Last Updated on 24 בדצמבר 2023 by יוסי זאבי

בין אם זה הצעד הראשון שלך בתחום הכושר ובא לך להשקיע פעם אחת וזהו בספת כושר ביתית איכותית שתשרת אותך באימונים ובין אם כבר עשית דרך ארוכה בחדרי כושר והחלטת שהגיע הזמן לאסוף ציוד על מנת לבנות סטודיו ביתי משלך או אולי אפילו מסחרי בכדי לאמן בו – לא משנה איך נסתכל על זה הפוסט הבא בשבילך.

לאחר שנים של ניסיון כמאמן כושר אישי ולאחר שביקרתי בעשרות חדרי כושר, בחנתי, השתמשתי, ניידתי, הרמתי והזזתי ממקום למקום עשרות ספסלים שונים ובכל מיני סיטואציות, אני מרגיש שאני יכול לעזור לך לבחור את הספסל המושלם בשבילך או לפחות להעניק לך תובנות וטיפים חשובים שיעזרו לך לעשות בחירה מושכלת כדי שמיטב הכסף שעבדת בשבילו קשה מאוד, יושקע בספת האימון המושלמת!

למען הסר ספק יש דבר כזה ספת אימון או ספסל משקולות מושלמים. אני כותב את זה בביטחון מלא משום שכשיודעים אילו פרמטרים לבחון בספסל ועל מה להסתכל, קל מאוד להבין אם זה מוצר איכותי שנהנה בכל פעם שנתאמן איתו ונשתמש בו בכדי לבצע מגוון תרגילים שונים או חלילה כזה שנתבאס ממנו בכל פעם שנגש אליו ואני מדבר גם מהזווית של מתאמן וגם בתור מאמנ/ת שצריכים להשתמש בספסל הזה ככלי עבודה יומיומי שישרת אותנו באימונים ובכדי שהלקוחות שלנו ייהנו ממנו וירגישו שהשקענו בהם ולא חלילה חסכנו עליהם.

אז ממש לפני שמתחילים, אני רוצה לשתף אותך בדגשים החשובים לי בספת כושר ומה עושה אותה מומלצת מבחינתי לעבודה עם משקולות או מה משפיע עליה והופך אותה לדעתי לספסל אימון איכותי (אגב, אני עדיין לא מרחיב אלא רק נותן את הנקודות העיקריות המהוות הקדמה לכל היבט…):

 • המידות שלה (בשימוש, מקופלת, בשילוב מכשירים אחרים)
 • החומרים ממנה היא עשויה (עור, בד, דמוי עור, צבעים, אלרגניים, תפרים, מה רמת הגימור)
 • הוורסטיליות שלה (זווית משענת עולה/יורדת וכמה דרגות, מושב, אביזרים כמו תפס לרגליים או לידיים, מקום להשתחל מתחתיה או אם היא בזוויות ישרות ואפשר לעשות עליה היפ טרסט)
 • הניוד שלה (כמה קל להזיז אותה), נוחות השימוש בה (האם זה מפרקים או אולי פין קפיצי, פטנט אחר, האם הספוג שלה מרגיש נעים)
 • המחיר שלה, אחריות
 • מראה כללי והתאמה לבית או לסטודיו

כמו שקראת יש מלא דברים שצריך להתחשב בהם לפני שנותנים את כרטיס האשראי ורוכשים ספת כושר מומלצת ולכן כמו שכתבתי כבר קודם, לאחר שנים של ניסיון כמאמן פרטי, אני בטוח שהפוסט הזה יעשה לך סדר ויעזור לך לבחור את מה שהכי נכון עבורך.

ספת אימון שחורה ומאחוריה ציוד כושר נוסף כגון כדורים ומשקולות

קנית ספת כושר לאימון משקולות וחסרה לך תוכנית אימונים? רוצה שאעזור לך לבחור ספסל ביתי או מקצועי מומלץ? ניתן להשיג אותי בטלפון 0524632010 או לשלוח לי הודעה

למה בכלל כדאי או צריך ספסל אימון

טוב אז הדבר הראשון שאנחנו נתעכב עליו בפוסט הזה הוא למה בכלל צריך לקנות ספת כושר או ספסל אימון ובאיזה תרחיש נשתמש בו. אז האמת היא שכמעט בכל אימון בין אם בחדר הכושר או באימוני הסטודיו שלך ובוודאי באימון כושר ביתי, כדאי שתהיה לנו ספת כושר איכותית. בחדר הכושר אמנם ישנם מכשירים ייעודיים שמגיעים עם מושב או ספסל מובנה אינטגרלי, אך חלק גדול מהמתאמנים והמתאמנות מעדיפים להתאמן ברחבת המשקולות החופשיות ולשם אימון אפקטיבי על כל חלקי הגוף ובמיוחד בתרגילים המצריכים ישיבה או שכיבה – אנו זקוקים לספסל שאגב, נחשב לאחד האביזרים הכי מבוקשים בכל חדר כושר. ליטרלי! אשכרה ראיתי אנשים רבים על ספסל במכון ועל כאלו שעומדים בתור ומחכים לעיתים דקות ארוכות עד שתתפנה ספת אימון וברגע שמתפנה ספה ניתן בעיקרון לבסס עליה את כל האימון אם רוצים אבל לזה נגיע בהמשך.

ספת כושר לבית או לסטודיו

בשוק קיימות עשרות ואף מאות של ספות כושר וספסלי אימון למכירה. מיטב היצרנים והמותגים המוכרים וגם אלו שפחות, יציעו לכם את הספות שלהם. יצרנים סינים נחשבם גם שחקנים מובילים בתחום ויש אפילו ספות איכותיות מאוד בלי שם מותג מפורסם עליהן. ספת כושר ביתית עשויה להיות טובה לא פחות ממקצועית והגבול שבין ביתי למקצועי או מסחרי יש לומר, הולך ומטשטש במיוחד כאשר בתכלס אין מניעה מלרכוש (בעלות שפויה יחסית) לשימוש ביתי, ספה המוגדרת כמקצועית אך על זה אני ארחיב מיד בפסקה הבאה.

מה עושה ספת כושר למקצועית, חצי מקצועית או ביתית

ההגדרה בין ספסל אימון מקצועי לבית ספת כושר מומלצת לבית או לסטודיו הוא די מטושטש ובדרך כלל ההבדל העיקרי בין ספה מקצועית לשימוש מסחרי לבין ספסל ביתי, בא לידי ביטוי בתדירות השימוש, כמות המתאמנים והמשקל שהספה יכולה לשאת, להעמיס או לעמוד בהם או כנגדם אם לדייק. במילים פשוטות, ספה שמיועדת לשימוש מסחרי, צריכה וחייבת לעמוד בעומסים כבדים מאוד של משקלי עבודה הכוללים את משקל גופם של מתאמן או מתאמנת שלעיתים מרימים, דוחקים, לוחצים מאות קילוגרמים של משקולות וגם כאש מתבצע על הספסל שימוש תדיר ותכוף תוך כדי עמידה בבלאי הכרוך בשימוש של ריבוי משתמשים ולעיתים מאות במספר שעות של שימוש מסחרי. אני יודע שזה נשמע המון נתונים אך אל דאגה, בהמשך הפוסט וכבר בפסקה הבאה אני אעבור על חלק גדול מהפרטים שיעזרו לך לעשות בחירה טובה ככל הניתן של ספסל אימון איכותי .

בינתיים אם בא לך לצפות, הנה אחד הערוצים הכי חזקים של סקירת מוצרים ואביזרים לחדר כושר ביתי.

איך לבחור ספת כושר ועל איזה דגשים כדאי לשים לב

אז הגענו לשלב הכי חשוב אולי בפוסט הזה שיעזור לך להבין מה מחפשים כשמסתכלים על ספות כושר באינטרנט או טוב יותר – מה בוחנים כשנוגעים, יושבים ומשתמשים בספסל פיזית בחנות!

הפסקה הבאה הולכת להיות ארוכה במיוחד אך אני אחלק אותה למענך למספר חלקים בכדי שיהיה לך קל להתמצא בכל חלק ועל מנת שיתאפשר לך לעבור על הדגשים פה שוב ושוב כמה פעמים שתרצי/ה.

עד כמה חשובות המידות של ספת הכושר שאבחר

וואו, מידות של ספת כושר זה אחד הדברים הכי חשובים שיש לשים אליהם לב! גם אם יש לך טונות של מקום, המידות של הספסל שמתאמנים עליו, עשויות בקלות להכריע אם יהיה לך כיף בכל אימון או שנפלת חזק ובחרת לא טוב. כאשר מסתכלים על מידות ניתן להסתכל על כמה פרמטרים כגון:

 • מידות הספסל כולו
 • מידות המושב והמשענת
 • מידות כשהספה מקופלת (במידה והיא מתקפלת כמובן)

מידות הספסל כולו חשובות מכמה בחינות. קודם כל חשוב לנו שהוא יהיה יציב ויישב טוב על הרצפה שלנו. ספסל יציב זה ספסל שבטוח ונוח להתאמן עליו. יש כמה צורות שכיחות לשלד של ספת כושר כאשר הנפוצות ביותר הן או:

 • 4 נקודות ממשק לרצפה או
 • 3 נקודות כאשר אחת מקדימה ושתיים מאחור

לכל אחת משתי הצורות יש את היתרונות שלה אך אני יכול להגיד שלאחר שניסיתי את שתי הצורות, אני מעדיף 4 נקודות חיבור לרצפה וזאת משום שכאשר יש נקודה אחת מקדימה, כלומר רגל אחת מקדימה, בתרגילים מסוימים כאשר למשל עובדים חד צדי, זה מרגיש מעט לא יציב. לא שובר שוויון משמעותי אך אם כבר אז כבר. מעבר למבנה השלד חשוב לנו שהרגליים יהיו רחבות באופן מספק גם בתרגילים בהם נדרש לעבוד למשל עם מוט רחב ולמשל בתרגילים כמו לחיצה צרפתית, הספה עדיין מרגישה יציבה.

ספת אימון בחדר הכושר וברקע ציוד נוסף

הספה הזאת לדעתי מרגישה מאוד יציבה, רגל מקדימה וממנה יוצא בסיס רחב.

מאידך, וזאת נקודה חשובה, אז חשוב לקרוא ולהפנים אותה טוב טוב שלא תגידו שלא אמרתי (!), אם הספה רחבה מדי, יש מצב שבתרגילים מסוימים, אם אתם צריכים להשתמש בה בשילוב מכשיר אחר כגון קרוס אובר או מכשיר אימון פונקציונלי שמפתח העמודים שלו צר, או בסמית משין ביתי – פשוט לא תצליחו למקם אותה במקום האידיאלי ביחס למכשיר שלכם ואם כן תצליחו זה לא יהיה נוח ולכן אני מציע לוודא לפני שקונים, עם איזה מכשירים תשתמשו בה. אצלי למשל, במכשיר הקרוס אובר הספה נכנסת בקושי רב וממש על המילימטר.

נקודה נוספת מומלצת שכדאי לבדוק לפני שקונים ספת כושר היא מה מידות המושב והמשענת. מושב הספסל צריך להיות רחב דיו ומספיק ארוך כדי שלתת תמיכה טובה לישבן. המשענת מאידך לא רוצה צריכה להיות מאוד רחבה כדי שתתאים לשכמות שלכם ולא תציק בתרגילי לחיצה שונים. יחד עם זאת, אורך המשענת צריך להיות מספק כדי שיתאים לכם או למתאמנים שלכם אם הם גבוהים.

נקודה כמעט אחרונה הקשורה למידות ספסל אימון משקולות, במידה וזאת ספת אימון מתקפלת, כדאי לברר מה המידות שלה כאשר היא מקופלת. מתוך רצון לחסוך מקום אולי נרצה לאחסן אותה מתחת למיטה או בארון, בפינה כלשהי, בארגז וכדומה. נכון גם לבדוק במקרה של ספת אימון מתקפלת עד כמה לתפעל את הפתיחה והסגירה אך זה יגיע בהמשך.

הנקודה האחרונה והמסכמת היא האם יש לספה שבחרנו אפשרות לכיול גובה הרגליים שלה או מדויק יותר (תרתי משמע), אפשרות לפילוס על משטח לא ישר עם שיפועים. מה שנקרא הרצפה עקומה.. יכול להיות שמבחינתכם זה מיותר לחלוטין אך לעיתים יש צורך בפילוס הספה כאשר המשטח עליו רוצים למקם את הספסל איננו מפולס ואם זה המצב ואין לכם אפשרות פילוס אז באסה…

באילו חומרים משתמשים כדי לייצר ספת כושר

טוב, בכמה שורות הבאות נדבר קצת על איכות החומרים ממנה מורכב הספסל שאתם בוחנים. חשוב לציין שאני לא מהנדס מוצר או משהו בסגנון וכל מה שאכתוב הוא מניסיוני האישי כמובן, אך כאמור ראיתי עשרות ספות כושר ויש כאלו שכיצד אתאר זאת בעדינות…?! לא משהו בכלל. זה עלול לבוא לידי ביטוי ב:

 • איכות השלדה הירודה
 • איכות ריפודים ירודה
 • איכות תפירה גרועה
 • פינים או קדיחות לא מדויקות ולא נעימות למגע
 • ברגים או ידיות שפשוט מרגישים שאו שלא חשבו עליהם או שניסו לחסוך וזה פשוט יצא רע

בעוד שיש דברים מסוימים שבהתאם לתקציב ניתן להתפשר לגביהם, לדעתי יש דברים אחרים שלא כדאי. אז נראה לי שכל הנ"ל די מסביר את עצמו. לא תרצו להתפשר על שלדה, שלדה צריכה להיות מסיבית וחזקה, כזאת שמשדרת יציבות וחוזק, אתם רוצים לדעת מה יכולת ההעמסה שלה ולוודא כמה קילוגרם משקולות ניתן להרים עליה כולל משקל גופכם או המתאמן הכי גדול שלכם. זה למעשה הסעיף הראשון והכי חשוב באשר לאיכות החומרים.

בנוסף, לי בכל אופן, חשוב שהחומר ממנו הריפודים עשויים, יהיה עמיד לזיעה וקרעים, נעים למגע אך לא מחליק מדי – כלומר אוחז באופן מספק, מתנקה בקלות ולא כזה שעשוי מבעלי חיים.

תתפלאו, יש ריפודים מעולים היום בהיצע התעשייתי וחברה שעומדת מאחורי המוצרים שלה גם לא תסתיר את זה. נקודה נוספת זה תפרים למשל או מיקום ברגים המתחברים לשלדה, נסו לבחון האם נעשתה שם מלאכת מחשבת והתפרים עשויים טוב ולא בנקודות שעלולות להציק לכם כשאתם מתאמנים. כנ" לגבי הברגים המקבעים את המושב והמשענת לשלדה, אסור שהם יבלטו ובטח שלא יהיו במקום שעשוי להציק לכם.

ספת לחיצה בשיפוע שלילי/ חיובי vs ספסל אימון לבטן עם כרית לידיים

אחד האלמנטים החשובים בספות אימון הוא מידת הוורסטיליות שלהן כאשר היא נקבעת על פי היכולת לבצע כמה שיותר תרגילים עם ספה אחת איכותית. בכדי לענות על הדרישה הזאת, ספסל הכושר שלנו צריך להיות מסוגל להתכוונן למגוון שיפועים המאפשרים לעבוד בשיפוע שלילי או בשיפוע חיובי. שיפוע שלילי הוא השיפוע השכיח כאשר מתרגלים חזה תחתון בעוד ששיפוע חיובי זה המנח הרגיל של ישיבה כנגד משענת גב. בנוסף, כדאי לבדוק האם בשיפוע שלילי יש איזה תפס ייעודי לרגליים. אחד הדברים הכי לא כיפיים זה לעשות חזה תחתון ולהחליק אחורה ולמטה.

מתאמן בחולצה אדומה ומכנסיים בצבע אפור בחדר הכושר מבצע תרגיל עם משקולת יד בשכיבה

מחליק למטה או לא??

בנוסף, תפס ייעודי או רגלית לרגליים תאפשר לנו להשתמש בספת הכושר גם בכדי לעשות תרגילים לבטן למי שמעדיפים זאת. אם הצלחתם לשים ידיים על ספסל משקולות שיש לו אופציה לכרית ייעודית לשרירי הידיים כדי לתרגל תרגילים ליד קדמית אז בכלל דפקתם את המערכת. יחד עם זאת, חשוב לי לסייג ולהגיד שבכל תוספת כזאת יש גם קצת סרבול הבא לידי ביטוי בגודל הספה, במשקלה ובמידה מסוימת גם מהווה פשרה בטיב שלה וזאת משום שספה שמנסה לענות על כל הדרישות, כנראה נופלת בסעיפים אחרים…

בחור מתאמן בחולצה שחורה על ספסל אימון ואוחז משקולות יד

תרגילי ידיים בישיבה על ספה מתכווננת

זווית נוספת שארצה להתייחס אליה היא זווית משענת הגב והמושב (חחח הבנתם מה עשיתי?!  מממ.. כן יופי יוסי… נמשיך:). אנחנו רוצים שבספה שלנו יהיו כמה שיותר זוויות צידוד של המשענת או במילים פשוטות, נוכל להגביה ולהוריד את המשענת והמושב במספר זוויות. זה חשוב משתי סיבות:

 1. ביחס למושב, אנחנו רוצים שכאשר אנחנו מבצעים למשל תרגילי לחיצה בישיבה, שתהיה לנו קונטרה לישבן ושלא נזרק או נחליק קדימה.
 2. לגבי המשענת, לכל אחד מאתנו יש זווית שהיא האידיאלית בשבילו בתרגילים השונים, ככל שיש לי יותר זוויות, ככה גדלה יכולת התמרון שלי. זה יכול להיות שימושי רק כדי להרגיש טוב יותר את השריר אך זה יכול להיות קריטי אם יש לכם מתאמן שסובל ממגבלה או פציעה המחייבת אתכם למקם אותו בזווית האידיאלית עבורו.

עד כמה ורסטילית ספת האימון המקצועית שלכם????

טוב אז גם בנקודה הזאת כדאי להתעכב ולשאול האם הספה שמוצאת חן בעיניכם היא וורסטילית מספיק. אני מתכוון מלבד מה שהעליתי בפסקה הקודמת לגבי משענת הרגליים והידיים, אני מתכוון לגבי האם ניתן לבצע עליה בנוחות תרגילים נוספים כגון היפ טרסט למשל. בכדי לבדוק את זה הכי כדאי להתנסות אך בהעדר אפשרות כזאת כדאי להפעיל את הדמיון או פשוט לקרוא את הפוסט שלי. בכדי לבצע היפ טרסט עליה אנחנו נרצה שהיא גם תהיה בגובה הנכון וגם שהמשענת שנשען עליה תהיה בזווית ישרה וגם מספיק מרופדת כדי שתהווה תמיכה טובה לשכמות ולגב.

ספסל משקולות טוב הוא כזה שמתנייד בקלות ונוח לשימוש

את הכותרת לפסקה נוכחית לא צריך להסביר יותר מדי. ספת אימון טובה צריכה להיות גם נוחה וגם קלה לשימוש. הייתי מוסיף את המילה נקודה אך כבר ניקדתי. ברצינות, ספסל איכותי או מקצועי אם תרצו צריך להתנייד בקלות מנקודה אחת לשנייה בלי לשבור את הגב. כמובן שספת אימון היא לא מסלול ריצה או הליכון, אך אחרי שנים בהן הדרכתי בחדרי כושר צפופים והזזתי מאות ספות ממקום למקום (הכי דרמטי שלי ever) אני יודע להגיד לכם שאם הספסל שלכם לא מתנייד בקלות, זה יהיה סיוט. דרך אגב, אני לא יודע אם נבחנים על זה היום בקורסי מדריכים אך אני די בטוח שבחנו אותי על זה בקורס למאמן כושר – איך מזיזים ספה ממקום למקום.

ספת כושר איכותית מתניידת בקלות לאן שתרצו להעביר אותה. דבר נוסף שחשוב בספסל איכותי זה עד כמה נוח לתפעל את שינוי הזוויות שלו ואיך.

יש מגוון פתרונות הנדסיים בעיצוב התעשייתי בכדי לשנות את זווית המשענת אשר קצרה היריעה או דף האינטרנט הזה מלפרט לגביהן אך מה שלא תבחרו, כדאי לוודא שזה עובד חלק וטוב. בספה אצלי למשל יש פתרון פשוט והוא מן זרוע קטנה עם ציר היושבת על תושבות פלדה מסיביות והמעבר בין זוויות מתבצע בקלות. בספות אחרות אני יודע שיש למשל זרוע טלסקופית עם ציר. כאשר מסתכלים על זרועות כאלו, צריך לחשוב על איכות הזרוע, איכות הפין הקפיצי ועל התחזוקה כי אולי כל העסק מצריך שימון תקופתי.

כמה עולה ספת כושר מקצועית או ביתית: מהו טווח המחירים המומלץ

המחירים לספת כושר מקצועית יכול לטפס לאלפי שקלים לספה איכותית ולרדת למאות שקלים כאשר מדובר על ספה ביתית באיכות ירודה. ראיתי ספות נמכרות בטווח שבין 300-3000 שקלים לספה. אני חושב שכאשר מגיעים לעניין המחיר, כדאי לעצור ולשאול את עצמך כמה אני רוצה להשקיע בספסל אימון ועד כמה האיכות שלו חשובה לי. אני חושב שעד כה נתתי לך המון חומר למחשבה ואני לא אתפלא אם במהלך הפוסט כבר עצרת מספר פעמים בכדי לראות מה ההיצע בשוק. ברגע שיהיה לך מחיר מסוים בראש, משם יהיה הרבה יותר קל להתקדם. לעיתים אפילו כדאי לשקול לרכוש ספה מקצועית מתצוגה או יד שניה מאשר לרכוש ספה חדשה אך באיכות ירודה. כך או כך, במוצר בסיסי שכזה האיכות כמעט תמיד באה לידי ביטוי במחיר.

ספת כושר חדשה או ספסל אימון יד 2: האם כדאי לקנות ספת משקולות משומשת

אז נגענו בנקודה הזאת בפסקה הקודמת וזאת באמת שאלה קשה. לעיתים ניתן למצוא בדילים ממש שווים מתצוגה או בשוק יד 2 מוצרים מקצועיים או חצי מקצועיים שצועקים איכות ולא מתפשרים אך במחיר אטרקטיבי במיוחד. כאשר נופל לנו מוצר כזה ביד 2, אולי שווה לרכוש אותו גם אם זה כרוך בהחלפת ריפוד למשל בעלות זניחה ביחס לאיכות הספה. בכל אופן אני מציע לעשות סקירה טובה גם במנועי החיפוש הרגילים כגון זאפ, גם בלוחות המוצרים המשומשים וגם ברשתות הגדולות, על מנת למצוא דיל טוב ושווה.

חיפוש ספת כושר בזאפ או ברשתות כמו דקטלון או מגה ספורט

זאפ הוא מנוע החיפוש המוכר שמציג תוצאות מהמון ספקים וחנויות ברחבי הרשת וניתן בהחלט למצוא שם דילים טובים למגוון מוצרים. מאידך ואולי גם מבלי לגרוע מהאמור, רכישה פיזית בחנויות כמו דקטלון או מגה ספורט, אנרג'ים וכדומה, עשויה להיות אסטרטגיה טובה משום שניתן לראות פיזית את הספה ולהשתמש בה בפועל בחנות או באולם התצוגה. לא יודע מה אתכם וזה בהחלט עניין של העדפה אישית אך אני אוהב ומעדיף לבדוק היטב את המוצרים שאני רוכש ואם מתאפשר לי לגשת לחנות, לבדוק את המוצר ולשוחח עם הנציגים, אני עושה את זה.

אחריות, מראה כללי והתאמה לבית או לסטודיו

אז מצאתי ספת כושר שעונה על כל הסעיפים שקראת אצלי באתר ואפילו המחיר מתאים לך, עכשיו צריך לברר האם ניתנת עליה אחריות, אם כן, אז לכמה זמן והאם יש למשל אופציה לנסות אותה בבית או בסטודיו שלך למספר ימי ניסיון. נכון, אנחנו ישראל אבל יש הרבה חנויות שבדומה לארצות הברית מאפשרות להתנסות מספר ימים ללא התחייבות.

אם זה לא המצב ואין אפשרות להתנסות אז כדאי לעצום רגע עיניים או מה שעוזר לך להתרכז ולנסות לחשוב אם הספסל שמוצא חן בעיניך מתאים לסטודיו שלך מבחינת צבעים וכדומה. אני למשל פריק רציני של סטים תואמים וחשוב לי שפריטי הציוד שלי יהיו תואמים אחד לשני ככל הניתן.

כללי בטיחות חשובים בשימוש של ספת כושר בזמן אימון ובכלל

אולי שאלת את עצמך אילו כללי בטיחות חשובים חלים על מי שמשתמש בספת משקולות ביתית. אז כמובן שמלבד כללים ברורים מאליהם כמו שלא מבצעים פעילות גופנית מבלי לוודא כשירות רפואית, חימום כזה או אחר וכדומה, חשוב לשים לב גם כללי שימוש כגון מיקום הספה על משטח יציב, נעילת ואבטוח כל המנופים השונים כגון הפין שבורר את זווית המשענת והמושב, אם זאת ספה מתקפלת אז חשוב לאבטח ולנעול גם את מנגנון הנעילה שלה, בעת השימוש חשוב להקפיד על כך שהאצבעות לא יתפסו בחלקים הנעים וכשמניידים את הספה ממקום למקום, חשוב להשתמש בידית הייעודית ובגלגלים של הספה ובשום פנים לא להרים אותה פיזית, מה שעלול להתגלות כמשימה מיותרת לגמרי ואפילו מסוכנת.

תחזוקה וטיפול של ספת הכושר שלי לאורך זמן

תחזוקה של ספת כושר נראית משימה פשוטה ואולי אפילו לא נחוצה במיוחד אך למעשה תחזוקה נכונה וטיפול סדיר בספסל האימון שלנו יהוו ערובה לתקינותו, ימנעו בלאי ועשויים להאריך את אורך חייו.

ברמה היומיומית רצוי להקפיד על שימוש במגבת אימון כאשר שוכבים ויושבים על הריפודים מה שעשוי למנוע מהזיעה העשירה במלחים להכתים את הריפוד ולפרק אותו לאורך זמן. בנוסף, לאחר כל אימון ניתן להעביר ניגוב על הריפודים עם מגבון חומר חיטוי על מנת לנקות את הריפוד בין מתאמן למתאמן. חשוב רק לוודא בפינה נסתרת כי חומר הניקוי לא מזיק לריפוד. ברמת התחזוקה הכללית והתקופתית אני מציע לעבור מדי כמה שבועות עם ספרי סיליקון על הצירים השונים והזרוע הטלסקופית מה שיבטיח שימוש יומיומי חלק ונעים.

דבר אחרון, באותה נשימה, אחת לכמה שבועות אני מציע לחזק את הברגים השונים בנקודות החיבור החשובות של השלדה מה שיבטיח שהספה תישאר יציבה וחזקה לאורך זמן. בנקודה מעניינת זאת אספר כי יצא לי להשתמש בספה של יצרן מוכר מאוד המתומחרת ברף המחיר הגבוה, אשר הצריכה תחזוקה לא מעטה וחיזוק הברגים שלה התבצע כל שני וחמישי, חלק גדול מזה נבע מהעבודה שהמשענת שלה הייתה בנויה ממספר חלקים ולא כיחידה אחת אך מאידך, היא עברה שימוש על ידי מאות מתאמנים מדי יום.

דגשים נוספים שכדאי לשקול ברכישת ספסל אימון לפני שלוחצים באתר האינטרנט על "הזמן מוצר" או "הוסף לסל".

ספות אימון רבות מגיעות בחבילות ובבנדלים מעניינים הכוללים בתוכם למשל משקולות יד במחיר מבצע או שאולי יש לספה איזה מכשיר ספציפי אליו היא מתחברת. כדאי לברר האם קיימת עסקה נלווית כזאת המתאימה לכם לפני שאתם מזמינים את הספה שלכם. דבר נוסף, אם כבר מצאתם דגם שאתם מתחברים אליו ושעונה לכם על כל הסעיפים, כדאי לעשות השוואת מחירים אצל כמה ספקים ולנסות למצוא את המחיר הטוב ביותר, אבל את זה כבר ידעתם.

לסיכום, נראה לי שסיכמתי לכם את הנושא באופן אידיאלי ואם קראתם את פוסט בקפידה אז כנראה שלא נשארו לכם שאלות פתוחות. יחד עם זאת, במידה ופספסתי משהו ויש לכם שאלה, ניתן לפנות אלי ואשתדל להשיב במהרה.

כמובן שאשמח שתכתבו לי בתגובות למטה אם אהבתם את הפוסט, האם הוא עזר לכם ואיזה ספת כושר בחרתם/ן לבסוף.. וברור ששיתופים יתקבלו בברכה.

מודגש בזאת כי התכנים אינם מתאימים לכל אחד ואחת. התכנים המוצגים הינם להעשרה בלבד, בחלקם דעה ופרשנות אישית ובשום אופן אינם מעודדים שימוש בתוספי תזונה ו/או תוספים/חומרים משום סוג. התכנים אינם מהווים המלצה לתוכנית תזונה, אימון, או פעילות גופנית, או אחרת, משום סוג ואין לראות בתכנים תחליף להתייעצות פרטנית עם רופא וכל גורם מוסמך או רלוונטי.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *