים המתקבלים על ידי מקצוענים מרחבי העולם הקשובים לכל זרם חדש המניע אנשים בתחום הספורט והכושר.

בין הטרנדים הבולטים בשנים קודמות נוכחנו לראות טרנדים שנוגעים מן הסתם בכושר אך לא מעט גם שילבו את עולם הכושר עם טכנולוגיה מתקדמת.

אז לאחר הקדמה קצרה בואו נתחיל.

5 הטרנדים הבולטים בעולם הכושר לשנת 2020

‎טרנד 1# טכנולוגיה לבישה

אז גם השנה מככבת במקום ראשון הטכנולוגיה הלבישה. אותם פריטים שאנו עונדים, לובשים, מאזינים ומשתמשים בהם לשם ניטור עומסים, קלוריות, מרחק, בקרה או רק לשם כיף ומוטיבציה באימון. כמובן שהטכנולוגיה הלבישה המוכרת ביותר הינה שעוני דופק שבשנים האחרונות עשו דרך משמעותית והתקדמו ממדידת דופק על ידי רצועות חזה למדידה ידנית מפרק כף היד. על אף שי לשיטה זאת חסרונות לא מעטים שנראה כי אט אט מצטמצמים – עושה רושם שזאת הדרך המועדפת על ידי מרבים הצרכנים.

בחור בחולצה שחורה מודד דופק בצוואר - כיצד למדוד דופק

שעון GPS שמודד מרחק ודופק נחשב טכנולוגיה לבישה ומככב במקום ראשון ברשימה של הטרנדים לשנת 2020

‎טרנד 2# אימוני HIIT

אימוני HIIT הם אימונים קצרים ועצימים של אינטרוולים בעצימויות שונות שמורכבים ממקטעים של פעילות עצימה ופעילות עצימה פחות. מרבית ההייפ סביב האימונים נובע מהעובדה כי ניתן בזמן קצר יחסית לשרוף אותה כמות קלוריות הדומה לאימון ארוך יותר. היבט נוסף הוא שהאימונים לרוב מגוונים מה שמתאים לכאלה שמשתעממים מהר. נכון לשנת 2020 נראה כי לפי ה-ACSM מומחים מסוימים מביעים אי אלו דאגות בנוגע לשיטת האימון שצברה פופולריות רבה.

קבוצת נשים רצה בלילה

אימוני HIIT לרוץ מהר ולרוץ לאט – גם השנה מובילים.

‎טרנד 3# אימון בקבוצה

מה ניתן לספר לכם על אימון בקבוצה?? מסתבר שהרבה! אימוני קבוצה צוברים אהדה רבה בזכות המוטיבציה הגבוהה והאנרגיה הרבה של המסגרת הקבוצתית, זאת לצד עלויות יחסית נמוכות וקהילה תומכת של חברים המתאמנים יחד. זאת ועוד, אימונים בקבוצות קטנות מתאימים לרמות כושר שונות ולקהל בעל רקע שונה ומגוון כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא לעצמם עניין ואתגר.

אימון כושר קבוצתי לנשים בראש העין

קבוצה קטנה עבור רבים – היא דרך מועדפת להתאמן!

‎טרנד 4# אימון עם משקולות חופשיות

לחדש הרבה לא נצליח אך אין סיבה שגם בשנת 2020 למשקולות חופשיות לא יהיה מקום של כבוד ברשימה. השיטה אולי הכי קלאסית ופשוטה שיש, מאפשרת התקדמות הדרגתית והתמקדות בטכניקה. בין המשקלים החופשיים ניתן למצוא אביזרים כגון מוט אולימפי, קטלבלס, דאמבלים ועוד.

משקולות בצבעים על מדף

משקולות קטלבלס – בחזרה לדרך הקלאסית

טרנד 5# אימון כושר אישי

כמובן שאימון כושר אישי הוא אחת האופציות האיכותיות שיש ניתן לבקש כאשר יש יכולת כלכלית וורצון לעבוד עם איש או אשת מקצוע בילווי אישי ולכן גם הדרכה אישית נמצאת ברשימה כטרנד שיוביל לשנת 2020. בין האפשרויות הקיימות ישנם חידושים שלא נראו בשנים קודמות כגון אימון אונליין שכיום צובר יותר ויותר תאוצה בזכות הטכנולוגיה הזמינה.

מאמן ומתאמנת בפארק עם רוצועות אימון

אימון כושר אישי – להתאמן בפיקוח אישי 1 על 1

טרנד 6# "פעילות גופנית היא תרופה"

היא מנטרה וגישה שמובלת על ידי ה-ACSM ומטרתה להוביל ולהנגיש את הפעילות הגופנית על ידי צוותים ונותני שירות מתחומי הרפואה הפרונטלית והפרה רפואית ומתוך ההבנה כי פעילות גופנית עשויה לעזור במגוון תחומים כרפואה מונעת.

מהו תוסף התזונה Beta-Alanine ומדוע הוא כה פופולארי

פעילות גופנית היא תרופה – גישה שמטרתה עידוד פעילות גופנית כרפואה מונעת

טרנד 7# אימון עם משקל גוף

טרנד מספר 7 ברשימה של הטרנדים המובילים לשנת 2020 הוא אימון משקל גוף וזאת כנראה משום שאימון בצורה כזאת מאפשר עבודה על בסיס ויסודות וזאת לצד פשטות שאינה מצריכה שום אביזר או ציוד.

שכיבות סמיכה

אימון כנגד משקל גוף – פשוט, בסיסי, בכל מקום וללא ציוד!

טרנד 8# אימון לגיל השלישי

לא שדרושה סיבה מיוחדת כדי לטפח את זקני השבט אך נראה שיותר ויותר מומחים בתחום הכושר נכנסים לתחום הדרכת ואימון מבוגרים תוך שימת לב מיוחדת לצרכים הספציפיים והייחודיים של גיל הזהב.

מתאמן ומאמן כושר בגינה עם רצועות

אימון לגיל השלישי – תוכניות שמותאמות לקהל מבוגר יותר

טרנד 9# אימון לבריאות ואיכות חיים

ניתן לומר כי הטרנד מבוסס על הנגשה של מידע מבוסס מחקר והטמעתו הן באופן אישי 1 על 1 והן כקבוצות שמטרתן יציקת תכנים ומטרות לצד מוטיבציה ועידוד שינוי ההרגלים

טרנד 10# העסקת כוח אדם מוסמך בתחום הכושר

לא ברור עד כמה  זה רלוונטי או חופף למה שהולך אצלנו בישראל אך נראה כי מגמה מובילה שמצאה את עצמה נכנסת לרשימת 10 הטרנדים המובילים היא העסקה ויצירת אפשרויות תעסוקה רבות יותר עבור מאמני כושר מוסמכים ומוסמכות בתחום הכושר בתוכניות מסודרות.

בקורס רצפת אגן

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *